www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pralni stroji gorenje - opisi napak
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 59, 60, 61  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kleno
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 06 Nov 2016 0:30
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2016 12:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pralni stroj Gorenje WA 64163 se je začel nekam čudno obnašati, pa sem ga malo odprl. Ugotovil sem, da je težava v oksidiranem konektorju na zadnji strani - žice pridejo iz zgornje zadnje strani in peljejo na spodnjo stran in pod boben.

Na zadnji strani se je nabral kondenz in močil konektor. V 11 letih so čeveljčki dovolj oksidirali in nabrali volka, da so očitno izgubljali stik.

Konektorja sem odščipnil in žice kar zalotal. Sedaj ni problemov, razen ... očitno sem nekje naredil mrzli lot, saj velikokrat konča pranje z napako 1 - senzor temperature nima povezave z elektroniko. In da ne prelotavam vseh žic še enkrat, saj ni veliko prostora in je dokaj zoprno, bi mi znal kdo povedati katera žica je za ta senzor?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
specing
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Okt 2016 14:38
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.13

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2016 1:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kleno je napisal/a:
Pralni stroj Gorenje WA 64163 se je začel nekam čudno obnašati, pa sem ga malo odprl. Ugotovil sem, da je težava v oksidiranem konektorju na zadnji strani - žice pridejo iz zgornje zadnje strani in peljejo na spodnjo stran in pod boben.

Na zadnji strani se je nabral kondenz in močil konektor. V 11 letih so čeveljčki dovolj oksidirali in nabrali volka, da so očitno izgubljali stik.

Konektorja sem odščipnil in žice kar zalotal. Sedaj ni problemov, razen ... očitno sem nekje naredil mrzli lot, saj velikokrat konča pranje z napako 1 - senzor temperature nima povezave z elektroniko. In da ne prelotavam vseh žic še enkrat, saj ni veliko prostora in je dokaj zoprno, bi mi znal kdo povedati katera žica je za ta senzor?


Senzor temperature je priklopljen med konektorjema za grelec. Dve tanjši žici, ki sta na krmilni plošči označeni z "NTC1".


PS: ta stroj je očitno dokaj popularen med uporabniki elektronik.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
swe36
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Feb 2008 17:06
Prispevkov: 18
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2016 8:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

specing je napisal/a:
kleno je napisal/a:
Pralni stroj Gorenje WA 64163 se je začel nekam čudno obnašati, pa sem ga malo odprl. Ugotovil sem, da je težava v oksidiranem konektorju na zadnji strani - žice pridejo iz zgornje zadnje strani in peljejo na spodnjo stran in pod boben.

Na zadnji strani se je nabral kondenz in močil konektor. V 11 letih so čeveljčki dovolj oksidirali in nabrali volka, da so očitno izgubljali stik.

Konektorja sem odščipnil in žice kar zalotal. Sedaj ni problemov, razen ... očitno sem nekje naredil mrzli lot, saj velikokrat konča pranje z napako 1 - senzor temperature nima povezave z elektroniko. In da ne prelotavam vseh žic še enkrat, saj ni veliko prostora in je dokaj zoprno, bi mi znal kdo povedati katera žica je za ta senzor?


Senzor temperature je priklopljen med konektorjema za grelec. Dve tanjši žici, ki sta na krmilni plošči označeni z "NTC1".


PS: ta stroj je očitno dokaj popularen med uporabniki elektronik.si



to je najboljši stroj inverter motor, inox kad 1600 obr. dovolj težak da ga ne premetava in veliko dodatnih nastavitev pri pranju,... top stroj imam 2kom in še boljšega wa6520.. 2k obratov,....

_________________
lp Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kleno
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 06 Nov 2016 0:30
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2016 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najlepša hvala za natančen opis - life saver!

Med kabli, ki sem jih lotal ni teh kablov (se mi je zdelo čudno, da bi slabo zalotal Smile ).

Sem pa tanjši žici, kot pravi Specing, res našel med konektorjema grelca ... odtrgani pri konektorju. In to obe. Videti je, da sta se "utrudili" oz. "precvikali" zaradi treslajev. Tako je to, če ne uporabljaš "old style" preverjenih konektorjev in raje uporabiš neke "quck style", kjer se kabli samo "zacvikajo" v konektor.

Še enkrat hvala.

... pa smo prišparali 500 eur, ki jih nimamo. Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
)<amac
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 28 Okt 2013 10:55
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2016 12:17 pm    Naslov sporočila:  Pralni stroj Gorenje WA63142 - napaka 4 Odgovori s citatom

Na pralnem stroju Gorenje WA63142 se mi je po cca 12 letih delovanja začelo dogajati naslednje:
- ob zagonu stroj normalno v boben natoči vodo
- boben miruje, ko bi se moral začet obračat
- stroj čez nekaj časa izčrpa vso vodo in javi "Napaka 4"

Malo brskanja po spletu in forumih je navrglo najverjetneši vzrok - krtačke motorja.

Ker odstranitev zadnjega pokrova ni omogočala dovolj dostopa do krtačk, je bilo potrebno stroj prekucnit na bok in odstraniti dno.
Krtačke so pritrjene s TORX vijakom. "Zdravega mesa" na starih je bilo samo še dobrih 5mm, ena krtačka pa je bila vzdolžno počena, kar je bil najbrž glavni razlog za napako.

Po zamenjavi z novimi (cca 40mm "zdravega mesa" - cena v trgovini Gorenje €24 za par) stroj spet veselo deluje.

V prilogi so še fotografije - morda bo še komu koristilo Smile



Pralni stroj Gorenje WA63142_5_nameščene nove krtačke.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.08 MB
 Pogledana:  27 krat

Pralni stroj Gorenje WA63142_5_nameščene nove krtačke.jpg



Pralni stroj Gorenje WA63142_4_stare in nove krtačke.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.07 MB
 Pogledana:  8 krat

Pralni stroj Gorenje WA63142_4_stare in nove krtačke.jpg



Pralni stroj Gorenje WA63142_3_stare krtačke.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.32 MB
 Pogledana:  4 krat

Pralni stroj Gorenje WA63142_3_stare krtačke.jpg



Pralni stroj Gorenje WA63142_2_nameščene stare krtačke.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.39 MB
 Pogledana:  6 krat

Pralni stroj Gorenje WA63142_2_nameščene stare krtačke.jpg



Pralni stroj Gorenje WA63142_1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  435.92 KB
 Pogledana:  3 krat

Pralni stroj Gorenje WA63142_1.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2016 5:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pralni stroj WA 62142 je med pranjem javil napako 2.
Opazil sem, da ne zaklene vrat. Super, napaka 2 naj bi bilo ravno to.

Zapora vrat je izgledala OK.
S prevezavo zapore vrat in novo zaporo vrat se stroj obnaša enako, kot prej.

Izčrpam vodo (230V direkt na črpalko) in pogledam še grelec, krtačke, taho, senzor temperature in senzor nivoja vode. Vse izgleda OK. Think
Ko sem elektroniko odnesel malo bolj na svetlo, sem opazil slab lot na povezavi, ki gre na konektor zapore vrat.

Zalotam in deluje.



Gorenje kvaliuteta WA62142__21.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  251.29 KB
 Pogledana:  19 krat

Gorenje kvaliuteta WA62142__21.jpg



_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2016 10:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odlično @)<amac in @int47 !
@int47, kateri element je na drugi strani, kjer je popustil spoj? Kak večji upor, ki je zaradi tresljajev vibriral in je spoj popustil. Zasilikonaj ga. Razz

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.53
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2016 11:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolikor je meni znano je tam samo žična prevezava, sem ravno v torek tudi jaz nekaj takega popravljal. Very Happy
Lp Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 01, 2017 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Element na drugi strani je žična povezava.
_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hiponzel
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 06 Mar 2017 12:53
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 06, 2017 1:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Prosim za pomoč in sicer:
Imam 7 let star pralni stroj WT63110. Do nedavnega delal OK. Sedaj mi pa pri pranju pri 60 stopinjah C - ko ostane približno še 30 minut do konca programa - prične javljati napako d02 (filter črpalke je zamašen). Filter očistim, prav tako sem detaljno očistil odvodno cev, pa še zmeraj isto.
Stroj opere na 40 in 90 stopinjah ok, občasno pa se pojavi še vedno napaka d02.
Da operemo perilo, nato po napaki zadevo ugasnemo (damo na 0), nato pa na program za pranje za 30 minut, ki pa vedno opere.
Prosilo bi vas, v kolikor ima kdo idejo, kaj bi šlo narobe - v mislih imam termostat?
Hvala!

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hiponzel
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 06 Mar 2017 12:53
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 06, 2017 1:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Prosim za pomoč in sicer:
Imam 7 let star pralni stroj WT63110. Do nedavnega delal OK. Sedaj mi pa pri pranju pri 60 stopinjah C - ko ostane približno še 30 minut do konca programa - prične javljati napako d02 (filter črpalke je zamašen). Filter očistim, prav tako sem detaljno očistil odvodno cev, pa še zmeraj isto.
Stroj opere na 40 in 90 stopinjah ok, občasno pa se pojavi še vedno napaka d02.
Da operemo perilo, nato po napaki zadevo ugasnemo (damo na 0), nato pa na program za pranje za 30 minut, ki pa vedno opere.
Prosilo bi vas, v kolikor ima kdo idejo, kaj bi šlo narobe - v mislih imam termostat?
Hvala!

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pinko
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 06 Apr 2017 0:21
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2017 8:34 pm    Naslov sporočila:  WA 63141 napaka 4 Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

zanima me ali mogoče ima kdo podatek o smd kondezatorju na vezju pralnega stroja Gorenje Wa 63141 z vezjem PG3/1. Kondenzator se nahaja za konektorjem taho generatorja.

Hvala za kakršen koli nasvet.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ursic93
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 02 Maj 2017 17:57
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 02, 2017 6:01 pm    Naslov sporočila:  Super Odgovori s citatom

Hvala
_________________
Hjkl
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
korosecs
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Jan 2011 23:27
Prispevkov: 191
Aktiv.: 1.19
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 17, 2017 11:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo,

bolj zaradi radovednosti kot zaradi neke nuje me zanima sledeče:

Pralni stroj prologic W 142 javi napako F32 pri programih za pranje takoj ko se stroj napolni z vodo. (rele parkrat klikne in nato se pojavi napaka)

Po raziskovanju sem ugotovil da je ta napaka povezana s smerjo vrtenja motorja (pri centrifugi se namreč motor vrti v eno smer, ko pa hoče začeti vrteti v drugo smer se zopet pojavi napaka F32)

Glede na napisano me torej zanima:
- ali bi to lahko bila napaka na ožičenju (kot je opisano na strani 29 te teme)
- ali gre za napako na elektroniki
- ali gre za napako na motorju

Hvala in lp
Simon

_________________
Lp, Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2017 8:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napaka F32 pomeni, da se motor ni zavrtel.
Napaka je lahko na motorju, ščetke ali prekinjene žice na konektorju.
Lahko je v okvari tranzistor oziroma krmilno vezje.
Smer vrtenja nima nič z napako. Stroj ne prepoznava smeri.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 59, 60, 61  Naslednja
Stran 51 od 61

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group