www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Linux router
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Okt 2004 20:07
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.10
Kraj: Prekmurje -> Tropovci

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2005 8:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj se jih bom (v kolikor bo možno), samo potem se naj drugi tudi jih držijo.
Samo nekateri ne vejo osnovnega pravopisa, da za ločili vedno sledi preslednica (to sem videl v tej temi).
Nekateri uporabljajo besedo [slovenščina je zame španska vas] (tudi v tej temi) in je to povsem normalno, samo koliko jaz vem to ni slovenska beseda, ampak nemška, ker za ta izraz imamo deluje.
Da ne govorim o kraticah (15kSIT – to je lenoba, ker sem mu ne ljubi napisati 15000 SIT, a si vi predstavljate, da bi na bankovcu za deset tisoč tolarjev pisalo namesto 10000 SIT kar 10kSIT, mogoče bi bil narod vesel, glej naša vlada varčuje pri izdelavi bankovcev). Ne vem, če ste gledali, kaj po forumu, ampak so vmes grozljivke. Konec diskusije.

lp

Delamo na tem, da bi bil forum čim boljši. Če glavnega na tem forumu (frenki) motita dve besedi, je to njegova pravica! Ravno iz tega razloga je tudi uvedena avtomatska cenzura. Z adminom se o pravilih ne debatira.
Sedaj pa prosim nehaj smetiti to temo!

aly.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75260.92

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2005 8:24 pm    Naslov sporočila:  Re: Ce to linux omogoča? Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Okt 2004 20:07
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.10
Kraj: Prekmurje -> Tropovci

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2005 8:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam že vse pripravljeno samo OS in zadeva mora delovati. Kaj z SuSE 9.2 oz. 9.3 ali z Pingo 3.0 ne bi šlo naredit.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
b0j3
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Apr 2004 19:52
Prispevkov: 117
Aktiv.: 0.52

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2005 8:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

fx je napisal/a:
Jaz imam že vse pripravljeno samo OS in zadeva mora delovati. Kaj z SuSE 9.2 oz. 9.3 ali z Pingo 3.0 ne bi šlo naredit.

lp


Bi šlo. Uporabiš lahko katerokoli distribucijo. Gre le za to, da so določene distribucije pripravljene da olajšajo uporabo, kot router.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Okt 2004 20:07
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.10
Kraj: Prekmurje -> Tropovci

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2005 10:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam vse nameščeno sedaj sem v temi, ker to prvič delam in še v tekstovnem načinu je vse skupaj. Kako naprej? Prvo bi rad naredil povezavo v internet, potem koliko sem gledal potrebujem samo še sambo in je to kar sem želel.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2005 2:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

najprej povej katero distribucijo uporabljaš - drugače ti bomo teško pomagali
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Okt 2004 20:07
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.10
Kraj: Prekmurje -> Tropovci

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2005 2:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam Pingo 3.0.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2005 7:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

predvidevam da imas adsl
ce se ne motim ima pingo (žal nimam nobenega sistema z naloženim tem sistemom pri roki/tipkovnici da bi točno pogledal), eno orodje imenovano adsl-setup in adsl-start (če ti ukaza ne bo našlo potem probaj /sbin/adsl-setup oz /sbin/adsl-start)

obstaja pa možnost da se motim pa pingo nima tega :>
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Okt 2004 20:07
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.10
Kraj: Prekmurje -> Tropovci

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2005 7:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam ADSL in statični IP. Pingo 3.0 je preveden iz Fedora 2.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
bsuhel
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Nov 2004 10:41
Prispevkov: 22
Aktiv.: 0.10
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 12, 2005 8:20 am    Naslov sporočila:  PC resitev ali NAT naprava? Odgovori s citatom

1. Tako ena kakor druga rešitev bo delovala.

2. Razlika se pojavi pri zanesljivosti delovanja in stroških delovanja.

Stroški delovanja naprave (tako zagonski kakor fiksni) znajo biti pri računalniku zaradi porabe energije in stalnega servisiranja precej visoki. Ta trditev seveda ne drži, če boš hotel imeti doma npr. svoj web server in še kakšno standardno storitev. Je pa res, da so vse te rešitve preko ADSL-a več ali manj priprava za resnejše postavitve, kjer se postavi server v npr. siol vozlišče(Imajo posebne klimatizirane sobe), kjer imaš potem najhitrejši možen dostop v svetovni splet. Administriranje takega serverja se pa potem lahko vrši od koderkoli. Torej v končni varjanti zopet ne boš imel doma stalno priključenega računalnika.
Zanesljivost komercialnih NAT naprav je danes na primerni ravni. Zanesljivost starega PC-ja ki ga poganja tvoja konfiguracija Linuxa bo verjetno slabša, vsekakor pa stvar ne bo ponovljiva.

3. Če se nočes ves čas ukvarjati samo z omrežjem je pametno malo razmisliti, odločitev pa bo v vsakem primeru tvoja.

_________________
Mag. Šuhel Boštjan
Kajuhova 3, 3270 Laško
Tel 03 734 20 61
bostjan.suhel@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kac
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 14 Jun 2005 20:33
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2005 9:18 pm    Naslov sporočila:  malo večji projekt Odgovori s citatom

http://www.ipcop.org nudi zelo veliko in rabi star pc na žalost tudi hard disk
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
limko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Apr 2003 8:51
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.11
Kraj: NAKLO

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2006 12:39 pm    Naslov sporočila:  Linux ali navaden router...?? Odgovori s citatom

Čitam vaše teme po dolgem času in imam dva vprašanji (ne vem če sodita v to rubriko ampak naj mi admini in administratorji ne zamerijo)

Na priključku ADSL imam trenutno dva računalnika ki si delita - uporabljata povezavo prek dial-upa se pravi PPPo.....

Rad bi vzpostavil omrežje .. se pravi router ali linux router... zato sprašujem kateri komercialni router nižjega cenovnega razreda kupiti
(oklevam med Linksys BEFSR41, D-Link DI-604 ali NETGEAR RP614)
Predvidevam da navedeni routerji ne podpirajo t.i. deljenja hitrosti povezave oziroma "posvečeno pasovno širino" kot jo nekateri imenujejo.
Vprašanje........ kako bi sosedu ki je vezan na moj ADSL dostop malce omejil recimo download (predvsem so težave pri hkratnem zaganjanju P2P) na 30k ali kaj podobnega... verjetno je za to zadevo smiselno uporabiti enega izmed Linux routerjev na "starem 486 ali PI??)
Kaj svetujete?
Je že kdo delal z Free bsd varianto http://www.m0n0.ch/wall/ ...

Na hitro sem navrgel nekaj vprašanj upam da sem dovolj razumljiv ... in da moje sporočilo ne bo romalo v Trash....


Hvala..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.05

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2006 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce bos delal to z Linuxom, potem si oglej LARTC HOWTO (www.lartc.org).

Najpreprostejsi nacin je uporaba ze narejene skripte za CBQ, link do katere najdes nekje v tem HOWTOju (vsaj mislim, da sem ga nasel tam). Potem samo nastavis omejitve za vsak vmesnik (odvisno od tega v katero smer bi rad omejil hitrost), dolocis za koga omejitev velja in pozenes skripto, ta pa nastavi vse potrebno (= pozene tc zate z vsemi tistimi kripticnimi parametri Laughing ).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75260.92

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2006 2:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group