www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Opticni Signal
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
G-Lab
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2003 9:44
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.81
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 14, 2004 7:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lahko vprašaš ni problema, če bo le v moji moči bom poskušal pomagati, saj to je tudi namen tega foruma.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 14, 2004 8:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

G-Lab
Malo prej ,ko sem še enkrat prebal tvoje sporočilo 9.maja in sem še enkrat preizkusil prva shema (samo tiristor) in je šlo.pa druga (optokopler)tudi je deloval.Raje bom samo za tiristor,ker manj delov,Še enkrat hvala.
Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 28, 2004 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Po dolgem času sem že sestavil na tiv elemente in kar odlično dela.Edini problem je,da je tako občuljiv mikrofon,ki imam v škatli.Rad bi zmajnšal za toliko,da bo čutil vibracijo.Kakšen predlog bi bil?Za risanje tiv sem uporabil Eagle,Meni dela preglavice angleščina,našel sem pa tudi priročnik za tečaj Eagle 4.01.Je pa premalo piše.Ne vem,če ima kdo mogoče kakšno prevedeno?
Lp Andrejj
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
G-Lab
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2003 9:44
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.81
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 30, 2004 2:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Andrejj glede na to da imaš tiv že narejen bo najlažje, če probaš vezati zaporedno z mikrofonom potenciometer, poiščeš priblišno območje, kjer še dela v redu, nato pa zamenjaš potenciometer z uporom (da ne bo nepotrebne šare zravn).
Doma se ti verjetno valja kakšen potenciometer ali trimer malce eksperimentiraj kakšna vrednost bo vredu.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.08
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 30, 2004 12:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

prosim če se ta post vrze v smeti

Nazadnje urejal/a rimci Ned Maj 30, 2004 12:55 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.08
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 30, 2004 12:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar se tiče programa Eagle imaš na Filemaneger pod PDF dokumentacija navodila v slovenščini. Sicer pa imam tudi neka v srbohrvaščini in če jih boš rabil jih bom poiskal.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 30, 2004 9:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rimci
Jaz sem že prej našel na filemaneger Eagle in sem sprintal,ampak za mene je premalo piše.Če pa imaš v srbo hrvaščini,to mene zanima,če je mogoče več napisano.Če je,pa prosim mi pošlji.Za vnaprej hvala.
Lp Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.08
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 31, 2004 3:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem nasel in sem poskusal pripet na Filemaneger vendar mi ne pusti. Mogoce je kaj narobe pa bom probal zvecer pipet
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.08
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 31, 2004 9:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No , navodila sem pripel na *Filemaneger* pod PDF dokumentacija
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 01, 2004 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rimci
Hvala,upam da mi bo pomagalo.
Lp Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 03, 2004 6:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Zdaj zopet pišem za opt. signal,ki sem že dal na tiv in vse skupaj dal kar vškatlo od margarine za poskus.Dela kar v redu,Samo še vedno pa občasno od nekje signal in prižge led.Pa še sem poskusil z mobi blizu led in vključil mobi(pin).Ko najde.se pržge led.Je lahko led dioda deluje kot antena?Ne vem,če bi pomagalo,da bi oklopil ?Bi mogoče kdo vedel?
LP Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
G-Lab
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2003 9:44
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.81
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 03, 2004 7:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot se spomnim imaš tole narejeno tako, da ti mikrofon prižiga lučko in nimaš izvedeno z tistimi antencami. Torej ledica se prižge ko zazna hrup oz. vibriranje mobitela oziroma, ko mikrofon zazna določeno stopnjo hrupa (predvidevam v tvoj ojačevalec se nisem poglabljal, lahko da ima že kakšen filter ampak dvomim).
Kako boš naredil, da ti hrup iz okolice ne prižge diode pa nevem.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 03, 2004 8:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta ojačevalec sem dal v škatlo,mikrofon pa sem prilepil pod pokrov.Občutljivost mikrofona pa sem zmanjšal s trimer toliko,da še mikrofon zazna hrup mobija.Za okoli pa ne zazna,ker je v škatli.Ko sem slučajno vključil mobi in vpisal pin in pritisnil ok,se je prižgal led dioda.Samo to zakaj vpliva?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group