www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Spajkalnik: Kateri proizvajalec?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Katerega proizvajalca spajkalnikov uporabljate doma?
Weller
40%
 40%  [ 131 ]
Ersa
30%
 30%  [ 100 ]
Toolcraft
3%
 3%  [ 10 ]
Iskra
5%
 5%  [ 19 ]
Noname
12%
 12%  [ 40 ]
Več od naštetega
7%
 7%  [ 25 ]
Skupaj glasov : 325

Avtor Sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2012 6:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po moje od 9000 uporabnikov bi se verjetno našlo kakšnih 20 do 30 takšnih ki bi pa le kupili dober spajkalnik po znižani ceni ( količinski popust ).

Nekaj ICON 1 nekaj pa ICON 2 .

Treba je poskusiti in otpreti rubriko o skupnem nakupu pa videti koliko je to bilo smiselno ali ne.

Trenutno uporabljam Weller WECP-20 ki je že polnoleten in dela kot urica ampak se bojim da bo crknil ko ga bom najbolj rabil ( grelec! ).
Tisti Weller takrat ni bil poceni. ( podobni njemu niti danes niso npr. WS81 UK )
http://si.farnell.com/weller/ws-81-uk/soldering-station-analogue-80w/dp/1877453

Za to razmišljam o dobrem spajkalniku preden stari odpove.

Pa tisti ki že imate drage spajkalnike in ste ih kupili po polni ceni ne bit fauš tistim ki bi ga kupili s popustom!

(drage - mislim na dobre spajkalnike, kar ne pomeni da tudi poceni ni včasih zelo dobro - visoka cena ni vedno visoka kvaliteta - nažalost )
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2012 6:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede cen... za Erso ne vem, vem pa da slovenski zastopnik Welerja (firme namenoma ne bom omenil) prodaja spajkalnike po višji ceni kot Farnell. ( Preverjena nformacija od trgovca z elektroniko, ki ima v svojem programu tudi Weler-ja) Ga bom ob priliki vprašal kako je z Erso.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hector1
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Feb 2012 11:54
Prispevkov: 98
Aktiv.: 0.67
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2012 6:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Conradovi spajkalniki se ne morejo primerjati z Erso, predvsem z omenjeno iCon postajo ne. Imam doma ELVjevo postajo LS50, katere kopijo so imeli tudi v Conradu - razlika kot noč in dan. Ne rečem da je slaba, le da je icon ogromno boljša.
Ersa pri nas pač očitno ni tako opevana kot weller. Če pokličeš Petra, ki je za Erso zadolžen (ali pošlješ mail) ti zelo prijazno pove vse, kar si želiš. Cene so pač take, kot so. Če se prav spomnim tudi v nemčiji niso nič manjše. Pri nas je dostikrat kakšna "akcija", tako kot takrat ko sem jaz iCon1 dobil za manj kot 300 evrov.
Hočem povedati: NE HITI, da ti ne bo žal. Če pa misliš v Conradu kupit Erso, so pa cene "malce" nabite v primerjavi z Belmetom, če se prav spomnim.


Hvala za tako izčrpno razlago. Bom še počakal, da še kakšen € pade, ter seveda na kakšno akcijo. Tako ali tako nisem imel namena kupiti nekaj novega že jutri.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hector1
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Feb 2012 11:54
Prispevkov: 98
Aktiv.: 0.67
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2012 7:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s54jp je napisal/a:
Po moje od 9000 uporabnikov bi se verjetno našlo kakšnih 20 do 30 takšnih ki bi pa le kupili dober spajkalnik po znižani ceni ( količinski popust ).

Nekaj ICON 1 nekaj pa ICON 2 .



Težko, saj ne kupiš vsak dan nove spajkalne postaje za toliko denarja.[/quote]
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2012 7:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ČE se spomnimo samo zbiranja nakupa majic društva...cena majice je--koliko? 10, 20, 30 evrov? Pa se se našli nekateri, ki jim je to preveč, pa to , pa ono...
kaj bo šele pri postajah s ceno nad 300 evri d'oh!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2012 7:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s54jp je napisal/a:
...
(drage - mislim na dobre spajkalnike, kar ne pomeni da tudi poceni ni včasih zelo dobro - visoka cena ni vedno visoka kvaliteta - nažalost )



Se strinjam. Sam osebno nisem pripravljen dati dosti več kot 50€ za spajkalnik za domačo rabo. Meni še vedno odlično služi (že ca 8 let) LS50 Žal ni več v prodaji. Ob naslednjem obisku NH nameravam kupit podobno, za še eno mizo v delavnici. Zame je merilo čim manjša škatla na mizi, ter hitro segrevanje.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2012 7:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hector1 je napisal/a:



Težko, saj ne kupiš vsak dan nove spajkalne postaje za toliko denarja.


Imaš prav, nisem je kupil najmanj že 20 let sedaj pa razmišljam o tem.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2012 7:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pri LS50, ki ga imam doma je umrl senzor temperature (dobil sem tako). Sem se že veselil, ko sem videl da je na ELV-jevi strani cela ročka 20 evrov, potem pa Brick wall šok v glavo: 45 evrov Shocked QWA??? in sem se spomnil, da je res nemčija še cca 1324 km dlje od bermudskih otokov in posledično je poštnina v Slovenijo 25 evrov. Tako sem raje nabavil kitajsko ročko za 5 evrov, ker Kitajska je pač bližje nam, posledično je poštnina brezplačna; seveda je bilo potrebno prirediti regulacijo, za kar je sledil nakup načrta... zdaj deluje čisto solidno za "backup" oziroma občasno lotanje izven delavnice, da ne vlečem erse okoli kot mačka mlade.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75555.15

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2012 8:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hector1
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Feb 2012 11:54
Prispevkov: 98
Aktiv.: 0.67
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2012 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz Belmet-a so mi pisali o cenah. Ersa ICON1 je v akciji in sicer 240€ + DDV. to se mi zdi kar vredu. Menda je na zalogi še 5 kosov so napisali. Ali pa je to le "trgovska raca", da bi jih hitro razgrabili.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2012 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta trgovska raca traja že dolgo. In je najcenejša ponudba, kar sem uspel iskati. Drugače so pa iCon, iCon1 in iCon2 glede samega spajkanja povsem identične. Razlike so v tem, da iCon1 omogoča priklop samo spajkalne ročke (iTool). iCon je starejša izvedenka, ki racnotako omogoča priklop enega orodja, a poljubnega (poleg spajkalne ročke je na voljo tudi smd pinceta, odspajkovalna ročke ...)? iCon2 pa omogoça soçasni priklop dveh stvari, na prvi kanal lahko priklopiš karkoli, na drugega pa samo spajkalno ročko.

In ja - iCon je fenomenalen. Dokler ne poskusiš, ne veš, a ko enkrat malo ciniš z njim je hudo težko iti nazaj ...

Lp,g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2012 10:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hector1 je napisal/a:
Iz Belmet-a so mi pisali o cenah. Ersa ICON1 je v akciji in sicer 240€ + DDV. to se mi zdi kar vredu. Menda je na zalogi še 5 kosov so napisali. Ali pa je to le "trgovska raca", da bi jih hitro razgrabili.


Na svoji spletni imajo samo tole:

http://www.belmet.si/regulacijske-spajkalne-postaje/produkti_401.aspx

To pa ni ICON 1. Mogoče je to cena za kak drug model? ( imajo tri )
Saj pravim da so neresni.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75555.15

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2012 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vajdo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Sep 2004 23:06
Prispevkov: 1088
Aktiv.: 4.90
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2012 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam imam erso icon1. Za test sem jo imel v službi, prispajkali cca 2000 komponent. Verjetno ni potrebno razlagati, da je bilo potrebno kupiti še eno. Najlepše je to, da ko jo vklopiš, se pretegneš, in gasa. Zelo hitro segrevanje in pa tudi na žico za čiščenje sem se že navadil (razvadil). Sam jo imam že cca pol leta in je tudi takrat bila 240+ddv.
_________________
Lep pozdrav, Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
gregoral
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Nov 2006 9:42
Prispevkov: 688
Aktiv.: 3.26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2012 11:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@s54jp:

i-CON1 in i-CON2 imaš na:
http://www.belmet.si/antistaticne-regulacijske-postaje/produkti_402.aspx

in
http://www.belmet.si/antistaticne-regulacijske-postaje/spajkalna-postaja-i-con1-i-con2/produkt_402_803.aspx

Cene res niso nizke ampak jaz sem dobil:
- popust (ne vem več točno koliko ampak okvirno 10%)
- dobil sem nekaj dodatnih konic
- dobil sem nek flux za test
- dobil sem tudi en kolutek cina če se prav spomnim

Skratka so me kar prijetno presenetili.

LP, Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
Stran 10 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group