www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Spajkalnik: Odspajkovanje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Z čim odspajkujete doma?
Ročna lot pumpica
54%
 54%  [ 130 ]
Odspajkovalna žica (lottsaug litze, desoldering braid)
15%
 15%  [ 36 ]
Odspajkovalna postaja
8%
 8%  [ 20 ]
Drugo (napiši kaj)
6%
 6%  [ 15 ]
Več od zgoraj naštetega
15%
 15%  [ 38 ]
Skupaj glasov : 239

Avtor Sporočilo
kornjace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Sep 2011 23:26
Prispevkov: 421
Aktiv.: 2.75
Kraj: Goriška Brda

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 13, 2012 12:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No v HTE v Ljubljani sem res našel odspajkovalno žico in sicer tole . Hvala vam za pomoč!

A je kdo že delal s to znamko žice? Ali se dobro obnese?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 13, 2012 1:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ERSA odspajkovalna pinceta žal ne gre na iCon1...so Nemci zaklenili software in menda ne gre, pravi Peter. Če ima kdo drugačne info, pa na plan z njimi Whistle
Tilen--> po moje so podobno razmišljali Nemci, zato so pa onemogočili uporabo na enki. Če imaš iCon2, to ni problem ker je zadeva vedno priključena Dancing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 9:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Info je kar pravi ... Sad Na srečo lahko res pohvalim Belmet, ki so mi prijazno zamenjali iCon1 za iCon (imeli neke starejše zaloge), tako da zdaj vse dela.

Lp,g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 9:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hm...zdaj si me pa našel...razlika med iCon1 in iCon? Think
Ali to kje piše na postaji?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gregoral
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Nov 2006 9:42
Prispevkov: 688
Aktiv.: 3.26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 1:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razlika je predvsem v tem da ima iCon1 novejši firmware od iCon.
Firmware na iCon1 ne dovoljuje priklopa dodatnih orodij na iCon se pa to da.

Tudi tiskanina drugačna, zato se menda iCon1 ne da spremeniti v iCon z zamenjavo firmware-a.
iCon pa naj bi bilo možno posodobiti v iCon1 če si kdo to želi.

Taka praksa se meni ne zdi poštena. Če sta obe postaji dovolj zmogljivi za priklop orodja nebi smelo biti omejitev glede priklopa.

Če bi pinceta zahtevala močnejšo postajo od iCon1 potem ok, tako pa je to "striženje ovc" oziroma izsiljevanje.

LP, Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 3:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha... Moj je žal enka... Politika erse pač. Zato so pa imeli "akcijo"... Se pa strinjam s teboj da je to nepošteno, ja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
BlackKnight
Član
Član



Pridružen-a: Pon 02 Jun 2008 15:49
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.08
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 7:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Večinoma samo z ročno pumpico Neutral
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj bi bilo to nepošteno? (lepo pa res ni Smile )

Pač doplačaš dodano vrednost, če jo rabiš (pa četudi je ta le programska) - če so na ta račun enko dali ven po dostopnejši ceni (v kar sem skoraj siguren), potem ni kaj za javkat.
Identično imaš ene laptope, ki se pri isti stojni opremi razlikujejo za 50, 80 eur (eni imajo windowse, drugi free dos). Nefer?

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Mar 2009 12:10
Prispevkov: 402
Aktiv.: 2.19
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2012 10:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za moje potrebe največkrat rabim ročno pumpico, pojačano tako da sem vstavil še eno vzmet da močneje potegne. Na konici pa sem dodal še košček silikonske cevke malo daljše kot konica, da lepo zapre segreto mesto.

Za menjavo čipov: če vem da je čip zanič je najlaže odščipniti pine tik ob čipu, potegnit nožice ven s pinceto in posesati luknje s pumpico.

_________________
ne sekiraj se, če kaj crkne, vsaka šola nekaj stane!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2012 10:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mucek, saj imaš prav... za to ceno je to pač to. Dostikrat itak ne razumeš politike nekega proizvajalca...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s51zg
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2004 17:35
Prispevkov: 538
Aktiv.: 2.42
Kraj: JN76BC - Srednje brdo

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2012 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za razspajkanje uporabljam ST115, pri kateri sem pred mesecem dni menjal na črpalki gumijasto membrano, katera je bila že precej načeta. Sedaj "vleče", kot nova...HI. Za snemanje SMD-ja, pa uporabljam vroči zrak.

LP



Odspajkovalne postaje 001.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  538.84 KB
 Pogledana:  28 krat

Odspajkovalne postaje 001.JPG



_________________
__________________
Never put off till tomorrow what you can do
today.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2012 6:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko stane ta ST115 in kje se da kupiti.

Sam odspajkujem velikokrat elemente iz odsluženih plat, pa imam največkrat probleme pri odspajkovanju elementov iz dvostranskih in več slojnih plat. Zanima me način kako odspajkovati take elemente.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s51zg
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2004 17:35
Prispevkov: 538
Aktiv.: 2.42
Kraj: JN76BC - Srednje brdo

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2012 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damjango, ti pošljem odgovor na ZS!

Lp

_________________
__________________
Never put off till tomorrow what you can do
today.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.08
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 21, 2012 10:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri Con**** so se pojavili nastavki za odspajkovanje za na njihovo spajkalno postajo. Poleg nastavka je že prostor, kjer naj bi se očitno cin ohladil in do vakuumske postaje sploh ne pride. Ceno nastavka bi še nekako prežvečil, ampak vakuumska postaja je pa za moje pojme malce draga.

S čim bi lahko na najbolj enostaven način naredil dovolj vakuuma za odspajkovanje, po možnosti brez kompliciranja z rezervarjem?

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
RUros
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Mar 2006 22:26
Prispevkov: 1030
Aktiv.: 4.69

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 12:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Navadna pumpa od centralnega zaklepanja proizvede vakuuma vrh glave za odspajkovanje.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 6 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group