www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Opticni Signal
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 21, 2004 9:09 pm    Naslov sporočila:  Opticni Signal Odgovori s citatom

Zdaj tokrat prvic pisem sporociilo.Ker sem slusno prizadet,pa imam prosnjo,rad bi napravill opticni signal.Imam mobi in vsakemu znancu posiljam SMS sporocila.Ko ga kdo poklice in cutim vibrijanje.Ko pa sem doma in imam mobi postavlljen na polici in bi rad zraven naprava,ki bi zaznal klic in prizgal lucko.Ta bi ostala prizgana toliko casa,da jaz opazim in ugasnem.To v zvezi luc pa jaz lahko napravim.Samo ne vem kako bi napravil sprejem signal od mobija.Ta naprava bo zraven mobi.Mogoce bi kdo vedel?Iskal sem po internetu,pa ni nic.Je pa za telefon.Upam,da to razumete.
LP Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.27
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 21, 2004 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Andrejj,

Najenostavneje bi bilo narediti zvočno stikalo. Torej; na telefonu bi moral imeti vključen tudi zvok. Telefon bi postavil neposredno zraven mikrofona zvočnega stikala. Ko bi le ta "čul" , da je prispel SMS bi ti vključil luč. Mogoče ima kdo na forumu načrt za tako stikalo - sicer bom poskusil čez teden nekaj zrisat.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 21, 2004 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za sporocilo.Samo jaz nimam mobi vkljucen za zvok.Ne vem,ce se dobi signal iz mobija(antena)Prej sem imeli mobi in sem dobil majhno napravo,ki se natakne na rocno uro ali pa drugje.Samo ne dela tako,ne vem vcasih kaksen signal je prisel in je ta zmesana naprava zacela utripati. Lp! Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 21, 2004 11:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Andrejj !

Pred časom sem slučajno opazil , da razne otroške igrače v obliki mobitelov in podobnih reči (pritisneš tipko , pa zapiska določen ton ali zaigra melodijo , in začne utripati led dioda), reagirajo na signal mobitela in to tako , da se vključijo če so relativno blizu mobitela , takrat ko le-tega nekdo kliče. Mogoče bi poskusil namesto ledice priklopiti optični sklopnik , naprej pa je zadeva enostavna . Krmiliš lakho karkoli. Igrača - mobitel , ki sem ga videl jaz , se je vključil v oddaljenosti skoraj enega metra od mobitela , ki je zvonil -pravzaprav se je vključila še celo preden je mobitel začel zares zvoniti.
Podobno kot opazimo motnje na nekaterih radijskih sprejemnikih ali računalniških monitorjih nekaj trenutkjov pred zvonjenjem mobilnih telefonov. Mislim , da je tista tvoja "zmešana" naprava delovala na podobnem principu.

lp Slowfly
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
G-Lab
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2003 9:44
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 22, 2004 12:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

andrejj tista naprava se je verjetno vključila takrat ko je prišel močnejši signal mislim da je to takrat ko prihaja SMS oz te nekdo kliče. Prav tako kot lahko te motnje opaziš recimo če postaviš mobitel zraven standardnega katodnega monitorja oz. tudi v zvočnikih se sliši (kot je že slowfly napisal). Lahko bi uporabil kak odslužen radijo in izhod iz zvočnika uporabiš, da ti aktivira tranzistor (bolje triak), ta pa nato luč, ki bi gorela toliko časa dokler ročno ne prekineš tokokrog(stikalo). Problem pa je ta da bi ti tole delovalo prav tako kot tista zmešana naprava. Ponavadi imam mobitel zraven računalnika in v povprečju opaziš te "nezaželjene" motnje približno 2x dnevno se pravi tole ni 100% zanesljivo.
Glede na to da imaš vedno vključeno vibro bi verjetno bilo bolje, da bi recimo naredil napravo, ki zaznava treslaje. Recimo kakšen senzor pospeškov recimo od analog devices ADXL05 ali pa še kakšnega bolj natančnega. Priblizno 2 tedna nazaj sem našel v eni stari SE tale senzor. Sam bi ga imel že doma za experimentiranje, vendar ga nikjer nimajo (HTE, IC potem pa že počasi zmanjka virov).
LP
Rok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2322
Aktiv.: 10.41
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 22, 2004 12:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V reviji elektor je bil objavljen TA ČLANEK. Če bi zadevo malenkostno predelali bi namesto zvočne signalizacije ob klicu imeli svetlobno.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
G-Lab
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2003 9:44
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 22, 2004 12:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PPG78 ja problem so tisti naključni signali 2x dnevno, ko se mobitel obnaša kot da bo zvonil (v bližini zvočnika, monitorja), potem pa ni ne klica ne SMS kot da bi mobitelova centrala preverjala odziv (odgovor) mobitela. Glede na to, da tale naprava zazna RF pulz mislim, da bi ta naprava zaznala tudi te motnje.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kralj
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2003 20:18
Prispevkov: 196
Aktiv.: 0.88
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 22, 2004 7:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

andrejj

Predlagam da bi si naredil signalizacijo z pomočjo senzorja vibracij. Uporabil bi en preprosti alarm za avtomobil ali motorno kolo , ki se aktivira ob minimalnem premiku predmeta. Enkrat sem sam raztavil tale senzor in presenečen ugotovil primitivnost njegovega delovanja. Spodaj sem pripel na hitro skicirano skico senzorja vibracij.

Deluje na principu premika kroglice po hrapavem dnu.Pri premiku kroglice po hrapavem dnu posodice se ustvari zvok. Ta zvok sprejme mikrofon in ga pelje na ojačevalec iz ojačevalca pa se potem krmili tranzistor itd.

lep pozdrav



The Extension 'bmp' was deactivated by an board admin, therefore this Attachment is not displayed.


_________________
Zakaj ljudje verjemejo, da je na nebu nešteto zvezd, ne da bi jih šteli,
če pa na klopi piše "sveže pleskano" pa morajo preverit?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2004 11:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

POzdrav!
Hvala za sporocilo,upal sem da bo se kaksna ideja.Napravil bom tisto,kar je predlagal Kralj in bom poskusil.
Lp Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kralj
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2003 20:18
Prispevkov: 196
Aktiv.: 0.88
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2004 11:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

andrejj

Morda bi še poizkusil kontaktirati z podjetjem Harpun Elektronika d.o.o.
Pred časom sem pri njih nabavljal analizatorje vibracij, ki so pojavljale na ograji. Zadeva je bila namenjena varovanju ograje. Ti bi pa mogoče uporabil ta analizator za nadzor vibracij tvojega telefona.

Lep pozdrav Wink

_________________
Zakaj ljudje verjemejo, da je na nebu nešteto zvezd, ne da bi jih šteli,
če pa na klopi piše "sveže pleskano" pa morajo preverit?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
toshiba
Član
Član



Pridružen-a: Tor 21 Okt 2003 8:56
Prispevkov: 127
Aktiv.: 0.57
Kraj: Ljubljana - Šiška

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2004 12:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa tuljavica z serijsko vezano diodo Idea . Svetleče antene delujejo na tem principu, potrebuješ par ovojev in serijsko vezano diodo 1n41418 in led diodo. Če ta antena zasveti par cm od aparata potem more biti že dovolj močen signal, da ti recimo proži drugo vezje z timerjem ali čem drugim Razz .
Če pa bi še povečal št. ovojev...

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2004 8:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za Kralja, je mogoce napaka "harpun elektronik",ker ta ni.Nasel sem pa "harpoon elektronik",ta je pa za navtiko.
Za Toshiba,prosil bi,ce bi lahko skiciral za svetlobno anteno.Tako da bom lahko tocno vedelBema hvala za sporocilo.
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kralj
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2003 20:18
Prispevkov: 196
Aktiv.: 0.88
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2004 8:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Andrejj bom preveril ob priliki in ti navedel točen naslov. Je že kar nekaj časa od tedaj tako da je možno da je prišlo do napake. Je pa vsekakor nekaj podobnega.

l.p. Wink

_________________
Zakaj ljudje verjemejo, da je na nebu nešteto zvezd, ne da bi jih šteli,
če pa na klopi piše "sveže pleskano" pa morajo preverit?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2004 10:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen Andrejj.
Kaj pa s tistim pinom na mobitelu ,ki se koristi za MUTE pri avtoradiju ali bi delovalo tudi pri SMS ?
Drugače pa Kralj - dobra ideja Smile

_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
matej
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Okt 2003 14:00
Prispevkov: 270
Aktiv.: 1.21
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 24, 2004 11:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Andrej prebral sem to im mi je padlo nekaj na misel.Prvo povej kak telefon sploh imas (bo lazje naprej debatirati).En moj sosolec(na forumu se oglasa kot "madzi") si je v nokio 3410 namestil svoj prikljucek za povezavo telefona na PC.Mislim da vsi veste ,da te nokije imajo drugace ta prikljucek pod baterijo.S tem si je priklop kar olajsal.

Tu pa je ideja:

Kaj ce bi nekaj podobnega poskusil tudi ti.Kable bi priterdil vzporedno z vibro(to je tako ali tako samo motorcek) in druge konce speljal po tel. nekam drugam in nato pritrdil prikljucek na ohisje.Telefon bi potem seveda moral vedno prikljucit na zunanjo vezje a to mislim , da bo najmanjsi problem(saj si napisal ,da bi to naj bilo samo za doma).
Izven tel. pa bi potreboval vezje katero bi ob spremembi napetosti vkljucilo lucko.
Ce bi stvar izvedel tako mislim, da ne bi blo motenj ker bi se lucka vklopila samo takrat ko bi tel. vklopil vibro.

To bi bilo z malo dela izvedljivo na kaksnem malo starejsem telefonu , ce pa imas kaksnega novejsega pa ne vem.




l.p.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 76 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group