www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PoScope
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.60

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2012 3:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes poskušam nainštalirat Poscope na PC, vendar mi to uspe samo deloma. Viden je samo zavihek "Logical analyzer", ostalih pa ni. Če osciloskop odklopim, so ob zagonu aplikacije brez Poscopa vidni vsi zavihki.

Pri inštalaciji sem imel težave, ker mi ni inštaliralo driverjev samodejno po inštalaciji softverja. To sem storil kasneje ročno, s tem da sem pognal install_win2k_XP.bat, ki se nahaja v mapi Driver v inštalacijskem direktoriju Poscopa. Pri tem postopku mi je izpisalo, da sta Windrv6.inf in usb_osc .inf uspešno nameščena.

Imam Winodws XP SP2. Napravica pa izvira iz leta 2006.

Na drugih računalnikih sem občasno že srečal podoben odziv aplikacije (prisoten samo Logical analyzer tab), vendar je ponoven zagon aplikacije zadevo rešil.

Se je kdo že srečal s takim problemom?

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75253.01

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2012 3:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.01
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2012 9:11 am    Naslov sporočila:  opremljanje slike merilnih rezultatov Odgovori s citatom

Boris,

si mogoče razmišljal, da bi dodal funkcionalnost opremljanja merilnega rezultata s tekstom itd. pred printanjem?

Konkretno mislim na osciloskop, kjer se pri printanju vidi le mreža in signal. Zelo uporabno bi bilo, če bi se videli še markerji, dV, dt, 1/dt itd., pa da lahko dodaš kak svoj textbox in puščico (za komentarje k signalu), pa da se npr. avtomatsko generira textbox za naslov slike, mogoče še legenda spodaj (datum, izvajalec meritve, merjenec itd...). Res je, da se vse to da narediti v wordu ali kje drugje, vendar je to zamudna in nepraktična rešitev.

Seveda bi bila ta funkcionalnost zaželjena tudi za logični in frekvenčni analizator ter rekorder.

Vsaka resna meritev mora biti dokumentirana, če ne je to baba čula - baba rekla. Z zgoraj opisano funkcionalnostjo se mi zdi, da bi bil kompleten instrument (ki je drugače zelo uporaben) še bolj sprofesionaliziran.

Imamo jih 5 kosov, ki bi jih dosti bolj uporabljali, če bi imel sw zgornjo funkcionalnost.


Je kaj šans, da se to enkrat doda?

lp.

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75253.01

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2012 9:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
semzzzz
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Feb 2011 14:50
Prispevkov: 126
Aktiv.: 0.78
Kraj: Sp. Besnica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 03, 2012 11:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Včeraj sem dobil PoScope Basic. Danes sem se igral z njim in naredil bedarijo. Brick wall . Ko sem meril napetoast na ojačevalcu sem ponesreči naredil kratek stik. Sedaj mi računalnik več ne zazna PoScopa.

Ali bi mi lahko kdo pogledal in, če se da popravil?Pray

Hvala lepa
LP Uroš
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.92
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 03, 2012 11:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kratek stik sponke osciloskopa načeloma nebi smel delati problema.

Sicer pa kontaktiraj Borisa pa se bosta dogovorila.

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.92
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2012 6:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me kje se nastavim signal generator na Poscope Mega1+, ker ne najdem? A signal pošilja na OUT priključek?
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75253.01

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2012 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57rz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Mar 2010 14:03
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.61
Kraj: Dobrova

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 29, 2012 12:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
V angleški reviji Practical Electronics sem že večkrat zasledil oglas za Poscope z tremi BNC konektorji. Je to varianta za tujino ali se dobi tudi pri nas?
Npr.: tokratna novemberska ßtevilka:

https://picasaweb.google.com/108078183885206002417/Poscope
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1713
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 29, 2012 6:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo offtopic:

Temule si pa dal zagona Wink

http://www.youtube.com/watch?v=VVMHXO0-VGY&feature=g-all-u

Glej od 22:00 naprej.


LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.40
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 29, 2012 6:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jep, Dave čisto navdušen Mr. Green
_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.60

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 29, 2012 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

RGorazd je napisal/a:
Malo offtopic:

Temule si pa dal zagona Wink

http://www.youtube.com/watch?v=VVMHXO0-VGY&feature=g-all-u

Glej od 22:00 naprej.


LP G

To mu je poslal NeoTO? Ime in poštna številka iz celjske regije štima...

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.34
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 30, 2012 9:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, NeoTO je poslal Smile

Je pa neka baraba zgleda s kuverte odtrgala znamko od Urške Žolnir...

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.60

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 30, 2012 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsekakor pohvale vredna poteza s tvoje strani, da gremo enkrat tudi Slovenci v "eter".
Simpatičen projekt.

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.33
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 30, 2012 11:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

NeoTO je napisal/a:
Ja, NeoTO je poslal Smile

Je pa neka baraba zgleda s kuverte odtrgala znamko od Urške Žolnir...

Koliko te je to koštalo? Jaz sem tudi imel idejo mu poslat nekaj krame za tisto njegovo „torkovo raziskavo”.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja
Stran 9 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group