www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Anglescina

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.05

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2007 12:01 pm    Naslov sporočila:  Anglescina Odgovori s citatom

Ocitno obstaja v anglescini pridevnik "slovenly" in posledicno se prislov "slovenliness". Kako lepo ... vsaka podobnost korena besede z imenom nase drzavice je seveda povsem nakljucna Rolling Eyes

Ang-ang slovar:

Citiram:
slov-en-ly (slŭv'ən-lē)
adj.
1: Untidy, as in dress or appearance.
2: Marked by negligence; slipshod. See synonyms at sloppy.


Tezaver:

Citiram:
slovenly

adjective

1: Marked by an absence of cleanliness and order: disheveled, messy, mussy, slipshod, sloppy, unkempt, untidy. See order/disorder.
2: Indifferent to correctness, accuracy, or neatness: careless, messy, slapdash, slipshod, sloppy, untidy. See careful/careless.


Pa se protipomenke (antonyms):

Citiram:
slovenly
adj
Definition: dirty, disordered
Antonyms: clean, neat, ordered, organized, tidy


Krasno, ni kaj. Amerikanci najbrz zato gredo raje na Cesko Laughing Se bolj pa zagotovo uzivajo Slovaki ... Slovensko hysterical

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.03
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2007 4:36 pm    Naslov sporočila:  to pa me sploh ne spravlja v 'dobro voljo'. Odgovori s citatom

to pa me sploh ne spravlja v 'dobro voljo'. ! Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2105
Aktiv.: 10.09
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2007 11:09 pm    Naslov sporočila:  Re: Anglescina Odgovori s citatom

Citiram:


Pa se protipomenke (antonyms):

Citiram:
slovenly
adj
Definition: dirty, disordered
Antonyms: clean, neat, ordered, organized, tidy


Ta je pa res dobra Laughing Laughing Laughing


Lp,denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.31
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2007 11:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://dictionary.reference.com/browse/slovenly%20 Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matijap
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Jun 2004 23:24
Prispevkov: 230
Aktiv.: 1.03
Kraj: Žirovnica, LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2007 11:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno zaradi te besede nekateri tako ostro zagovarjajo uporabo pridevnika Slovenian namesto Slovene. Rolling Eyes Trapasto, če vprašate mene (poglejte etimološko razlago) ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.05

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2007 11:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok, jaz sem uporabil drug vir, ampak tvoj je v bistvu se boljsi (UBB atributa za bold in underline v citatu sem dodal sam):
Citiram:
slov-en=ly /ˈslʌvənli/ Pronunciation Key - Show Spelled Pronunciation[sluhv-uhn-lee] Pronunciation Key - Show IPA Pronunciation adjective, -li·er, li·est, adverb
–adjective 1. untidy or unclean in appearance or habits.
2. characteristic of a sloven; slipshod: slovenly work.
–adverb 3. in an untidy, careless, or slipshod manner.


Ni kaj ... res nadvse super Rolling Eyes Verjamem, da je se kdo drug debelo pogledal enako kot Vilko - tudi sam do danes niti nisem vedel, da taka beseda sploh obstaja, pa moja anglescina sploh ni tako slaba ... en American se je zatipkal na enem amerikanskem forumu in sem poiskal besedo, da bi ugotovil kaj sploh pomeni, potem ko sem nasel pravi pomen (on je uporabil samo en 'e' prevec, torej je bil dovolj natancen za Google), mi je pa kar nekoliko zal, da sem sploh brskal po tem ... res fino - ne glejte debelo naslednjic, ko anglesko govoreca stranka gre raje kam drugam kot pa v Slovenijo ali v Slovensko (Slovaska).

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matijap
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Jun 2004 23:24
Prispevkov: 230
Aktiv.: 1.03
Kraj: Žirovnica, LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2007 12:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sokrat, mislim, da si preveč ženeš k srcu. Smile Ne verjamem, da obstaja prav veliko Slovencev, ki recimo misli, da so vsi Nemci mutasti ... Pa tudi raba besede 'sloven' v sodobni angleščini ni ravno pogosta.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.05

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2007 12:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matijap: bi bilo potrebno precej vec kot to, da bi se zaradi tega obremenjeval; zdi se mi nenavadno (in novo !) in bi znalo pojasniti kaksen nesporazum iz preteklosti. To je to.
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorisP
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Feb 2005 20:52
Prispevkov: 85
Aktiv.: 0.38
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2007 12:42 am    Naslov sporočila:  Re: Anglescina Odgovori s citatom

Sokrat je napisal/a:
Krasno, ni kaj. Amerikanci najbrz zato gredo raje na Cesko Laughing Se bolj pa zagotovo uzivajo Slovaki ... Slovensko hysterical


P.S. Misliš, da veliko Američanov bere angleške slovarje ?! Shocked Laughing

LP
BorisP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.05

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2007 12:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Besede sploh ne bi iskal po slovarju (oz. ne bi vedel da obstaja), ce je ne bi v svojem sporocilu na drugem forumu uporabil en American ...
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1713
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2007 8:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tožimo jih zaradi zmanjševanja števila turistov. Glede na njihov butast sodni sistem, imamo dobre možnosti.

LP Gorazd

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Toni
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Maj 2007 13:21
Prispevkov: 120
Aktiv.: 0.58
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 01, 2007 11:02 pm    Naslov sporočila:  Re: Anglescina Odgovori s citatom

Citiram:
'

Ta je pa res dobra Laughing Laughing Laughing


Dobra??' Kaj nisi ni domoljuben ne maraš slovencev in so ti zato taka nespoštovanja hec?
kam gre ta svet... mladina ni več pri sebi, nobeden ni več narodno osveščen.


Lp od 15 letnika Laughing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group