www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

SuSE linux 9

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 13, 2004 9:36 pm    Naslov sporočila:  SuSE linux 9 Odgovori s citatom

Res je, da sem nekoliko konservativen, kar se tiče novosti v operacijskih sistemih. Danes pa sem se odločil, da končno preizkusim omenjeno verzijo Linuxa. Moram reči, da sem prijetno presenečen Very Happy . Že verzija 8.0 se je izkazala kot zelo stabilna in neproblematična, pri tej pa je narejen še velik korak naprej. Delal sem f*p instalacijo direktno iz mirror serverja in vse skupaj končal v kakih treh urah, ob tem, da pred pc-jem nisem sedel več kot pol ure. V tem času mi je uspelo postavit povsem delujoč strežnik tudi v w2k domeni, kjer sem poleg http serverja vključil še f*p, smb, ... Skratka strežnik, ki ga lahko mapiram na w2k in obratno, gor sem spravil testno instalacijo phpBB foruma, ... Novosti je glede na prejšnjo verzijo preveč za kratek prispevek, rečem pa lahko, da se vsekakor splača poskusiti.

Lp, Frenki



snapshot1.png
 Opis:
Takole pa je videti sveže namizje ...
 Velikost datoteke:  124.36 KB
 Pogledana:  41 krat

snapshot1.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 30, 2004 6:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene zanimajo glavne razlike med Suse in RH. Trenutno imam instaliran RH9.0 pa me zanima kaj bi pridobil s prehodom na Suse (nabavil sem si namreč inštalacijo za Suse 9.0 Pro) ? Baje je Suse stabilnejši in nasploh sem od večih uporabnikov slišal da ko ga enkrat poizkusiš na razne RH, Mandrake, ... niti ne pomisliš več. Ali to drži ?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
limko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Apr 2003 8:51
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.11
Kraj: NAKLO

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 30, 2004 8:42 pm    Naslov sporočila:  suse 9 Odgovori s citatom

Jaz sem probal že vse možno... čitaj probal... ampak ostal mogoče preživel bom na SUSE 9 Pro...tudi zaradi frenki-ja...hihi
Mislim da je suse 9 zakon... mogoče se motim ... za ene je pač zakon tudi WIN 95 ali xp ali Milenium.... odločitev je v naših rokah...
Mislim pa da bom v kratkem mišlenja LINUX je zakon... spet ob pomoči frenkija...
lep pozdrav vsem....in LINUX-u
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 30, 2004 9:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Limko dolžen sem še link do iso image-a SuSE boot CD-ja. Tukaj najdeš tudi image-e boot disket za instalacijo linux-a. CD image je velik cca 20+ Mb. Za tiste, ki pa bi zadevo preizkušali brez instalacije je namenjen SuSE 9.0 Live-Eval, ki ga je možno pognat iz CD-ja (cca 650 Mb).

Glede razlik med distribucijami pa je odgovor malo težji. Tega obstaja kar nekaj - od zelo skrčenih, ki jih lahko poženeš iz diskete, preko takšnih, ki so predpripravljene za zelo ozko specificirane naloge, do običajnih splošnih distribucij kot so naprimer RH, Mandrake, SuSE. Bistvenih razlik med slednjimi načeloma ni. Razlike so v dodanem programju in imenih seveda Wink . Načeloma je tako, da se počasi neke distribucije navadiš in se ti zdi nekako bolj prijazna, potem pa to uporabljaš. Sam sem se za SuSE odločil zaradi mogoče nekoliko boljše podpore evropskim posebnostim, kot je telefonija, lokalizacija, ... Ne pomeni pa to, da pri drugih tega ni. Predvsem stvar odločitve, osnova je povsod enaka.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kappa
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 01 Apr 2004 11:10
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2004 6:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živijo!

Sem nov na tem poralu in sem še začetnik okoli Linux-a SuSE 9.0 pro.
Zanima me, če ima kdo navodila za uporabo Linux-a , da se ga naučim uporabljat (User + Admin Handbooks), če mi lahko pove link ali pa releas, da si lahko snamem dol. Naj bodo v SLO (če obstajajo) ali angleščini.

Hvala! Kappa
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
limko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Apr 2003 8:51
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.11
Kraj: NAKLO

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2004 9:13 pm    Naslov sporočila:  Suse 9 CD 1 Odgovori s citatom

frenki Z Kappa (moj kolega računalničar... in sodelavec) sva ugotovila da je bila zadnjič težava pri boot cd suse 9 cd 1 v tem da pri snemanju ISO na cd nismo zaključili CD-ja tako, da je cd sedaj ok in že šiba install na moj notebok.

LP

limko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Avg 2004 11:31
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.55
Kraj: Vuhred JN76OO

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2004 8:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Za tiste, ki pa bi zadevo preizkušali brez instalacije je namenjen SuSE 9.0 Live-Eval, ki ga je možno pognat iz CD-ja (cca 650 Mb).

Lp, Frenki

Zadevo sem posnel na cd, ki pa mi ga računalnik noče pognat. Confused V biosu je boot nastavljen s CD-ja. CD se zažene vendar se ničesar ne naloži.
Sedaj pa vprašanja za Frenkija in vse ostale Linux mojstre.
CD-ja nisem zaključil pri snemanju z Nero programu? bi ga moral? Podobno težavo je že imel Limko, s to razliko, da je njegov disk instalacijski za HD.
Ali morda manjka kakšna zagonska datoteka, morda kakšna pot itd., predvsem zaradi tega še nisem zaključil CD-ja, da lahko še kaj dodam, če je potrebno.
Računalnik pa je P4 3Gb, 1Gb RAM-a.
Rad bi preizkusil Linuxe s CD-ja.... Wink

_________________
Cheerio baj frm S58S Robert !
http://www.kapunar.eu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psic
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Jan 2005 18:03
Prispevkov: 66
Aktiv.: 0.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 10, 2005 6:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

1. SuSE linux je tudi meni zaenkrat najbolj vsec, imam pa 9.1 (ceprav novejsi kernel in KDE). Je definitivno izmed lazjih distribucij za zacetinka ki je ravno presaltal iz MS windowsou.

2. Glede tezave pri zagonu zive distribucije (poleg SuSEja obstajajo se Knoppix, Gnoppix, Morphix, pa tudi slovenska Slo-tech) je mogoce kriv nacin zapisa oziroma pecenja cd-ja. Nujno je namrec da se zapece image cd-ja, in da se zadeva tudi zakljuci pravilno, ce ne ne bo hotelo bootat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group