www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Programiranje PIC v C-ju!
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kavelj22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Jan 2007 23:56
Prispevkov: 465
Aktiv.: 2.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2007 6:48 pm    Naslov sporočila:  Programiranje PIC v C-ju! Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sem nov v tej zadevi in imam naslednje vprasanje. A je mozno v MPLAB-u programirati 16Fxxx PIC-e v C-ju, ali to velja samo za 18,24 in 30?

Hvala za odgovor!
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.15

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2007 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je. Potrebujes prevajalnik za C za izbrano arhitekturo (obstajata vsaj dva razlicna, od tega je en na voljo zastonj, podpira pa najpogosteje uporabljane primerke, v polni razlicici pa vse).
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kavelj22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Jan 2007 23:56
Prispevkov: 465
Aktiv.: 2.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2007 9:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

...a lahko poves kje se dobi compiler...?

hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
kavelj22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Jan 2007 23:56
Prispevkov: 465
Aktiv.: 2.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2007 9:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ok... [slovenščina je zame španska vas] ze nasel!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
snow
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Dec 2005 14:02
Prispevkov: 341
Aktiv.: 1.54
Kraj: Ljubljana || Velenje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2007 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zastonjski (gre za demo različice, ki imajo omejitve in so navadno napisane na strani):

Hi-Tech picc
mikroC
ccs c (kolikor gledam je demo zelo omejen)
cc5x


----------------------------------
Za pic18 oziroma pic24 in dspic pa imaš zastonjsko student verzijo na microchipovi strani. Omejitev tiste je, da se po 30 dneh izklopijo možnosti nekaterih optimizacij.

edit: aja to že veš Laughing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kavelj22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Jan 2007 23:56
Prispevkov: 465
Aktiv.: 2.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2007 10:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hvala, [slovenščina je zame španska vas] ze instaliral HI-TECH PICC.

Zadeva je sledeča: dobil sem Microchip-ov PicKit2 Debug Express (ce kdo ima to zadevo) od nekoga ki je nad tem obupal in sem si rekel da bi jaz to probal, sicer nekaj osnov programiranjav C-ju poznam in tudi nekaj malega o samih mikrokontrolerjih, vendar se stem se nisem ukvarjal.
Mogoce kak nasvet kje, kako zaceti za "hitro" napredovanje!!!

lp,hvala
Včasih prečitaj to kar si napisal ! VolkD
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2007 9:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Priporočam ti uporabo :google: ....

Drugače ti pa priporočam, da za začetek malo pregledaš in osvojiš ASM zanj, ker le tako boš sploh spoznal kaj ti omogoča mikrokontroler, sploh če boš pisal tudi interrupt rutine.

Drugače pa ima večina prevajalnikov poleg instalacije tudi primere in seveda forum na proizvajalčevi strani Wink , kjer boš dobil veliko primerov.

Če se pa prav spomnim pa obstaja tudi literatura na to temo.... Hitrost napredovanja je povsem odvisna od tega kako hitro bereš in kako resno se boš lotil vsega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
NUFAN
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 21:39
Prispevkov: 947
Aktiv.: 4.26
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2007 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odločil sem se, da se preizkusim v programiranju pic-ev v C-ju. C jezik mi ni tuj, tako da s tem ne bi smel imeti probleme. Zanima me pa kako zgleda program? Se pravi kakšne direktive mora imeti vključene, kako ga prevedem,... Za začetek sem v Programmer's notepad-u napisal tole. Prevajalnik sem si izbral CC5X. Kakšen je nadaljni postopek. Kako poteka prevejanje, kaj moram programu še dodati, da se bo sploh prevedel,...

Koda:
void main()
{
TRISA=0; //vsi pini porta A so izhodni
TRISB=0; //vsi pini porta B so izhodni
OPTION_REG=0; //vrednost OPTION registra
INTCON=0; //prekinitev ni
char i; //deklaracija spremenljivke stevca
i=0;

zanka:
i++; //i=i+1
if (i<100) goto zanka; //i=100 -> trajanje enega cikla
PORTB.0=!PORTB.0; //priziganje in ugasanje LED diode
i=0; //zacetek novega cikla
goto zanka; //vracanje v zanko
}
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
egomez
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Apr 2004 18:49
Prispevkov: 517
Aktiv.: 2.33
Kraj: Ljubljana/Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 01, 2007 3:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za obliko programa se mi zdi najbolj smiselno, da pogledaš v primere, ki si jih dobil zraven cc5x. Na pamet se ne spomnim, kaj moraš točno še dodati. Sicer pa je so bili na to temo članki v SE. Jaz sem nekaj časa se trudil s tem prevajalnikom, potem pa sem raje šel na druge, ki imajo spisanih več knjižnic in lasten IDE.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dragoon
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Maj 2007 21:51
Prispevkov: 452
Aktiv.: 2.20
Kraj: Trojane

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 22, 2007 5:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rad bi se lotil programiraja picev v Cju, pa me zanima kater prevajalnik priporočate?
Dobro bi bilo, da bi imel vsaj nekaj helpa in pa kakšen primer pa knjižnice.
Egomez je omenjal "druge" compilerje --- kateri bi bili to?

Za avrje recimo obstaja codevision in pa winavr, verjetno je tudi kaj podobnega za pice?



LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 22, 2007 6:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za serijo 18 uporabljam microchipov prevajalnik, za serijo 16 pa hi-techov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FINOMEHANIK
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 19 Mar 2007 21:28
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 22, 2007 7:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi z http://www.mikroe.com/en/compilers/mikroc/pic/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dragoon
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Maj 2007 21:51
Prispevkov: 452
Aktiv.: 2.20
Kraj: Trojane

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2007 7:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo sem pogledal tale mikroc, pa mi je kar všeč! Glede na reklamo na njihovi strani se mi zdi še najboljša programska rešitev za te zadeve. Ima veliko knjižnic, simulator, zelo uporaben GUI, podpira pa družine 12, 16, 18.
Mislim, da bom zaenkrat poskusil kar z njim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2007 9:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dragoon je napisal/a:
Glede na reklamo na njihovi strani se mi zdi še najboljša programska rešitev za te zadeve. Ima veliko knjižnic, simulator, zelo uporaben GUI, podpira pa družine 12, 16, 18.


Vsak svoje blago hvali. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dragoon
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Maj 2007 21:51
Prispevkov: 452
Aktiv.: 2.20
Kraj: Trojane

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 16, 2007 11:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarkoM je napisal/a:


Vsak svoje blago hvali. Very Happy


Sem malo gledal tole, pa bo kar držalo ja Very Happy.

No, pristal sem na ccs c compilerju, pa so se takoj pajavili problemi Smile. Ne dela mi zunanji interrupt.
torej; ustvarim nov projekt z wizardom, nastavim b.0 na input, vključim ext_int, nastavim clock, wizard pa avtomatsko naredi nekaj osnovne kode.
V mainu potem naredim, da mi en bit utripa, v interrupt rutini pa to utripanje ustavim za pol sekunde (delay_ms(500)). Koda se lepo prevede, program zapečem v čip in program starta, ne odziva pa se na spremembo vrednosti pina. Dodal sem zunanji pullup, poskusil pa sem z 18f4550 in 16f877a, pa je na obeh enak rezultat.
Se kdo tukaj ukvarja s CCS compilerjem? Kaj delam narobe?
Nekaj podobnega sem poskusil tudi z mikroC, pa tudi ne gre, prav tako z codevisionom pri AVRjih. Zgleda, da mi C ne leži, a? Evil or Very Mad

_________________
LP, Mitja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 1 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group