www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PoScope
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MatevzM
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2011 23:09
Prispevkov: 40
Aktiv.: 0.25
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 12:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naredi izračun na naslovu http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/default.aspx Pošiljka v kuverti z mehurčki spada v kategorijo navadno pismo (če je lažja kot 2kg).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
manijak
Član
Član



Pridružen-a: Pon 22 Avg 2005 20:19
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.33
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2012 1:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam eno vprašanje:
Imam PoKeys56E in uporabil sem že narejeno kodo v C# (iz poscope strani) ki najde vse pokeys naprave na omrežju in izpiše koliko jih je, vendar mi vedno izpiše da ni našlo nobene naprave pokeys.

Mogoče ve kdo kje je težava?
Aplikacija PoKeys vedno brez težav najde zadevo na omrežju

Zgrešil sem temo. Kar zbrišite post. Se opravičujem.

_________________
LP Jan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
tozir
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Mar 2008 19:10
Prispevkov: 187
Aktiv.: 0.96
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 08, 2014 1:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Danes sem hotel delati na enem novem prenosniku z Poscope-om Mega1, ki je BTW flawlessly deloval na prejšnem. Postopek je sledeč:
- Šel na stran in dolpotegnil najnovejšo verzijo SW
- Inštaliral in ponovno zagnal računalnik
- Priklopil Mega1
- Zagnal Poscope4

Ko to naredim se mi pojavi tale error in ne morem nikakor usposobiti, da bi deloval. Probal sem na vseh portih na prenosniku (vsi so USB3.0).



poscope_devicenotresponding.png
 Opis:
Poscope4 zagon
 Velikost datoteke:  70.01 KB
 Pogledana:  40 krat

poscope_devicenotresponding.png



_________________
http://www.rielektronika.comule.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75552.70

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 08, 2014 1:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 08, 2014 1:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče "češka", ampak ... Si poskusil zagnati program "Run as administrator"?
(desni klik na bližnjico)

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aljosa
Član
Član



Pridružen-a: Pet 15 Sep 2006 11:43
Prispevkov: 149
Aktiv.: 0.70
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 08, 2014 2:40 pm    Naslov sporočila:  PoScope Odgovori s citatom

Kot je Boris omenil je težava pri nekaterih USB3.0 kontrolerjih. Na obstoječi napravi bo treba nadgraditi FW na verzijo 3.8, ki ima že narejen workaround za USB 3.0 kontrolerje. Kot si že ugotovil je težava sploh narediti upgrade na napravi, ker se ta že prej ne odziva.

Možna sta dva obvoda, da se pride do nadgradnje FW:

1. začasno v biosu onemogoči XHCI kontroler. V tem primeru se bo kontroler obnašal kot USB 2.0 in bi se SW moral pognati brez problemov pa tudi nadgradnja potem bo mogoča. Ko bo naprava nadgrajena na FW 3.8 lahko zopet omogočiš nazaj XHCI kontroler.

2. na nekem drugem računalniku (priporočljivo da ima USB 2.0) poženeš SW in narediš nadgradnjo.


Po nadgradnji naprave na FW 3.8 bo potem mogoče uporabljati napravo tudi na USB 3.0 vodilih brez težav.

Žal je tako, da se USB 3.0 kontrolerji različnih proizvajalcev lahko razlikujejo in enim deskriptorji ustrezajo drugim pa ne. V FW verziji 3.8 je narejen popravek, ki to upošteva in težav ni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tozir
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Mar 2008 19:10
Prispevkov: 187
Aktiv.: 0.96
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 7:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo borisz in Aljosa! Wink

Verzijo, ki jo imam je 2.0b (Win64). Sem naredil update na FW 3.8 na starem prenosniku, kjer deluje vse BP. Na novem mi še kar ne deluje (tudi FW 3.8). Sem pa izklopil XHCI in je začelo delovati. Zaenkrat naj bo Wink Samo "sranje" s tem USB3.0.

BTW: Intel-ove driverje imam naložene.
Hvala Vama Very Happy

_________________
http://www.rielektronika.comule.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3462
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 20, 2014 10:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom še tukaj vprašal, morda pa kdo drug pozna rešitev- smo kontaktirali preko maila, a kaj drugega, kot ugodnejšo ponudbo za nakup novejše verzije osciloskopa, nisem dobil, ker je moja verzija prestara in se ne ukvarjajo več z njo.
Jaz pa bi rad prihranil denar, če je le mogoče.
Gre za to, da mi po nekaj sekundah ,poscope basic, neha merit in gre v stanje pripravljenosti. Kot bi stisnil stop tipko. To se včasih pojavi po 5 sekundah, včasih po malo več, nikoli pa ne morem normalno meriti.
Software sem že probal na novo naložit, zbrisal sem driverje in izklopil XHCI za vsak slučaj. Pa ne pomaga. Je popolnoma enako.
Zanimivo je, da mi na starejšem notebooku dela brez težav, pa imam enaka sistema win7 64 bit in SSD diska.
MORA biti kje kakšna nastavitev, da se to reši?
lp
Robi

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75552.70

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 21, 2014 7:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3462
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 21, 2014 11:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A cez 3 leta bo spet podobno?
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aljosa
Član
Član



Pridružen-a: Pet 15 Sep 2006 11:43
Prispevkov: 149
Aktiv.: 0.70
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2014 9:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot je že Boris omenil se PS3 ne razvija več za kar je mnogo razlogov.

Opomba:
PS3 -> PoScope3 ,
PS4 -> PoScope4,
Basic in Basic2 -> napravi za PS3
Mega1 ... -> naprava PS4

Nekoč se je vse skupaj začelo (in Bog je ustvaril...)

Dejstvo je, da je PS3 še starejši program, ki je bil razvit vzporedno z napravo (basic in basic2 kasneje). Za komunikacijo se je uporabil Jungo USB driver s katerim smo imeli nekaj slabih izkušenj, žal.

PS3 je izhajal iz prejšnjega PS2 projekta, ki se je držal tehnologije Win98. Tekom razvoja PS3 se je seveda posodabljal tudi Windows in tako smo dobili XP, ki je seveda prinesel kar nekaj izboljšav (več-nitnost itd...) in je bilo treba posodobiti tudi sam PS3, ki je še vedno bil namenjen uporabi zgolj Basic seriji osciloskopov. Stvari so se začele zapletati z nekompatibilnostjo z novimi tehnologijami in x64 bitnimi sistemi in omenjenimi jungo gonilniki. Prišli smo do točke, ko se je bilo treba odločiti kako naprej. PS3 je bil uporaben samo z Basic in Basic2 napravo ter neprimeren za nadaljnje razširjanje, jungo driver je povzročal ogromno težav, pojavila se je želja po novih boljših napravah in smiselnosti podopore le-teh v obstoječi bolj zaprti aplikaciji.

Zato smo se odločili, da zadevo zastavimo v smeri, da razvijemo nov software, ki bo kar se da modularen ter neodvisen od naprav in gonilnikov. Seveda je to pomenilo, da je treba začeti iz nule in postaviti dobre temelje, če želimo dolgoročnost. Modularnost, fleksibilnost, enostavno vzdrževanja in dolgoročnost so bila glavna vodila.

Postavil se je nov API, ki omogoča veliko fleksibilnost in modularnost in ideja o sistemu pluginov tj. da je vsaka naprava podprta v obliki plugina (DLL na Windows) in pripadajoči gonilniki se uporabljajo zgolj v pluginu.

PS4 služi kot gostitelj teh pluginov in program za prikaz/analizo/obdelavo/izvoz podatkov, ki jih dobimo iz teh naprav.

Prednost, ki jo pridobimo s tem je da za vsako novo napravo razvijemo plugin brez da bi se dotikali izvorne kode glavne aplikacije, driverji so po novem stvar pluginov.

Tak pristop ima ogromno prednosti pred starejšim vendar pa je razvoj težji, ker se problemi kar naenkrat posplošijo iz ti. 2x2 na NxN.

Če za primer vzamemo Mega1 smo uporabili WinUSB driverje. Razlog je enostaven. Pri Win7 so že nameščeni, na WinXP se jih namesti enostavno in hitro, hkrati pa se vedno razvijajo z operacijskim sistemom zraven. Podpisovanje teh gonilnikov je lažje.

Mogoče bo na tem mestu vprašanje zakaj tudi basic2 nismo pripravili za uporabo z Winusb? Enostavno je s tem preveč dela. Popraviti bi bilo treba določene koncepte, sam FW na napravi itd. Hkrati je Mega1 predstavljal boljše nadomestilo za Basic2 zato je šel razvoj v tej smeri.

Če želimo v PS4 uporabljati Mega1 je postopek enostaven. Vse kar potrebujemo je plugin in gonilnik naprave. Tako velja in bo veljalo tudi za nadaljne naprave. Seveda to pomeni, da bi lahko tudi za basic2 napisali plugin vendar se nam ni več zdelo smotrno in smo razvojni čas raje vložili v razvoj novih in boljših naprav, ki še pridejo na plano.

PS4 je od temeljev razvit (in se še razvija) v duhu cross-platform in že se spogledujemo z možnostjo uporabe na drugih OS, predvsem MacOs itd. Na voljo je tudi SDK, ki omogoča, da uporabniki lahko uporabljajo plugine v svojih sistemih in razvojnih okoljih (C++, Matlab, Delphi itd...). V prihodnosti bo na voljo tudi SDK za razvoj pluginov. Torej, če uporabnik ima svojo napravo in bi jo rad uporabil v PS4 enostavno spiše svoj DLL plugin in to je to. V njem brez težav lahko uporabi svoje driverje in PS4 s tem ne bo imel nobenih težav.

Naj poudarim tudi da se PS4 in vse okrog njega še vedno razvija. Je zelo zahteven in hkrati aktiven projekt in samo nebo je meja oz. domišljija naših strank (od poslušanja netopirjev in kitov do .... )

Da odgovorim na vprašanje. Kaj bo čez tri leta ne vem, ker ni vse odvisno od nas. Mi delamo naprej z mislimi na to, da bo čimmanj težav in da čez nekaj let ne bo treba ničesar spreminjati ali še huje na novo delati. Kar se tiče Mega1 in novih naprav, ki bodo razvite pri nas so razvite v tem duhu, da se čimbolje izognemo podobnim težavam.

Konkretno na Windows sistemih imamo še naprej namen za naše USB naprave uporabljati WinUSB gonilnik (ker nas je prepričal) na drugih sistemih pa alternativno najboljšo možnost. Vsekakor pa stremimo k temu, da bodo rešitve vsaj najboljše če ne že popolne. Wink

Upam, da sem vam lahko prikazal in dal vpogled v zgodovino razvoja PoScope in zakaj je šlo kaj v kakšno smer. Pregovor pravi, če bi bil vedež ne bi bil revež. Dejstvo je, da so se tekom zadnjih let stvari hitro spreminjale, ker smo se tudi mi učili in rasli skupaj z novo tehnologijo in novimi spoznanji. Vmes smo naleteli tudi kdaj na kakšno luknju v tleh, ki smo jo (upam) da uspešno preskočili in šli naprej.

Seveda se trudimo ohranjati tudi dobre stike in odnose s strankami. V končni fazi je to produkt za stranke in nam je pomembno, da so le-te zadovoljne.

S tem smo si pridobili ogromno izkušenj in znanja, za katere upam, da so nam dale dobre temelje za dolgoročno prihodnost vseh naših projektov ne samo osciloskopov.

Če koga še kaj zanima pa lahko brez težav vpraša.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3462
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2014 10:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene si preprical. Bom sel v nabavo mege.
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Majci
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Jan 2013 23:03
Prispevkov: 282
Aktiv.: 2.06
Kraj: Ilirska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2014 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zivjo, zraven poscope-ja sem dobil merilno sondo x10/x100. Ampak ker zelim meriti malo visjo napetoat, ta sonda tega ne omogoca. Zelel bi sam narediti sondo za vecjo napetost. Ali je sonda preprosti napetostni delilnik? ali je v njej se kaj drugega dodanega?
_________________
When i am sad, i stop being sad and be awesome instead!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75552.70

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2014 9:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2014 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri nakupu visokonapetostne sonde, ki so ponavadi 1:1000 moraš paziti na prebojno trdnost oziroma napetost za katero so narejene.

Ja kot že omenjeno moraš pri samoizdelavi paziti na induktivnost in kapacitivnost uporov. Je pa vse odvisno od tega do katere frekvence želiš gledat signal. Če je to bolj enosmeren potem je zadeva še izvedljiva drugače pa se hitro zakomplicira.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
Stran 10 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group