www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

kakšen CNC motor za vrtanje in rezkanje
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 1:51 am    Naslov sporočila:  kakšen CNC motor za vrtanje in rezkanje Odgovori s citatom

Kakšen CNC motor za vrtanje in rezkanje uporabljate ?

Sam sem poskusil kar z dremel - porazno.

Odločil sem se nekaj narediti sam...

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75253.76

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 7:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 8:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če misliš napraviti,je lahko napraviš podobno kot je na sliki.Drugače pa Kress je v redu,samo za mene je drag.Tako za enkrat bom poskusil napraviti.
http://engraving.majosoft.com/html/hobby_cnc_cutter_spindel_arie_.html
http://engraving.majosoft.com/html/router_motor_for_hobby_cnc_engraving_machine.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zrno
Član
Član



Pridružen-a: Ned 06 Nov 2005 13:15
Prispevkov: 91
Aktiv.: 0.41
Kraj: Jesenice, Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 10:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz za silo uporabljam Iskrin 500 w "biax". Obrate reguliram z stikalom za regulacijo luči.Cnc lastne izdelave, iz hobija, v glavnem graviram les. Sem začetnik v temu in zanima kakšne frezerčke bi mogel imeti za tole opravilo i kje se v Sloveniji dajo kupiti.
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 11:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole sem ustvarjal te dni. Zdaj moram pa preizkusiti.


SANY0007.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.28 MB
 Pogledana:  26 krat

SANY0007.JPG



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 11:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja motor je modelarski. 675W brezkrtačni, trifazni.

Tuli pa vseeno - skoraj kot pri zobarju.



SANY0006.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.43 MB
 Pogledana:  130 krat

SANY0006.JPG



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 12:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD,jaz bi po mojem zamenjal vrtalno glavo in dal stročnico in matico.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 12:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja imam oboje. Tudi stročnica je tu Laughing

Moram pa reči, da sem imel srečo z glavo, ker se vrti čisto brez opletanja.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.04
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 1:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Tole sem ustvarjal te dni.

A to si sam postružil? Koliko vrtljajev prenese/zmore? Kakšen imaš krmilnik za motor? Koliko stane vse skupaj?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 2:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ideja je moja, nimam pa ustreznega orodja, da bi kaj takega stružil s to natančnostjo, čeprav imam stružnico.

Postružil mi je prijatelj, ki se ukvarja z modelarstvom.

Cena ? Uff.. raje nebi tega vrednotil skozi vloženo delo.

Vrtljaji.. 2730 vrtljajev/min /V. Napajal sem stvar tja do 15 V več raje ne, ker pravzaprav ne potrebujem. Meril nisem, a po izračunu in hrupu, ki ga stvar daje bi rekel, da je res preko 40000 Vrtljajev na min.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš krmilnik za brezkrtačni motor že narejeno?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 2:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja zaenkrat sposojen. Je malo prešibak, bom naredil svojo verzijo.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.34
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 6:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Svoj BK krmilnik boš naredil? Precej pogumno... Very Happy
_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 7:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj ni kaj posebnega 6 fetov, pa mikrokontroler. No ja poskrbeti je treba še zato, da mikrokontroler ve kje se motor nahaja.. Ampak načrti se dobe na netu, torej nobena huda skrivnost ni. Razen mogoče sw zna malo nagajat.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 7:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD,če boš že napravil krmilnik.Bi lahko prosim dobil shemo?
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group