www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vajdo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Sep 2004 23:06
Prispevkov: 1088
Aktiv.: 4.90
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2007 8:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Folijo daš na pol, da dobiš dve polovici. Nato natisneš prvo ploščo na samolepilno etiketo a4, položiš gor 1/2 folije in lamineraš. Dobiš nalepko z plastificerano prvo stranjo.
_________________
Lep pozdrav, Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Vladek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 14:11
Prispevkov: 111
Aktiv.: 0.50
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2007 10:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Sem ponosen lastnik nove breskvice. Prvi vtisi so zelo dobri.

V enem od prejšnjih postov sem spraševal o razliki med foto postopkom in postopkom s plastifikatorjem. Dare je odgovoril, da je fotopostopek vsekakor boljši, kar se kvalitete tiče. Verjamem, da je tako, če delaš filme, tako kot to počne Dare. Jaz delam filme na paus papir. V tem primeru, pa mislim, da je postopek s plastifikatorjem vsaj tako dober, če že ne boljši.

Sem pa probal narediti PCB z zares tankimi linijami, kjer sem imel zaradi kvalitete filma probleme tudi s fotopostopkom. Kot se vidi na sliki, se zaradi premajhnega prostora med linijami ponekod le te zlepijo.



A se kdo doma loteva tudi takšnih zadev?


Tiskalnik je hp 1300n, spar reklame, breskvica.


lp
Vladek
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2007 12:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoce lahko zmanjsas kolicino tonerja, ki bi ti ga tiskalnik natisnil. Recimo 1200 dbi eco mode. Ne vem kako se bo obneslo potem z jedkanjem... Porocaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 14.01
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2007 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razdalje med vezicami manjše od kakih 7 milsov so problematične, ker jih printer ne zmore dobro natiskati. Pride do zlivanja vezic in tudi robovi vezic niso ostri, kot sicer. To bo nekaj v zvezi s električnim poljem na papirju v postopku tiskanja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 10, 2007 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako... Pa sem še jaz uspel tole stestirat.
3 mils povezave se da nekje s 50% uspešnostjo naredit Very Happy (natisnil sem 5milsov, ampak mi je baker tudi pod tonerjem pojedlo, tako da so povezave zdaj 2.5-3mil široke).
10 mils povezave 20 mils narazen pa so brezhibne.

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Vladek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 14:11
Prispevkov: 111
Aktiv.: 0.50
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2007 11:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Končno mi brez velikih muk uspelo.

Napaka je bila storjena že na začetku, saj je po defoultu bila resolucija tiskalnika nastavljena na 600dpi grrrr.

Delal sem spet tako, kot sem opisal v prejšnem postu. Linije mi je zdaj zlepilo le tu in tam, tako, da sem jih z nožkom popravil
v slabih treh minutah. Jedkanje pa je šlo BP, malo dela bo še potrebno z nožkom.




in po jedkanju:




S tem postopkom sem prezadovoljen, tako, da gre oprema za fotopostopek na podstrešje. S55M, ki pa je postopek "odkril" na netu, pa ima najmanj
pir v dobrem.

lp
Vladek
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2007 8:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen, Vladek!

Saj ne, da bi ti hotel pokvariti veselje, vendar bi tvoja ploščica morala izgledati nekako takole. Tvoja sicer ne izgleda slabo, vendar ji manjka kar precej mase.



The Extension 'bmp' was deactivated by an board admin, therefore this Attachment is not displayed.

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2007 8:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na drugi strani pa takole, saj je ploščica dvostranska.


The Extension 'bmp' was deactivated by an board admin, therefore this Attachment is not displayed.

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Djurodrljaca
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Dec 2003 16:31
Prispevkov: 393
Aktiv.: 1.77
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2007 6:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fantje, ali ste vi sploh prebrali navodila. V njih piše:

Kovinskih predmetov ne smete plastificirati. Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2007 7:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V raznih navodilih piše marsikaj, za kaj pa boš zadevo uporabil pa je tvoja stvar! Seveda vse v mejah normale!

PS: v mojih navodilih ni nobenega podatka o tem, da koviskih delov ne smeš "plastificirati".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 14.01
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2007 7:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prepoved plastificiranja kovinskih predmetov je samo zaradi varnosti uporabnika in mi tu smo sami štromarji.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2007 11:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja tista omemba je tam samo zaradi garancije.Če pa načrtno veš da ne boš več rabil garancije lahko noter nasadiš tudi rože Laughing ,če je stvar tvoja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vladek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 14:11
Prispevkov: 111
Aktiv.: 0.50
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2007 9:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly kaj naj povem, zardevam Brick wall

Na spodnji strani sem dodal maso, na zgornji strani pa sem jo od silnega navdušenja pozabil dodati. In priznam, da verjetno tega nebi opazil niti, ko bi vrtal luknje, šele ko bi vijase lotal nekam v prazno, bi mi kapnilo.

Polepšal si mi dan, sem se na tešče na svoj račun nakrohotal.


lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Djurodrljaca
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Dec 2003 16:31
Prispevkov: 393
Aktiv.: 1.77
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2007 7:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem naredil prvo vezje s pomočjo breskvice. Na žalost sem naredil napako pri zrcaljenju in imam sedaj zrcalno vezje, tako da bom moral še enkrat narediti vezje.

Sem pa z istim postopkom naredil še montažni tisk in kar dobro izgleda.



TIV_b.jpg
 Opis:
Baker
 Velikost datoteke:  117.97 KB
 Pogledana:  13 krat

TIV_b.jpg



TIV_t.jpg
 Opis:
Montažni načrt
 Velikost datoteke:  50.19 KB
 Pogledana:  16 krat

TIV_t.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Djurodrljaca
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Dec 2003 16:31
Prispevkov: 393
Aktiv.: 1.77
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2007 7:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam pa še eno vprašanje. Bi se dalo na ta način narediti še "solder mask", torej bi pobarval vse razen padov, kjer se bo spajkalo. Ne vem pa, če bi toner zdržal temperaturo spajkalnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 23, 24, 25  Naslednja
Stran 13 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group