www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

andrej--> jaz recimo spar papir enostavno malce obrežem in nalepim na navaden bel list - zgoraj po celi širini in spodaj po celi širini z navadnim selotejpom (ne belim ali čisto prozornim, ampak standardnim) pa gre čisto lepo skozi. Sam papir pa ne gre---se zabije.

Silvo--> načeloma se mi je foto postopek vedno zdel privlačen in zanimiv, delal ga pa nisem predvsem zaradi tega ker nisem imel UV žarnice - no, parkrat sem poskusil (uspešno) z projektorsko 350W žarnico, pol sem jo pa zbil Sad Sad pa je bilo konec--

Zdaj ko so UV LED na voljo, se mi zdi to malo enostavnejše vsaj okoli tega. Je pa seveda, (kot sem bral) malo problem prav film, ker laser na folijo ni dosti kontrasta, mogoče na paus. Enkrat sem dal nekomu delat pcb sem mu natisnil na inkjet prozorno folijo z inkjetom in se je celo izkazalo da je kontrast dosti boljši kot pri laserju...mogoče je ena varianta tudi dva printa aden na drugega, kjer pa se zna pojaviti problem robov...
itd...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 2:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Je pa seveda, (kot sem bral) malo problem prav film, ker laser na folijo ni dosti kontrasta, mogoče na paus. Enkrat sem dal nekomu delat pcb sem mu natisnil na inkjet prozorno folijo z inkjetom in se je celo izkazalo da je kontrast dosti boljši kot pri laserju...

Meni se je vedno zelo lepo obneslo printanje folije s HP laser printerjem. Le na 2 stvari sem vedno pozoren - v nastavitvah printerja mu določim količino tonerja 4 od 5 (pri 5 že razpacka), in toner mora biti original. Obnovljen toner je popolnoma neuporaben.

LP

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 3:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aha...no, to je dobro vedeti...namreč pri mojem pride original toner kar drag (90€črn, po 139€ vsaka barva), pa razmišljam---z obzirom da je bil cel printer 70.000SIT, se potem bolj splača printer menjat... Wink

offtopic
a ima kdo izkušnje recimo z pobarvanimi ploščicami iz conrada? A so uporabne ?
potem druga stvar - včasih so rekli da ploščico pobarvaš z lakom potem jo pa daš na star gramofon na 72 da se lak enakomerno porazdeli Shocked


Edit by VolkD
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 10:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
lepo. ni kaj...
evo prišel nazaj z breskvico No.2 (majo jih še na tone Very Happy )


Kje zaboga, bil sem dva tedna nazaj v Sparu nasproti mlekarn, prav tako tudi v city parku, toda vse kar sem našel, je bil listek s ceno.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2007 8:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

citypark--->prideš notri (na desni) takoj za info pultom greš levo (hodiš mimo blagajn), potem tretja do četrta vrsta polic greš desno, takoj po 2-3 metrih so zloženi na levi polici mislim da druga polica od spodaj navzgor. Twisted Evil
z obzirom da pri izdelavi PCB nimam sreče, jo imam vsaj pri nabavi breskvice Very Happy Smile Wink
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 12:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala,
toda točno to polico sem gledal in je bila prazna. Verjetno jih imajo v skladišču in ko se polica sprazni, jo zopet napolnijo. Kako ažurno to delajo je pa vprašanje.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 6:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja, čisto možno. Žal si imel očitno smolo. Mogoče drugič več sreče Sad

Nazadnje urejal/a protoncek Čet Maj 03, 2007 3:21 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 3:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

fantje ...ena stvar (mogoče moja napaka) ko vi ploščico daste parkrat čez breskvico---a jo takoj!!! mudi!!! brž!!! daste v vodo ali malo počakate? Namreč če se jo da takoj potem je toner še v tekočem stanju, kar pa ni res če malo počakaš...?
mogoče to delam narobe---jaz malce počakam Shocked Sad Question Question Question
treba zvečer probat Exclamation
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 3:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz zmeraj počakam, da se ploščica nekoliko ohladi. Vendar ne popolnoma, ker se potem papir naguba in potegne toner stran od ploščice.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 5:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

fantje...dajte naj mi en potrdi da je treba vrelo ploščico takoj iz breskvice v vodo vreči... Twisted Evil ker ali imam srečo ali je pa to krivo ker zdaj mi je uspelo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Shocked Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lagrange
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Okt 2003 10:07
Prispevkov: 164
Aktiv.: 0.74
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 7:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz jo takoj vrzem v vodo, ker sicer pece v prste Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hysterical
ja, no...
nekje sem prebral namreč da če se toner strdi, se zopet primer na papir, zato ga je dobro vreči takoj v vodo in ker se papir malce prej ohladi kot debelejša plata, se toner prime na plato.

a je kaj smisla v tem Question Shocked
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.65
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 9:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
hysterical
ja, no...
nekje sem prebral namreč da če se toner strdi, se zopet primer na papir, zato ga je dobro vreči takoj v vodo in ker se papir malce prej ohladi kot debelejša plata, se toner prime na plato.

a je kaj smisla v tem Question Shocked

saj če se toner ponovno prime na papir, ni problema, ker ti itak papir posvaljkaš dol s plate, papir če ostane na tonerju ni nič narobe, na bakru pa papirja ne bo nič ostalo
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tako nekako sem tudi jaz mislil, ampak...
ne vem...mogoče bi moral potem, ko nehaš peglati v breskvi, s kakšnim valjčkom rolati gor po plati dokler se ne ohladi pod tališče tonerja...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.56
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 11:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
tako nekako sem tudi jaz mislil, ampak...
ne vem...mogoče bi moral potem, ko nehaš peglati v breskvi, s kakšnim valjčkom rolati gor po plati dokler se ne ohladi pod tališče tonerja...


Nepotrebno!!!
Samo v vodo ali pod vodo in z zobno ščetko zdrgneš papir dol.Seveda šele takrat, ko je dovolj namočen.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Naslednja
Stran 23 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group