www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izmenjava svežih tem s forumom SE
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.87
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 14, 2004 6:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni pa si sedaj odkril da se da forum gledati tudi drugače (celo življenje se učimo). Sem probal vse po vrsti in na koncu ostal na *SubSilver*.
Pozdravček in hvala Embarassed
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.32
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 14, 2004 7:26 pm    Naslov sporočila: icon_complicity  Odgovori s citatom

He, he tudi meni je "SubSilver" najbolj simpatičen Wink
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 14, 2004 7:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Frenki

Meni je pač ljubša zelena barva Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 20, 2004 7:23 pm    Naslov sporočila: icon_great  Odgovori s citatom

Poskusna izmenjava tem s forumom SE je stekla obojestransko. Zadeva se je sicer nekoliko zavlekla zaradi zanimive napake v skripti, ki skrbi za to. No stvar mislim, da je sanirana, zanima pa me, kako se bo reč obnašala ob normalnem delu. Če se bo tak način izmenjave izkazal kot uporaben, in bo volja za implementacijo tudi na forumu SE, lahko poskusimo z nekoliko zahtevnejšo izmenjavo, ki bi pokrila tudi nekatere pomankljivosti iz te verzije.

Mnenja so dobrodošla Wink .

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.12
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 20, 2004 7:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki in ostali lep pozdrav.
Imam eno vprašanje, ki se ravno ne tiče tele teme direktno.Zanima pa me, ali bi se dalo narediti tako, da bi na levi strani foruma -tudi pri postih lahko videl okno Sveže diskusije.Sicer je potrebno vedno klikat seznam forumov, da vidiš prideš do tega okna.Vem, da bi bili po eni strani zelo podobni elektro-n, ki ima sicer to na desni strani, praktično je pa vseeno.Mogoče bo še kdo drug istega mnenja.Če pa se ne strinjate Shame on you pa tudi prav.
LP
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.32
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 20, 2004 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Osebno meni taka oblika čisto ustreza. Mogoče predlog frenkiju. V obliki "subPortal" je prav taka oblika, kot je zanimiva boco-tu. Na levi stani so menuji. A manjka menu "sveže diskusije" - polje je prazno. Če bi bilo možno tja dati še menu s svežimi temami bi bila oblika prav takšna kot je zanimiva bocotu pa še mogoče komu.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.32
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 29, 2004 1:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki,

Že večkrat sem opazil, da se naš forum ni naložil, če je bil strežnik SE "down". Domnevam, da je vzrok za to ravno to, da ni bilo možno vzpostaviti povezave na SE ?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 29, 2004 2:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je, v primerih, ko to opazim ga začasno izključim in vrnem ko se stvar normalizira. Mislim, da bo potrebno glede na kar pogoste izpade stvar spremenit na ta način, da se preverja ali je strežnik živ in šele potem odločat ali se gre v izmenjavo ali ne.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.32
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 29, 2004 2:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno to sem ti tudi hotel predlagat. Ne poznam sicer dejanskega delovanja a imam občutek, da pride zahtevek po izmenjavi v trenutku obiska max-ija, kajti sedaj ko je izmenjava ponovno vključena traja več časa , da stran naloži. Ne bi mogoče bilo bolje, da bi si strežnika sama izmenjevala podatke recimo v določenih časovnih intervalih ? (če je to sploh izvedljivo? )
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 29, 2004 9:41 pm    Naslov sporočila: icon_great Dobra ideja Odgovori s citatom

Silvo, s podobno idejo sem žongliral vsakič, ko sem opazil da je prišlo do izpada foruma ker se SE ni odzival. Nikoli pa se nisem prekopal skozi rešitev. Pravilno razmišljaš o načinu izmenjave - ta se dejansko proži ob tvojem zahtevku po strani. Rešitev obstaja, pa še preveč komplicirana ni, ko se dejansko prekoplješ skozi Wink . No, trenutna nastavitev je takšna, da se izmenjava napravi vsakih 10 minut, tole pa bi moralo vsaj malo popraviti odzivnost strežnika. Zanima pa me, ali se dejansko kaj pozna?

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 71 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group