www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Open office install

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2004 12:59 pm    Naslov sporočila:  Open office install Odgovori s citatom

Frenki pozdravljen,
Prosil bi te, če čisto začetniško po korakih razložiš instalacijo Open offica tisto zadnjo distribucijo *** Klik *** To sem delal pred časom pa sem pozabil. Instaliral bi jih rad kolega, ki je prav tako začetnik.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 04, 2004 7:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na tole temo sem pa malo pozabil Embarassed

Splošno gledano je običajen način distribucije programskih paketov v kompresiranih tar arhivah s končnico ".tgz". Pred instalacijo je potrebno to datoteko razpakirati na neko začasno področje, od koder se kasneje požene instalacija ali build, če gre za source distribucijo. Če delamo na nekem primeru "paket_1.3.tgz", bi stvar izgledala v večini primerov nekako po naslednjem vrstnem redu. Večina instalacij postavi vsaj kako knjižnico na področja, kjer ima pravico pisanja samo "root", zato je to dobro imeti v mislih in izvesti instalacijo kot "root".

1. Kopiranje ali download ali f*p datoteke na disk (naprimer: /tmp/paket_1.3.tgz)
2. Dekompresija in razpakiranje arhive (šlo bi v enem koraku, vendar poskusimo korak za korakom)
Tule se sam odločim za kreiranje nekega začasnega direktorija. Sicer so običajno arhive pravilno narejene, vendar za vsak primer, da ne popackam celotnega home ali kjerkoli že sem.

mkdir paket
cd paket
gzip -d /tmp/paket_1.3.tgz
tar xvf /tmp/paket_1.3.tar

Tukaj bi moral dobiti direktorij "paket_1.3".

cd paket_1.3

Običajno se tu nahaja README, README.INSTALL, ... ali nekaj podobnega, kjer je opisan sledeč postopek instalacije. Nekaj možnosti:

./install
ali
./setup
..........

Če gre za source distribucijo pa:

./configure
make
make test
make install

V grobem bi bilo to vse.

Po zaključenem postopku in preverjanju lahko kreirani direktorij in datoteko na /tmp pobrišemo.

Običajno je dobro prebrati priložen README, kjer so podrobneje opisane zahteve in postopki instalacije. OpenOffice sem instaliral pred časom, žal pa sem trenutno nekoliko kratek z diskom, da bi konkretno instaliral in opisal omenjeno distribucijo. Sam namreč uporabljam Koffice na tem pc-ju. Če se pojavi kako vprašanje ali nejasnost pa bom poskusil.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 04, 2004 9:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki hvala
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group