www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Spajkalnik: Odspajkovanje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Z čim odspajkujete doma?
Ročna lot pumpica
54%
 54%  [ 130 ]
Odspajkovalna žica (lottsaug litze, desoldering braid)
15%
 15%  [ 36 ]
Odspajkovalna postaja
8%
 8%  [ 20 ]
Drugo (napiši kaj)
6%
 6%  [ 15 ]
Več od zgoraj naštetega
15%
 15%  [ 38 ]
Skupaj glasov : 239

Avtor Sporočilo
transalp
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 7:08
Prispevkov: 334
Aktiv.: 2.32
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 9:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ima kdo izkušnje s starejšo Ersino odspajkovalno postajo ELP-80? Za delovanje potrebuje zunanji vir stisnjenega zraka, torej kompresor. Zanima me učinkovitost, morebitne težave z mašenjem, enostavnost čiščenja ipd. Spodaj je povezava na fotografijo omenjene Erse.

http://helmut-singer.de/img/ersaelp80.jpg
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.08
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 11:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

RUros je napisal/a:
Navadna pumpa od centralnega zaklepanja proizvede vakuuma vrh glave za odspajkovanje.

Hvala za informacijo bom poizkusil kje dobiti kakšno. V kako starih avtih približno, pa so jih začeli uporabljati?

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
zok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Jan 2009 23:59
Prispevkov: 1115
Aktiv.: 6.01
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 4:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ce se ne motim so vakuumski centralni sistem zaklepanja na veliko uporabljali avtomobili VAG koncerna - passati (tastari - skatlasti), golfi (III?), starejsi audiji (80), itd.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 4:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekateri Golf II in III, Cordobe, ... stari 15-20 let. Če boš iskal po odpadih je montirana zadaj pri rezervni gumi v stiropor škatlici Wink

Verjetno bi bila primerna tudi membranska zračna črpalka za akvarij (priključiš na sesalni strani) Wink Wink

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.08
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 4:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najlepša hvala bom pobrskal.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
zok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Jan 2009 23:59
Prispevkov: 1115
Aktiv.: 6.01
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 10:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert je napisal/a:
Verjetno bi bila primerna tudi membranska zračna črpalka za akvarij (priključiš na sesalni strani) Wink Wink
se imam eno "viska" - nekako se mi dozdeva da ima rahlo nizek pretok. bom pa poskusil in porocal. glede na to da imam naroceno TOLE (sem v fazi cakanja na dostavo), ze rahlo voham smrad po projetktu. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.08
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 11:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam jo tudi jaz, samo je na dolžnosti, da skrbi za moje PCB ribe. Mogoče bi se dalo s predelavo. Moja je zelo ceneno narjena, samo membrana luknjica in izhod. Za moje pojme mora imeti dobra membranska črpalka dva nepovratna ventila.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
yugokoral
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Jul 2010 13:21
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.10
Kraj: Ivančna Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 17, 2013 11:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odgovor na anketo: Drugo... S spajkalnikom segrejem in pihnem Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Volc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2013 21:35
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2013 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav,

izpolnil...mogoče bi še lahko dodal kakšno možnost
če rešuješ komponente iz odsluženege vezja vzamem spajkalnik, z njim segrejem in pihnem s kompresorom (sicer pol spajka vseposod leti); za bol fino pa pumpica in pletenica Wink

_________________
LP, Volč
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.08
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 13, 2013 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem čisto po naključju prišel še na eno idejo, črpalke namreč še nisem dobil.

Kaj če bi kupil recimo 45°ali pa še manj 3 cevni člen. Na en priključek bi preko elektromagnetnega ventila vpihnil zrak iz kompreosrja, na tistem priključku, ki je pod kotom glede na ostala dva pa bi po cevki zaradi podtlaka posesalo cin in ga skupaj z zrakom pihnilo ven, kjer bi se pač ustavil in ohladil na mrežici ali kakorkoli. Bi to delovalo? Tlak bi bil nekje 8-10 barov.

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
bob
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2009 19:33
Prispevkov: 49
Aktiv.: 0.27
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 13, 2013 6:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ze par let uporabljam Denon SC7000Z
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 13, 2013 6:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PZUFIC je napisal/a:
......
Kaj če bi kupil recimo 45°ali pa še manj 3 cevni člen. Na en priključek bi preko elektromagnetnega ventila vpihnil zrak iz kompreosrja, na tistem priključku, ki je pod kotom glede na ostala dva pa bi po cevki zaradi podtlaka posesalo cin in ga skupaj z zrakom pihnilo ven, kjer bi se pač ustavil in ohladil na mrežici...

Nabavi si to! Z elektroventilom pa odpiraj podtlak.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.08
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 13, 2013 10:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najlepša hvala Branez. Malce sem pobrskal o tej zadevi in če sem prav ugotovil, gre za podoben princip, le da je zadeva bolj učinkovita in sofisticirana. Našel sem celo prikaz delovanja.

Tisto, kar me pa najbolj zanima pa nisem našel, to pa je kateri model izbrati in kakšna je cena?

PS: Našel tudi ceno.

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 13, 2013 10:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PZUFIC je napisal/a:
...
PS: Našel tudi ceno.
In padel na rit?
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.08
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 13, 2013 10:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja no, sem sedel. Laughing
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Stran 7 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group