www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vstavljanje slik lociranih na drugih strežnikih
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2007 12:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Meni se pripombe ne zdijo pikre in žaljive. No, mogoče zato, ker sem podobnega mnenja.
Lastnik slik nikakor ni forum, sploh če gre to za slike pobrane nekje iz interneta in mogoče že imajo svoje avtorske pravice (ki so vidne ali pa tudi ne), zato je to lahko tudi kršenje avtorskih pravic ... ki jih je prekršil član foruma, ki je pripel sliko, saj je forum zaščiten s pravili


Vili zakaj ti sploh hodiš na tale forum, če ti ni nič prav? Zakaj si drugače misleči ne naredite svoj forum, postavite svoja pravila, ter z njim uporavljate po svoji volji?

Podoben način uporablja večina večjih forumov pa tudi strežnikov kjer se lahko fotografije pripenjajo. Recimo tudi mobisux na katerem je vrjetno preko 200.000 fotografij. V albumu tukaj je itak 70% mojih avtorskih fotografij. Logotip na njih me ne moti.

Imam pa predlog za frenkija.
Je možno pri pripenjanju fotografij dodati menu, kjer se bi avtor logotip izključil, če ga ne bi želel. (podobno je rešeno na Mobisuxu)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.81
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2007 2:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To da sem avtor slike jaz je jasno že iz tega, da sem sliko objavil. Tujih slik ne objavljam.
Me pa močno moti, če potem moja objavljena slika roma po širnem svetu. Zgodilo se mi je že, da mi je bila ponujena, kot zgled kako se to dela Shocked Laughing

Slike, ki imajo vodni tisk povedo kje jih je avtor objavil. Ne vem kaj je narobe s tem? Vedno lahko zbrišeš svojo priponko, če ti ni všeč. Popraviš sliko in narediš spodaj več prostora. Veliko slik, ki jih objavim predhodno obdelam, če zaradi drugega ne zato, da je v sliki le to, kar je za sporočilo bistveno. Če bi si želel podpisa bi v tej obdelavi dodal še svoj podpis, tako pa le pustim nekaj prostora.

S sliko, ki jo objavim se torej ukvarjam preden gre v javnost, vzamem si nekaj časa. Ni mi torej vseeno kakšno bodo drugi videli.

Če komu ni do tega, da bi pazil na izgled svojih objavljenih stvari, ne vidim zakaj bi se potemtakem o tem pritoževal.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.74
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2007 3:48 pm    Naslov sporočila: icon_complicity Re: Malo pesniško navdahnjeno Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
Pa še nekaj: v tem postu si to znal narediti, sedaj naenkrat pa ne več.

V tistem postu so bile slike na hopsasa, tu pa je govora o pripenjanju slik direktno na elektronik.si ali iz tega serverja ali kar pač to je.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7771
Aktiv.: 34.85
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2007 3:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj je čisto vseeno na katerem serverju je. Glavno da se vidi na internetu.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.22
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2007 4:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

[off topic]
Silvo je napisal/a:
Vili zakaj ti sploh hodiš na tale forum, če ti ni nič prav? Zakaj si drugače misleči ne naredite svoj forum, postavite svoja pravila, ter z njim uporavljate po svoji volji?

Če je bilo moje mnenje sovražno, se vsem prizadetim opravičujem in če je bil moj nasvet neprimeren, potem se opravičujem tudi zaradi tega. Ob tej izjavi mi misli odtavajo točno v nasvet iz te izjave Rolling Eyes vabljeni v svet drugače mislečih Razz [/off topic]

Glede priprave slik in grafike za objavo v internetu se popolnoma strinjam z VolkD, saj je slika lahko tudi ogledalo avtorja. No, vedno ni mogoče dati v objavo super izvrstno sliko, večinoma pa je to popolnoma mogoče doseči, ni treba da je super izvrstna, dovolj je, če je dobra ali zelo dobra.

_________________
Obiščite me na www.reber.si ali www.elektron.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.06
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 11:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vodni tisk/logotip, ni problem. Tudi v barvah. Če se malo potrudiš...

Jur



moc.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  12.63 KB
 Pogledana:  14031 krat

moc.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 11:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale vodni tisk je bil moj predlog. Pa ne zaradi "Copyright"-a, (Kot je napisal Vili, tisto je najmanši problem "popraviti") ampak s čisto praktičnega stališča. Že neštetokrat sem na spletu našel neko zadevo, načrt itd.. Ker najdeno dostikrat ni bilo na matičnem strežniku, je zraven manjkalo kup pomembnih stvari. Zelo, zelo prav je prišlo, če je na najdenem bilo kako označeno od kot izvira.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.24
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2009 3:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj me je zbodlo te dni, ko sem večkrat uporabljal iskanje in gledal za starimi temami.

Naši administratorji (na splošno kapo dol) se na vse pretege trudijo, da bi slike pripenjali na forum in ne na druge strežnike. Slike naj bi bile na tem strežniku varne pred izgubami. Vendar temu ni tako. Velikokrat se izgubijo.

Primer 1
Primer 2

Pa še nekaj takega bi se našlo... Kam te slike izginjajo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7771
Aktiv.: 34.85
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2009 3:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Objavljeno: Sreda, 15. Oktober 2003 18:42
Mislim da je to bilo na starem serverju in se ni za čuditi.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2009 6:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mucek4,
Vse pripone s prve povezave meni delujejo. Ne delujejo pa tiste z druge povezave.
Mislim, da je to še vedno posledica napada na strežnik iz pred let, ko so bile vse pripone prepisane. Frenki je takrat opozarjal, če se opazi kaka izguba, da se ga obvesti. Večina se jih je takrat sicer vrnila z backupov. Lahko pa so tudi "izgubile" pri kaki nadradnji strežnika oz. pri menjavi. Sigurno pa ni bilo nič namerno odstranjenega.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.24
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 10, 2009 7:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.74
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2013 10:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

(2013)
Ali že obstaja način za nalaganje več slik naenkrat ?
Ali pa če je že sprejemljivo, da se kot [img][/img] prilepi kateri od drugih naslovov/strežnikov, ki to omogočajo, npr. Dropbox ?

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.65

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2013 11:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Do 5 slik lahko daš v priponke, za kaj več pa jih zmeči v album in podaj linke (takole).
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.74
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2013 11:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni problem lepiti slike v sporočilo na forumu, ampak nalagati vsako sliko posebej v album ali kot priponko, ker je to zelo zamudno.
Ni mišljeno "sarkastično", kot je nekdo prej napisal, ampak čudno, da nobeden od svetovno preverjenih shranjevalnikov slik, kot npr. Dropbox ali Google Drive, ni dovolj dober za elektronik.si .
Glede s_h_r_a_n_i .si pa je res, da slike zginejo. Iskal sem nekaj iz l. 2009 in dobil pojasnilo, da so zaradi boljšega delovanja strežnika odstranili vse slike, naložene pred 1.1.2010 .

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 05, 2014 5:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Očitno dobronamerni nasveti ne zaležejo. Povejte mi, zakaj bi moral tolerirati neuporabne prispevke na forumu, če se bistveni deli njihove vsebine nahajajo na raznih slikomatih, dropboxih, bolhah, thinkdiverse-ih, shrani in podobnem. Tole so tudi primeri strežnikov, ki pri meni ne obstajajo. Vprašanje pa je, kaj vidite drugi, ko oglas na bolhi poteče, ko nekomu zmanjka prostora na neki brezplačni shrambi in briše vse po vrsti, ...?

Kak predlog za v bodoče bi bil dobrodošel. Opcij je več, od obstoječega stanja, ki gre meni na živce, preko implementacije filtrov vsebine na forumu. Pa v končni fazi do tega, da najdem kak "inovativen" način za prepričevanje tistih, ki s takim veseljem limate tovrstne povezave v svojih prispevkih.

Napišite svoja mnenja še vi.

Lp, Frenki

p.s. Psevdonim, seveda sta dovolj dobra. Ne gre mi pa v glavo, zakaj hudiča se pa potem z elektronik.si mudiš? Ni mišljeno "sarkastično" ampak čudno, da moraš ob tako svetovno preverjenih shrambah še na elektronik.si trpeti moje negodovanje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group