www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ne približujte očem.
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.08
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 23, 2007 2:50 pm    Naslov sporočila:  Ne približujte očem. Odgovori s citatom

V navodilu za pralni prašek persil piše: Ne približujte očem. Shocked

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.33
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 23, 2007 2:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi ameriški user manuali za pralne stroje vsebujejo napotek: "ni za pranje otrok ali živali" ... Laughing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.05

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 23, 2007 3:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

" Do not eat before open! "

Ta napis sem videl na ovitku ameriških bonbonov shaked .
Tistega "Do not eat" belega praška v čevljih pa tudi sicer ne bi šel jest. Pojedo ga samo otroci, ki itak ne znajo brati - dojenčki.

Za podobne nesmisle je kriv židovski pravni sistem.
LP,
Igor

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.06

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 23, 2007 3:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se en nesmisel; zdaj se tozbam izogibajo s tem, da eksplicitno poudarijo, da je vroca kava dejansko - vroca.
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jackal
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Maj 2006 19:14
Prispevkov: 144
Aktiv.: 0.66
Kraj: Ravne na Koroškem

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 23, 2007 4:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ena od dobrih je tudi pri laserjih: Do not look into the beam with the remaining eye.
_________________
Ne prepiraj se z bedakom, ker te bo potegnil na svoj nivo in te premagal z izkušnjami.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.57
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2007 10:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No to je sicer šala, druge so pa prece3j resnične.

Spomnem se, ko sem enkrat bral, da je možakar kupil kamper (avtodom) in se šel vozit naololi, nakar je nastavil tempomat in si šel skuhat kavo nazaj. Seveda je zletel s ceste. Tožil je podjetje, ker v navodilih ni pisalo, da med vožnjo ne sme zapustiti voznikovega sedeža ... in tožbo dobil.

Ena babica je dala posušit hrčka v mikrovalovko ... zato na njih sedaj piše, da ne smeš vstavljati živih bitij noter.

Vse kar je v kakšnih navodilih in se sliši čudno je tam, ker so imeli probleme.

EDIT: SEm prebral tisti Leibeck vs. MCD. No serviranje kave, ki ima 82-88 stopinj celzija je res malo prehudo. Treba je tudi razumet zakaj se je ženska odločila za tožbo. V USA je potrebno vse zdravniške usluge plačati, zato je normalno, da se ljudje na veliko tožijo. Večji problem postaja pri nas, kjer se ljudje tudi vedno več tožijo, je pa zdravstvo še vedno nekako zastonj, torej gre ves denar v žep.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hi-End
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Feb 2004 11:51
Prispevkov: 284
Aktiv.: 1.27
Kraj: Višnja Gora

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2007 10:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za ljudi z glavo so ponavadi vsa navodila nepotrebna, za ostale pa ponavadi včasih tudi navodila ne pomagajo. Američani so tipičen primerek tega.
_________________
Music is a part of my life, DIY is my life !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Umnik
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Sep 2004 17:52
Prispevkov: 958
Aktiv.: 4.30
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2007 10:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BluPhenix je napisal/a:
No to je sicer šala, druge so pa prece3j resnične.

Spomnem se, ko sem enkrat bral, da je možakar kupil kamper (avtodom) in se šel vozit naololi, nakar je nastavil tempomat in si šel skuhat kavo nazaj. Seveda je zletel s ceste. Tožil je podjetje, ker v navodilih ni pisalo, da med vožnjo ne sme zapustiti voznikovega sedeža ... in tožbo dobil.

Ena babica je dala posušit hrčka v mikrovalovko ... zato na njih sedaj piše, da ne smeš vstavljati živih bitij noter.


To so tipične ameriške. Toliko šudra, kot ga živi tam, ga pri nas še nekaj časa ne bo, čeprav se mi zdi, da se temu približujemo z veliko hitrostjo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.06

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2007 10:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BluPhenix je napisal/a:
No serviranje kave, ki ima 82-88 stopinj celzija je res malo prehudo.


Moja kava v dzezvi vre, preden pride v skodelico. Zivim na cca. 330 m nadmorske visine. Upal bi si trditi, da je temperatura takrat blizu zgoraj omenjene, preverjal pa - priznam - nisem se nikoli, ker mi je jasno, da je vroca kava pac ... vroca. Z njo se lahko dovolj neumen clovek tudi opece.

Kako jo pripravljas ti, da se izognes visjim temperaturam, da torej ni "prehudo" (moja voda vre sele pri ~100 stopinjah) ?

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75306.15

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2007 11:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.57
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2007 11:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Kako jo pripravljas ti, da se izognes visjim temperaturam, da torej ni "prehudo" (moja voda vre sele pri ~100 stopinjah) ?


Jaz je ne pijem in se tako izogibam takim problemom Razz

Umnik, meni se tudi zdi, da se precej hitro približujemo.

Hi-End, fora navodil ni to, da bi ljudem povedala kako se napravo uporablja, ampak danes, ko se vse toži je nalga njim predvsem to, da povedo kaj se ne sme početi z napravo. Navodil itak skoraj nihče ne bere, kar je tudi velik problem. Se pa načeloma ne strinjam s tvojim mnenjem o navodilih. Če bi ljudje najprej prebrali navodila za napravo, ki jo kupijo, bi bili marsikateri servisi nepotrebni in naprava bi delovala v bolj optimalnem režimu. Tudi ne moreš pričakovati od človeka, ki še nikoli ni videl naprave, da bi jo lahko kar uporabljal brez navodil. Ti bi kupil pomivalni stroj in bi se naučil kako deluje in kaj pomenijo programi A,B,C, ... s poizkušanjem? Jaz ne, vzel bi navodila in prebral.

EDIT: boris, ja IMO je tudi točno to problem. Sploh ne vem kako lahko nekaj tako vročega držiš v tistem papirnatem kozarcu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.08
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2007 1:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem prebral navodila pralnega stroja: Za sintetiko uporabite program B. Kako naj vem, kaj je sintetika? Test z spajkalnikom, ki stali srajco?

V navodilih ne piše, da je pred pranjem potrebno iz žepov vzeti ven plastične vrečke Rolling Eyes . Včeraj se je v njej nabralo veliko praška, ki je prišel ven šele pri centrifugiranju. Twisted Evil

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2007 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred časom sem kupil vrtno kosilnico, ki je imela priložena ločena navodila za motor in kosilnico kot celoto.

Že na kilometre se je videlo, da je motor ameriški, kajti 3/4 navodil so bila samo opozorila ne delaj tega/ne delaj onega. Motor sam pa kot novoletna smrekica s kopico opozorilnih listkov.

Res je, da so američani glede tega rahlo atipični če jih primerjamo z evropo, toda v nekaterih premerih so take odškodnine povsem upravičene.

Lahko se samo spomnimo tožb proti tobačni industriji, kjer so sedaj nekateri rakavi bolniki upravičeni do odškodnin. S stališča evrope je to res čudno, nekdo je zavestno kadil, sedaj pa pričakuje odškodnino. Po drugi strani pa je jasno, da je cigaretna industrija zavestno prikrivala znanstvene izsledke škodljivosti kajenja.

Po mojem mnenju so take odškodnine, pa čeprav zvenijo butasto, nujne in potrebne prav zaradi tega, da ima industrija vsaj nekaj strahu, da ti ne zapakira v vrečko s hrano prav vsakega dreka.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.57
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2007 4:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jur ... si probal pogledati na oblačila? Tam je navadno označeno, al pričakuješ, da bodo imela navodila podroben prikaz kako zgleda sintetično vlakno? Wink

Proteus, deloma imaš prav. Problem je, ko se zgodijo tožbe, kot je ena mama naprimer, tožila verigo s hitro prehrano, ker nima nikjer napisano, da če cele dneve njena hčerka je pri njih, da se bo zredila.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sergej
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Avg 2006 19:43
Prispevkov: 280
Aktiv.: 1.30

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2007 8:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Te tožbe so včasih res absurdne. Imajo pa en zelo dober učinek. Če ti velika ameriška firma nekaj zagotovi ali ti da konkretne številke, si lahko prepričan, da to drži. Pri nas pa lahko vsak vsakogar nateguje, ker ni nobenih posledic.

Tudi o večji tehnični pismenosti naših ljudi bi se dalo debatirat. Izkoristek 107%, chemtraili na nebu ali svinjske nogice proti raku recimo... da o pioramidnih igrah sploh ne govorim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group