www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ne približujte očem.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75250.71

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2007 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Okt 2003 14:00
Prispevkov: 270
Aktiv.: 1.21
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 25, 2007 12:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede tožb v ameriki:

Videl sem reportažo(TV) v kateri je bogat američan zapustil svojo vilo in se odpravil na dopust.Med tem je lopov, ki je za dopust vedel pridno čakal, da lasnik zapusti vilo in lahko pokrate vse kar ni pribito.Ko lasnika ni bilo več je ropar vdrl v vilo izklopil alarm in si začel ogledovati kaj bo odnesel(vedel je da lasnika ne bo en teden) in tukaj je naredil napako.Ropar se je po pomoti (brez njegovega orodja) zaklenil v garažo in tam tudi 1 teden ostal(jedel je pasjo hrano).

Ko se lasnik vrne domov je vlom opazil in poklical policijo.Ta ga je tudi kasneje našla v garaži in aretirala.

Ropar si je najel odvetnika in vložil tožbo proti lasniku hiše, ker je bil proti svoji volji zaprt, ker bi v primeru požara lahko umrl... skratka smešno mi je bilo to da je sodišče dalo roparju prav!!!
Če je dobil kazen zaradi ropa ne vem, vem pa da je dobo krepko odškodnino za ponižanja, ki jih je doživel.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.01

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 25, 2007 1:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
Ropar si je najel odvetnika in vložil tožbo proti lasniku hiše, ker je bil proti svoji volji zaprt, ker bi v primeru požara lahko umrl... skratka smešno mi je bilo to da je sodišče dalo roparju prav!!!

No saj si tudi pri nas kriv, če tvoj pes ugrizne neznanca na tvojem vrtu, pa čeprav krade tvoje češnje.

Meni se zdi taka odločitev sodišča povsem logična.

Poglejmo, kaj bi se zgodilo v nasprotnem primeru. Dobili bi t.i. "presedan" v smislu, če lahko en, potem lahko vsi; in kaj bi to pomenilo?

Posledično bi se lahko odprla nova veja industrije za izdelavo človeških "mišelovk".

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1871
Aktiv.: 8.39
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 25, 2007 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Proteus - a je pisalo.da ne smes z prsti cistiti "vetrnice" med obratovanjem motorja
_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kosmit
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Maj 2005 13:27
Prispevkov: 103
Aktiv.: 0.46
Kraj: N.G.

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 26, 2007 11:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"No saj si tudi pri nas kriv, če tvoj pes ugrizne neznanca na tvojem vrtu, pa čeprav krade tvoje češnje. "

Nisi pa kriv, oziroma te ne more tožiti če ga pes poje.

Pri nas je ta finta da če je parcela ograjena in da je izobešeno opozorilo da je pes nevaren se nimaš kaj bati. Dobro je pa tudi da ima pes narejen kakšen izpit.

L.P.
Mitja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1871
Aktiv.: 8.39
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 26, 2007 12:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kosmit je napisal/a:
"No saj si tudi pri nas kriv, če tvoj pes ugrizne neznanca na tvojem vrtu, pa čeprav krade tvoje češnje. "

Nisi pa kriv, oziroma te ne more tožiti če ga pes poje.

Pri nas je ta finta da če je parcela ograjena in da je izobešeno opozorilo da je pes nevaren se nimaš kaj bati. Dobro je pa tudi da ima pes narejen kakšen izpit.

L.P.
Mitja

Jaz imam na drsnih vratih rumeno nalepko-PRIVAT DVORISCE Vstop na lastno odgovornost!

Prej je bila na parceli stara hisa iz katere je kdaj kaj odpadlo,pa se "kuzeka" z 40 kilami imam Very Happy

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 26, 2007 4:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert je napisal/a:

Jaz imam na drsnih vratih rumeno nalepko-PRIVAT DVORISCE Vstop na lastno odgovornost!

Prej je bila na parceli stara hisa iz katere je kdaj kaj odpadlo,pa se "kuzeka" z 40 kilami imam Very Happy


In misliš, da ti ne bo treba plačati kazni, oziroma odškodnine, če bo tvoj "kužek" na tvojem dvorišču koga oklal?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kosmit
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Maj 2005 13:27
Prispevkov: 103
Aktiv.: 0.46
Kraj: N.G.

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 26, 2007 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"Jaz imam na drsnih vratih rumeno nalepko-PRIVAT DVORISCE Vstop na lastno odgovornost!

Prej je bila na parceli stara hisa iz katere je kdaj kaj odpadlo,pa se "kuzeka" z 40 kilami imam "

Moraš imeti napisano VSTOP BREZ SPREMSTVA PREPOVEDAN ozirama NEVAREN PES.

Tudi jaz imam dva kužka po 50 kg na dvorišču pa se vseno kdor gre mimo vhodnih vrat (prtona po primorsko ) iz previdnosti odskoči in se pritožuje da me bo tožil če ga bo kdo pojedel.

P.S.
Če kdo stegne roko skozi mrežo jat kužku kar zaželim "Dober tek".

L.P.
Mitja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.31
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 27, 2007 12:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert je napisal/a:

Jaz imam na drsnih vratih rumeno nalepko-PRIVAT DVORISCE Vstop na lastno odgovornost!

Prej je bila na parceli stara hisa iz katere je kdaj kaj odpadlo,pa se "kuzeka" z 40 kilami imam Very Happy


Jaz mislim da to zadostuje. Primer: tudi plezanje na daljnovode je prepovedano z opozorilnimi tablicami, kar pomeni da ELES ne odgovarja, če koga scvre ob neupoštevanju.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 27, 2007 2:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vprašaj kakšnega kinologa (zaresnega), pravnika, ali pa koga, ki je imel podobno izkušnjo, koliko to zadostuje. (Iztok, ti lahko povprašaš znance s policije)
Tudi če pes okolje vlomilca, (opozorilne nalepke, tablice in ne vem kaj še imaš lahko na vsakem koraku), boš šel vsaj k sodniku za prekrške, če bodo poškodbe hujše, ali pes človeka celo ubije, sledi kazenska ovadba. V vsakem primeru pa skoraj gotovo sledi tudi civilna odškodninska tožba, ki jo boš gotovo izgubil.

lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kosmit
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Maj 2005 13:27
Prispevkov: 103
Aktiv.: 0.46
Kraj: N.G.

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 27, 2007 3:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imaš pristop k hiši fizično varovan ( ograja, opozorilne table itd) da oseba ne more po nesreči oziroma nehote tja ga tudi najboljši odvetnik ne more kaj dosti storiti. In tudi če te bi šel tožit bi ga tudi laik premagal.

Niso zastonj pogruntali opozorilne oznake na strojih, recimo ne stavi glave pod tovor itd.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 27, 2007 3:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To ti misliš! Stroji so eno, pes je čisto nekaj drugega. Si že kdaj slišal, da je kakšna štanca koga napadla? Cool
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kosmit
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Maj 2005 13:27
Prispevkov: 103
Aktiv.: 0.46
Kraj: N.G.

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 27, 2007 6:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stroj res še nikogar ni napadel, vendar tudi če je kdo šel medvedu v brlog še zmeraj ni kriv medved Smile .

V živalskem vrtu imajo pri nevarnejših živalih različne opozorilne table ( npr. ne plezaj čez ograjo, prepovedano hraniti živali, nagibati čez ograjo je prepovedano itd). _Gre se za to da če ti lahko upaš z normalnimi metodami preprečitii škodo je OK, vendar če kdo stori namerno ni pa v tvoji moči da bi preprečil je pač tako da prevzame svojo krivdo nase.
Zavarovalnica recimo plača za pse kateri so popadljivi škodo v oddaljenosti od hiše do 100metrov.

Tudi električne vodnike je mogoče postavljati brez izolacije na višini nad 2.8 metra visoko. Če je kdo tako neumen da jih bo šel tikat je pač njegov problem

L.P.
Mitja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.89
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 27, 2007 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kosmit je napisal/a:
"No saj si tudi pri nas kriv, če tvoj pes ugrizne neznanca na tvojem vrtu, pa čeprav krade tvoje češnje. "

Nisi pa kriv, oziroma te ne more tožiti če ga pes poje.

Pri nas je ta finta da če je parcela ograjena in da je izobešeno opozorilo da je pes nevaren se nimaš kaj bati. Dobro je pa tudi da ima pes narejen kakšen izpit.

L.P.
Mitja


Mislim, da ne bo držalo vode, kajti na pasjem forumu sem prebral zgodbo možakarja, kateri je imel psa v ogradi, v katero je skočila baraba in pes je odreagiral kakor pač pravi pes odreagira v takih primerih. Kljub postavljenim tablam "pozor hud pes" so možakarja postavili pred sodišče (ali sodniku za prekrške, ne vem več točno), kjer je bil tudi kaznovan. Kaj pa je bil glavni razlog za to, pa se ni dalo iz posta prebrati in moram priznati, da mi je bilo nerazumljivo, nelogično in bebavo.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.89
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 27, 2007 6:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly je napisal/a:
Vprašaj kakšnega kinologa (zaresnega), pravnika, ali pa koga, ki je imel podobno izkušnjo, koliko to zadostuje. (Iztok, ti lahko povprašaš znance s policije)
Tudi če pes okolje vlomilca, (opozorilne nalepke, tablice in ne vem kaj še imaš lahko na vsakem koraku), boš šel vsaj k sodniku za prekrške, če bodo poškodbe hujše, ali pes človeka celo ubije, sledi kazenska ovadba. V vsakem primeru pa skoraj gotovo sledi tudi civilna odškodninska tožba, ki jo boš gotovo izgubil.

lp


Mislim, da bo kar držalo, sam imam namreč mrcino (belgijca) in ko sem prebral tisto zadevo na pasjem forumu, me je močno zaskrbelo, zato sem tudi malo pobaral miličarje in tudi kakšnega kinologa, ki so pridrdili temu, kar je trdil tisti možakar inkar trdi Sowfly. Točno iz tega razloga imam pesjak visok 1.8m, postavljene table in obešanko na vratih. Če pa bo kdo to preskočil, mu bom potem pa še malo sam pomagal (če bi bilo, slučajno, potrebno), da mu na misel ne bi prišlo, da bi kakšne ovadbe na policijo dajal.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group