www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kamera in SMD
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 24, 2007 10:55 pm    Naslov sporočila:  Kamera in SMD Odgovori s citatom

Na semnju v Nemčiji sem za vsega 20 € kupil nekaj 10kg pohištva. Torej: štiri omarice v katerih so plastične škatle dodobra napolnjene s SMD elementi. Precej je tudi polprevodnikov. Verjetno je to ostanek kake polročne proizvodnje.
Žal je večina vsebine posamezne škatle premešana.

Za lažje sortiranje sem si omislil kamero in monitor.

Ostalo povedo slike !



IMG_5428.jpg
 Opis:
"tretja roka" drži kamero, na monitorju se vidi oznaka SMD elementa, ki ga držim s pinceto.
 Velikost datoteke:  1.73 MB
 Pogledana:  22 krat

IMG_5428.jpg



IMG_5430.jpg
 Opis:
Monitor je žal črno bel oziroma zelen.
 Velikost datoteke:  2.19 MB
 Pogledana:  10 krat

IMG_5430.jpg



IMG_5432.jpg
 Opis:
Tudi fotoaparat ni od muh.

Foto jvolk
 Velikost datoteke:  1.93 MB
 Pogledana:  13 krat

IMG_5432.jpg



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.77
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2007 8:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Darko to ni slaba ideja Cool Wink . Problem je, če je tega v obilju. Že za moje sortiranje stvari sta šla 2 dneva. Kaj šele za smd in vse to... Rolling Eyes .
_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2007 10:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja tega je res kar nekaj. Dva dni bo odločno premalo ! Razen tega, "o groza" - odkril v moji novi krami nebroj MMLF uporov, ki so označeni z barvnimi obročki in mi ČB monitor ne bo kaj dosti pomagal.
Drugače pa - vsaka škatla ima 25 prostorčkov. Škatel je 163. Vse je v policah, ki so narejene tako, da se škatla ne more odpreti. Samo ena škatla je bila prazna, ena je taka, ki ima pokrov razbit. Ostale imajo v povprečju vsebino v 22 prostorčkih. Žal je cca 80% elementov v vsakem prostorčku pomešanih. In tudi drugače - v prostorčkih so listki na katerih piše oznaka v skemi ( C523, R166,...). Tako se v več primerih zgodi, da so v isti škatli v več prostorčkih enaki elementi.
Upori in kondenzatorji so 1206. Polprevodniki pa so v glavnem tranzistorji tipa BC858.

Koliko sem dal, raje ne povem, ker mi tako in tako ne boste verjeli.

Glede na količino, bom imel dela preko glave in to več mesecev !

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Brozzy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 17 Sep 2006 8:09
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.98
Kraj: Zagorica -> Dobrepolje -> Grosuplje -> Slovenija

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2007 12:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:

Koliko sem dal, raje ne povem, ker mi tako in tako ne boste verjeli.



Darko, mislim da je bilo nekje gor že omenjeno 20 €.

_________________
________________________________
ambri...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2007 12:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja .. Ampak, če bolj gledam kaj vse je, manj verjamem, da je to sploh mogoče.

Žena je pogledala, in rekla: "Hmmm... misliš pa res dooolgo živeti!"

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Brozzy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 17 Sep 2006 8:09
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.98
Kraj: Zagorica -> Dobrepolje -> Grosuplje -> Slovenija

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2007 1:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takole se zmenmo, jaz dam 40 € za zaboje, elemente pa pustim tebi.
_________________
________________________________
ambri...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.08
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2007 2:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dresiraj mravlje in ti bodo pomagali Very Happy Saj so pametne.Za nagrado daš sladkor.Oprosti za šalo.
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2007 2:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brozzy je napisal/a:
Takole se zmenmo, jaz dam 40 € za zaboje, elemente pa pustim tebi.

Zaboje lahko dobiš za 39 €, ampak škatle in material ostane meni Laughing

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.22
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2007 8:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Darko, kaj pa avtomatski sorter? Wink

Vibracijski sortirnik, dobra kamera s softverom za avtomatsko prepoznavo + robotek ali drug način sortiranja...
Momogrede lahko vsako komponento postavi še na tester, da ugotovi, če je dobra ali skurjena. Mašino pustiš delati en teden skupaj in naredi vse sama.

VolkD je napisal/a:
Žena je pogledala, in rekla: "Hmmm... misliš pa res dooolgo živeti!"

Mislim da boš za dizajn naprave porabil manj časa Wink

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2007 9:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aly, daj nehaj mi dajat ideje, saj jih imam že sam krepko več, kot jih lahko realiziram.
Moram priznati, da me je zamikalo, da bi se lotil.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.22
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2007 8:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Wink


RLS-goltes1.jpg
 Opis:
Merilna in sortirna naprava
 Velikost datoteke:  65.04 KB
 Pogledana:  26 krat

RLS-goltes1.jpg



RLS-goltes2.jpg
 Opis:
Merilna in sortirna naprava
 Velikost datoteke:  70.22 KB
 Pogledana:  11 krat

RLS-goltes2.jpg



_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
s51zg
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2004 17:35
Prispevkov: 538
Aktiv.: 2.41
Kraj: JN76BC - Srednje brdo

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2007 10:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Darko,
pravilno si ugotovil, da je omenjena roba verjetno od kakšne "pol-ročne" proizvodnje. Mislim, da to dejstvo potrjujejo lističi z oznakami C523, R166 itd. Jaz sem teh tako imenovanih pol-ročnih linij videl kar nekaj. V razgovoru z delavkami na liniji, sem takrat ugotovil, da pojma nimajo o elementih, še manj o vrednostih idr. Določena oseba je vedela le, da na mesto označeno z C523 - mora vzeti iz predalčka s to oznako. Vsaka delavka je imela le določeno število elementov, ki jih je vstavila..No takrat še ni bilo smd elementov. Vsi pasivni elementi so imeli ukrivljene žice, katere so pogojevale potrebno distanco od tiskanine. Tudi luknje so bile temu primerno večje. No od tega je že skoraj 40 let.
Upam Darko, da so elementi OK in, da ne bo problema pri spajkanju le teh. Nedavno tega, mi je kolega prinesel cca pol kilograma "mešanice" razne smd krame starejšega datuma za zaboj piva. Ko sem vrednosti preverjal, sem že imel težave z merjenjem. Ko sem pa zadevo hotel prispajkati, pa ni in ni šlo. Kot, da bi spajkal "teflon". Kot pravi Gorenc, sem probal čistiti kontakte in na novo pospajkati. Tudi to ni šlo. No na koncu mi je "dvignilo" pokrovko in sem vse vrgel stran...

lp
janez
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2007 1:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
No na koncu mi je "dvignilo" pokrovko in sem vse vrgel stran...


Škoda - lahko bi dal meni ! Take stvari namreč znam porihtati Laughing

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.08
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 27, 2007 11:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V priponki je vezje, ki bi lahko porabilo večje količine BC858, C523, R166 velikosti 1206. Very Happy

Jur



The Extension 'bmp' was deactivated by an board admin, therefore this Attachment is not displayed.

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 27, 2007 12:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj mi je jasno, zakaj je VolkD vse skupaj dobil tako poceni.

Cena materiala, ki ga je dobil je praktično "nična".

Če podeliš ceno svojih ur z materialom, ki ga tako "odkoplješ" in posortiraš, da sploh postane uporaben; hitro ugotoviš, da se bolj splača biti čistilka. Vsaj tako sklepam po tistem, kar je VolkD zapisal o času, ki ga bo potreboval za sortiranje in materialu, ki se nahaja v predalčkih.

V času, ko bo VolkD vse to presortiral in pospravil, bi po vsej verjetnosti kot čistilka zaslužil dovolj denarja, da bi si vse to kupil.

Pa to še ni vse, če vzamemo v račun še dejstvo, da bi z denarjem zasluženim od čiščenja, lahko kupil tisto, kar resnično potrebuje; z rudarjenjem po predalih pa bo nabral material, ki ga v teh količinah ne bo nikoli potreboval, potem...

... lahko vsi skupaj ugotovimo, da se je nekdo rešil odpadnega materiala po dokaj ugodni ceni.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group