www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izmenjava svežih tem s forumom SE
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 10, 2004 2:16 pm    Naslov sporočila: icon_note Izmenjava svežih tem s forumom SE Odgovori s citatom

Na zanimiv predlog o možnosti izmenjave aktualnih diskusij s forumom SE sem pripravil poskusno verzijo takšne izmenjave. Na forumu je vidna na levi strani kot blok "Diskusije na SE". Zadeva ni dokončna, postavil pa sem jo gor z namenom, da jo pokomentiramo in vidimo kako se obnaša ob normalnem obratovanju foruma. Izmenjava je izvedena na ta način, da server ob nalaganju strani pobere nove teme iz omenjenega foruma in jih kot povezave vključi ob prikazu strani. Kolikor sem testiral sam, omenjena sprememba bistveno ne upočasni prikaza strani. Problem se lahko pojavi pri prikazu SLO znakov, ker foruma žal uporabljata različna kodna nabora. Za znake, ki sem jih opazil kot problematične je narejena translacija, če sem kakega izpustil, bom poskusil popraviti naknadno.

Sprememba bo dokončna v primeru:
- da bodo komentarji obiskovalcev pozitivni
- da sprememba ne bo bistveno poslabšala odzivnosti
- da se bo administrator foruma SE strinjal s takšno obliko sodelovanja
- da bo podobna (recipročna) sprememba vpeljana tudi na forumu SE

Mnenja in pripombe so dobrodošle Wink

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 10, 2004 4:50 pm    Naslov sporočila: icon_great  Odgovori s citatom

Tole se mi zdi zanimivo ter uporabno. Sedaj lahko kar od tukaj "vidimo" kaj se dogaja na SE. Wink
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.01
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 11, 2004 3:20 am    Naslov sporočila: icon_impressed  Odgovori s citatom

Uporabna zadeva.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 11, 2004 9:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki,

Moti me to, da se povezava ne odpre v novem oknu ampak v tem v katerem je odprt tale forum.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 11, 2004 9:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Moti me to, da se povezava ne odpre v novem oknu ampak v tem v katerem je odprt tale forum.

Tudi meni se je zdelo, da nekaj moti, ne pa kaj Confused . Takole mislim da bo bolje.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gavran
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:16
Prispevkov: 415
Aktiv.: 1.86
Kraj: Posavje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 11, 2004 8:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zelo zanimivo in uporabno. Upam, da se bo Jure strinjal z izvedbo.
Kar se odpiranja tiče: Mozilla, desna tipka in "Odpri povezavo v novem zavihku" Cool Cool Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 11, 2004 8:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gavran je napisal/a:
Kar se odpiranja tiče: Mozilla, desna tipka in "Odpri povezavo v novem zavihku" Cool Cool Cool


Gavran ni več potrebno Wink. Tole sem popravil, tako da bi moral tudi klik na povezavo le-to odpreti v novem oknu.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2004 7:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo, pohvale vredno in koristno. Pa še vprašanje: se da tudi obratno , se pravi , da bi na OZS-jevskem forumu spremljali teme na maxiju ?
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2004 9:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iskra,
Tako kot je izmenjava izvedena v tem primeru jo je seveda tehnično možno implementirati tudi drugje. Oziroma drugače - administratorju SE bom - če bo interes seveda poslal omenjeno modifikacijo, da jo vključi k sebi in omogoči članom svojega foruma spremljanje svežih diskusij tukaj. Predstavljen način prevzema zadnjih diskusij je po moje dovolj dober za manjše forume, kot je naš, SE in podobni. V primeru prometnejših forumov je verjetno primernejša xml izmenjava. Seveda je možna tudi takšna izvedba, vse je pravzaprav odvisno od interesa in dobre volje.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
G-Lab
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2003 9:44
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2004 11:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki POHVALNO izredno zanimiva in koristna opcija.
Mislim da je tole korak naprej k razvoju forumov. Trenutno smo v obdobju, ko forumi rastejo kot gobe po dežju (tukaj ne mislim samo "elektro" forume ampak forume nasploh). Če bo tole učinkovito, pa se bojo recimo lahko forumi povezali. Seveda če bo tudi interes iz obeh strani.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 13, 2004 11:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Frenki za pojasnilo. To sem vprašal zato , ker precej naših članov deluje tudi na tem forumu , pa bi marsikomu prav prišela taka povezava s tem forumom.Kako bi lahko tekla dvostranska veza , pa res ne vem, verjetno da nebi šlo.Osebno mislim , da je prav , da tudi na našem forumu opozarjamo na zanimive in kvalitetne sorodne forume in taka povezava bi bila najboljša za take namene.
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2321
Aktiv.: 10.42
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 13, 2004 6:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale zadeva je super (kakor tudi ostala zasnova foruma), imam pa eno vprašanje za frenkija.
Vidiš zadnje teme, ne vidiš pa ali je bilo nanje kaj odgovora, oziroma puščica skrajno levo se ne obarva, tako kot pri maxi temah. Ali je to možno rešiti?

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 13, 2004 9:42 pm    Naslov sporočila: icon_sad  Odgovori s citatom

PPG78 v trenutni izvedbi izmenjave ne. Tehnično bi bilo sicer možno, vendar vprašanje koliko bi takšen način upočasnil delo na forumu. Trenutna varianta dela sprejemljivo in ne bremeni pretirano.

Mislim da je izvedba dovolj dobra za prvi vtis in začetek dela, kasneje pa lahko v primeru da interes bo stvar enostavno nadgradimo na nekoliko drugačni osnovi in vključimo tudi vse potrebne dodatne informacije, ki bi med drugim omogočile tudi odpravo omenjene pomankljivosti. Trenutno zadeva dela na zgoraj opisan način, ki ne vključuje datuma in ure spremembe. To pa ne omogoča spremljanja ali je stvar za uporabnika nova ali ne. Vedeti je potrebno še to, da trenutna varianta omogoča spremljanje brez kakršnega koli posega na drugem forumu, kar nam sploh omogoča tovrstni test.

Če bi prišli do faze xml izmenjave pa mora na spremljanem forumu teči proces, ki skrbi za pripravo podatkov namenjenih drugim, na forumu kjer se to prikazuje pa neke vrste klient, ki bo znal to prevzeti in ob primerni obdelavi poskrbeti za pravilen prikaz. Na kratko je to vsa znanost, mislim pa, da smo to sposobni podelati brez večjih težav. Bomo videli, kakšen bo komentar administratorja SE Wink.

Mimogrede, Iskra smisel tegale je vsekakor dvo ali večsmerna izmenjava, ki pa je možna tako po prvi, kot drugi varianti.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 14, 2004 6:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni
mene pa zanima zakaj pri meni ni vidno okno "Diskusije na SE"

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 14, 2004 6:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rimci je napisal/a:
Pozdravljeni
mene pa zanima zakaj pri meni ni vidno okno "Diskusije na SE"

Moja površnost Embarassed. Sam imam nastavljeno "SubSilver" barvno shemo in običajno popravljam na tej, kasneje pa to prepisujem še na ostale. No, stvar bi morala sedaj delati.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group