www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Brusilnik za svedre
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 738
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 26, 2012 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi ta denar dal nekomu, ki zna nabrusiti svedre in te je pripravljen naučiti tega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 26, 2012 6:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v službi imam takega

http://www.mistroj.eu/stroji_in_orodja_za_obdelavo_kovin_brusenje_posnemanje_ostrenje_ostrenje_orodij/sz_brusni_center_230_v

res pa je da na njem še nisem brusil svedrov d'oh!

brusim pa wolframske , bakrene in celo platinaste elektrode

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 26, 2012 6:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

že vrsto let brusim svedre ročno in če se dobro potrudim sveder reže lepše kot nov.
Imam pa rad kvalitetne svedre. Navadni še za les niso.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StricGeza
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2007 11:53
Prispevkov: 1047
Aktiv.: 5.06
Kraj: Gradišče pri Divači

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 26, 2012 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V podjetju kjer delam pa smo "napumpali" šefa za takle strojček
http://www.mistroj.eu/stroji_in_orodja_za_obdelavo_kovin_brusenje_posnemanje_ostrenje_ostrenje_orodij/brusenje_svedrov_2_13_mm_vdg_13

Z njim nabrusiš sveder v nulo, najprej glavni rezalni rob, nato pa še srce ...tako da je na konici praktično nula...
kot konice je nastavljiv od 90 pa do 140 stopinj.

Pri nas vrtamo večinoma v inox kateri je smrt za svedre. Uporabljamo svedre z malce več kobalta, brusimo jih pa na 135° in režejo BP. Tudi na ročnem vrtanju(baterijska vrtalka) se sveder takoj "vkoplje"

_________________
Človek,kateri ne dela napak,običajno ne dela nič!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 26, 2012 10:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igo je napisal/a:
Mi pač ni jasno, zakaj imajo ročni vrtalni stroji do 2800 rpm, če je dovolj 200 rpm za 1,5mm


1. Narediti počasi vrteč se vrtalni stroj zahteva več reduciranja obratov motorja, dražje.
2. Občajni kupec bo gledal strojček in rekel, 'uf, samo 200 o/minuto', in ga dal iz rok
3. Počasi vrteči se vrtalni stroj potrebuje stojalo, sicer se lahko zgodi, da sveder 'prime' v materijal in se ročni strojček začne vrteti okrog svedra

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 9:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pozabil si:
4: NI RES da je dovolj 200 obr/min. Jur je zgoraj lepo obrazložil, zakaj. Ker drugače bi bil to sistem: "vsi neumni, samo en pameten".

Točka 3 je lahko usodna. Ne samo da ti mašino ovije okoli roke in ti jo zlomi (ročna vrtalka), tudi obdelovanec, ki ga seveda ponavadi držiš golega v roki ali na mizi ti z lahkoto odreže prst ali še kaj več, ko sveder prime in ga zavrti.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ssdzkrez
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Jan 2011 15:13
Prispevkov: 401
Aktiv.: 2.49
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 30, 2014 1:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si kdo lasti tale strojček za brušenje, izkušnje?
http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/izdelek.aspx/i6119
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jakey
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Jul 2012 0:38
Prispevkov: 651
Aktiv.: 4.56
Kraj: Ravne/LJ/Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 30, 2014 5:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ssdzkrez je napisal/a:
Si kdo lasti tale strojček za brušenje, izkušnje?
http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/izdelek.aspx/i6119

Ja. Ne kupuj ga.

(dovolj povedano)

_________________
Predlagam, da kar napišem, si čimprej skopirat, saj bodo šerifi tega foruma verjetno pobrisali s predpostavko, da ne prispeva (dosti) k vrednosti foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 30, 2014 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na splošno (vsaj po moje) se je vredno naučiti brusit svedre na roke in potem je redka mašina, ki ga nabrusi tako kot na roke. Jaz jih vedno brusim na roke, če kdaj v prvo ne uspe, pa še enkrat poskusim, pa je. Če nič drugega je poanta brušenja svedra v tem, da ga tudi malce zavrtiš tako, da mu spremeniš kot, zato da je rezilo pod večjim kotom kot zadnji del. Če tega ta naprava ne zna, je neuporabna.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2014 9:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Na splošno (vsaj po moje) se je vredno naučiti brusit svedre na roke in potem je redka mašina, ki ga nabrusi tako kot na roke.

Sicer nisem strojnik, so me pa učili profesionalci, da se na roke lahko nabrusi sveder tako da lepo reže, to je pa tudi vse. Zdaj mi pa recimo objasni kaj dosega boljšo simetrijo krakov pri brušenju, človek ali mašina? Če te simetrije ni potem sveder pri vrtanju opleta, luknja narejena s takim svedrom, pa je večja kot je velikost svedra...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2014 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha, zato so moje luknje vedno večje, kot sem mislil Brick wall kdo bi si mislil...

Govora je o normalnih, hobi zadevah, se to ne zdi? Profi mašine stanejo ohoho denarja. Če je nekdo pripravljen dati recimo 5k€ In več zato, da doma nabrusi 8 svedrov letno, OK, njegova stvar.

Vprašaj se raje: kdo lepše nabrusi sveder: človek ali interdiskont mašina? In vprašaj se raje: kako bo le rezal sveder katerega nabrusiš tako da ga vtakneš v mašino in obrneš okoli njegove osi? Nima rezila, torej sploh ne bo rezal, ampak samo vrtel se bo in grel. Peta svedra mora biti nižja od rezila, kar ne moreš doseči tako, da ga samo vrtiš okoli njegove vzdolžne osi. In kako boš lepo nabrusil sveder na mašini, ki ima v vse mogoče smeri zračnosti toliko, da to ni res...? Simetrično zagotovo ne.

Sem poskusil nabrusit žagin list na interdiskontovo mašino za ta namen. Rezultat? Pobralo mi je trikrat preveč zobov, neenakomerno, s tem da sem potem na roke s pilo naredil tako, kot treba. Ima vse preveč zračnosti, da bi se dalo resno s tem delat.

Me prav zanima, kako so včasih stari mojstri vse na roke brusili in po tvoje potem pač deset luknjo vrtali z osem svedrom...
Brez skrbi, tudi jaz nisem strojnik in tudi mene so učili profesionalci. Pa ne dvajset let stari, ampak taki, ki so to vse življenje delali na roke. Stari mojstri.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jakey
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Jul 2012 0:38
Prispevkov: 651
Aktiv.: 4.56
Kraj: Ravne/LJ/Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2014 10:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mah, iz prve roke lahko povem, da ti ID brusilni stroji imajo pregrobo ploščo, da med brušenjem sveder trese zaradi neprimernega vpetja, sploh pa zbrusi do k*.

Se splača hobi variante brusit na roke, potrebuješ primerno ploščo.
Je pa brušenje na roke problem pri majhnih svedrih, kjer moraš desetinke pazit, kjer boš vrtal navoj; in tu hitro narediš preveliko luknjo, navoj se slabše vreže...

_________________
Predlagam, da kar napišem, si čimprej skopirat, saj bodo šerifi tega foruma verjetno pobrisali s predpostavko, da ne prispeva (dosti) k vrednosti foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2014 1:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko gre za majhne svedre jih jaz ponavadi sploh ne brusim kaj dosti. Enko, dvojko ...ko ne reže, gre v koš. ponavadi se mi ne da matrat z njimi...
Seveda so v igri navadni svedri, ne kakšni specialni za RF in podobno. Navadni so poceni.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2014 8:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imaš dobro in stabilno brusilko se da mehanizem za brušenje pod koti narediti precej preprosto (material je 10mm železna pločevina )ali pa kupiš tak nastavek ; je zelo podoben mojemu ( tale pa je ene 12x cenejši od KAINDLovega )


http://www.tormek.com/en/jigs/dbs22/pdf/instruction_dbs22_en.pdf

http://www.ebay.de/itm/TORMEK-DBS-22-Vorrichtung-zum-Bohrerschleifen-fur-Tormek-T7-und-T3-24931-/281290675002?pt=DE_Haus_Garten_Heimwerker_Bandschleifer&hash=item417e3b133a

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ssikuc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 04 Feb 2014 9:03
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.10
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2014 9:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta napravca še najbolje obeta. Ob priliki si jo bom verjetno tudi sam kupil ...

Na spodnjem linku je trenutno akcijska cena 166,50€.

http://www.totus.si/artikli/pripomocki/brusilniki-orodja/brusenje-svedrov.html

Video:
http://www.youtube.com/watch?v=fSUa1iFUzkM

Zbrusi ti 2 roba in to v konico oziroma center, tako, da ti sveder ne pleše po obdelovancu in zato tudi večinoma točkanje odpade.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group