www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pralni stroji gorenje - opisi napak
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 59, 60, 61  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jospeti
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 12:14
Prispevkov: 170
Aktiv.: 0.77
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 09, 2007 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!


Kar se tiče ležajev je tako, da dokler drži semering bi se morali vrteti brez problema, ko pa spusti semering potem pa jih ponavadi začne uničevati tista voda z vso kemijo ki je v prašku. Zato predlagam malo masti za semeringom da bo dlje držalo.

LP Jos5.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.21
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2007 8:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni !

Spet WA 162 . Meni pa je utrgalo nosilec na zunanjem ubodu bobna, kjer je le ta privijačen na križ. Pri centrefugi je ropotalo kot včasih pri fičkotu, ki ga voziš po makedamu. No danes sem se lotil strokovnega popravila. Utrgano uho sem nanovo zavaril, ter ga dodatno ojačal z pločevino. Po mehanski plati je popravilo kar dobro uspelo, ampak??
Pri vklopu stroja, stroj samo zapiska. oba displeja sta pod napetostjo, kažeta normalno stanje, ampak operacija pranja se ne začene. Z gumbi na čelni strani strani nem orem nič nastavljati, (količine vode, hitrost centrefuge...) Pri pritisku na katerikoli gumb se sliši samo zvočni signal, ostalega efekta pa ni.
Torej na displeju ne izpiše nobene napake, pere pa tudi ne.
Prosim strokovnjake za pomoč

_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
klemen1972
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Avg 2005 16:40
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2007 8:28 pm    Naslov sporočila:  WA 162 Odgovori s citatom

Janez!

Najprej poglej, ce si konektiral vse zice nazaj v obe tiskani plosci.
Ce je to ok, potem vzami obe plosci ven in pazljivo poglej vsak element (meni je ze na vsaki skurilo po element)
Ko si varil boben, ali si elektroniko odstranil?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.21
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2007 8:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi bil vedež, nebi bil revež.

Ne elektronike nisem odstranil, zato prej omenjeno reklo. Ampak maso od varilnega aparata sem pritrdil na boben v bližino kjer sem varil. Zato sem mislil ,da tokovi ne bojo poškodovali elektronike, ampak se je verjetno zgodilo ravno to. Torej predlagaš da pregledam elektroniko če bom videl kaj skurjenega.
obe tisakani vezji in še tisto v čelni plošči, torej tri.

_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
klemen1972
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Avg 2005 16:40
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2007 9:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Janez!

meni je do sadaj skurilo samo tista v stroju (ne na celni plosci).
ko mi je skurilo triak za krmiljenje el kljucavnice, mi je poskodovalo tudi software , tako da mi sedaj ne odpre vrat razen ce stroja ne izklopim rocno - to pomeni, da lahko visji tokovi zmedejo glavni cip
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.21
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2007 9:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Klemen pozdravljeni!

res sem odkril nekaj črnih mest na tiskanem vezju. To je okrok TR1 , C3, diod GR2,3in 4.
Ampak ko merim dobim naslednje vrednosti
C3=23 mikroF
Diode mi kažejo 470 ohm
trafo pa
primar sekondar 2,7 Mohm
primar 5,7ohm
sekundar 0,2 ohm
To je tudi vse kar vidim. najbolj mi je sicer zanimiv trafo, vendar nimam nobene reference, da bi vedel kakšne vrednosti morajo bit.
če nebo druge bom moral dati karto na servis, samo še nevem kam. V Gorenju verjetno prodajajo samo nove, to je pa vrjetno kr pol stroja.

_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
klemen1972
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Avg 2005 16:40
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2007 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Janez!

Glvana plata je okoli 100 eur, manjsa pa 60 eur v gorenju. Mislim pa da obstaja trogivna z rezervnimi deli v BTC, kjer je bojda vse ceneje. Glede popravila plosce pa meni pomaga VolkD - moderator. Sam ti kaj vec glede tega ne znam pomagati. Meni je skurilo verjetno diodo za krmiljenje motorja, pa mislim da bom sel s plato kar v hte da kupim novo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.21
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2007 10:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Klemen
Hvala za odgovore.
Za pomoč ste dobrodošli tudi ostali, ki obvladate pralne stroje.

_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
klemen1972
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Avg 2005 16:40
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2007 11:40 pm    Naslov sporočila:  wa162 Odgovori s citatom

mislim da je tole trgovina

http://www.etis.si/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.21
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2007 10:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Klemen
Servisa ne bom potreboval.Zjutraj sem ploščo priklopil nazaj v stroj.Stroj je začel normalno obratovati. Kako dolgo bo pa ne vem.

_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
a1ndrej
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Sep 2007 19:50
Prispevkov: 34
Aktiv.: 0.17
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2007 12:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aleš je napisal/a:
Pa še nasvet so mi dali: Če hočete, da vam pralni stroj s tako veliko obrati še dolgo dela menjajte ležaje PREVENTIVNO vsake 2 leti.
Se opravičuje, ker sem bil malo dolg ampak mislim, da bo talenasvet prišel marsikomu prav.


Obstajajo ležaji z oznako " FF " kateri so namenjeni trajni obremenitvi visokih vrtljajev. Oprosti da nesmem na forumu reklamirat, bom pa ti poslal sporočilo po e-pošti. z temi ležaji boš imel lepi čas mir. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a1ndrej
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Sep 2007 19:50
Prispevkov: 34
Aktiv.: 0.17
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2007 12:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oprosti aleš, nenajdem tvojega e-naslova , z veseljem ti povem oznake.
FF visokotražni ležaj
ZZ dvakrat zaprti protiprašni ležaj

To rabiš in boš imel z ležaji mir

Oprosti firme ti nesmem povedati ker je na forumu reklamiranje prepovedano
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2007 1:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Firmo lahko poveš, to ni reklama, temveč informacija.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jospeti
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 12:14
Prispevkov: 170
Aktiv.: 0.77
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 29, 2007 12:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Ležaj ponavadi odpove, ko spusti semering. Dokler je semering v redu se ni bati, da se ležaj uniči.

LP JOS.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damir
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2007 10:44
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2007 10:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
tole?

Hvala.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 59, 60, 61  Naslednja
Stran 3 od 61

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group