www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Diferenčni termostat
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bojan411
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 07 Okt 2007 14:33
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2007 8:47 pm    Naslov sporočila:  Diferenčni termostat Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Ima že kdo izkušnje z izdelavo diferenčnega termostata (ki bi mogoče celo obe temperaturi kazal). Zadevo bi rabil za krmilnjenje črpalke pri sončnem ogrevanju vode. Ko je temperatura v solarnem kolektorju za x stopinj večja kot v bojlerju, bi se vklopila črpalka.

Pred časom sem se že igral z DS18S20 in in pic 16f84.
Seveda sem načrt in program dobil na netu, sam pa ne znam programirati zadeve. Laughing

Hvala za pomoč

LP Bojan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.53
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2007 8:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Točno to sem naredil dve leti nazaj in mi še dela. Uporabil sem avr.
Primerjaš temperaturi in npr. ko je T1+5 > T2 vklopi črpalko, ko je T1+5 < T2 izklopi črpalko.
T1 je kolektor, T2 je bojler
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2007 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na brzino je gugl nasel tega : http://www.siliconchip.com.au/cms/A_30610/article.html Very Happy
Vec isci pod "pump controller solar"

Pa se za tvojega z DS1820 bi prosil,ce prilepis Wink

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojan411
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 07 Okt 2007 14:33
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2007 9:23 pm    Naslov sporočila:  Termostat Odgovori s citatom

Sam sem izdelal samo termostat, ki sem ga snel od enega izmed slovenskih avtorjev (Slavko Murko). Da bi pa ta termostat bral iz dveh ds18s20 tipal pa ne znam narediti, ker ne znam programirati Sad

Podoben diferenčni termostat, ki je predstavljen na strani pod linkom pa se da kupiti kot kit komplet v eni izmed tovrstnih trgovin. Jaz pa bi rad, da bi se dalo odčitati tudi kakšno temperaturo.

Hvala za odgovor



temp3_7s.PDF
 Opis:
Shema

Download
 Ime datoteke:  temp3_7s.PDF
 Velikost datoteke:  15.07 KB
 Downloadano:  194 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KMX
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Jan 2009 16:49
Prispevkov: 308
Aktiv.: 1.67
Kraj: NOVA CERKEV

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 2:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pa zanima kje se da kupit tak temperaturni senzor kot je uporabljen v http://www.siliconchip.com.au/cms/A_30610/article.html , oz. kaj podobnega temu.

Hvala!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TIBET
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Sep 2007 23:39
Prispevkov: 163
Aktiv.: 0.81
Kraj: Metlika

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče je tukaj kaj koristnega. Imam to izdelano, uporabljam pa samo za merjenje temperatur. Deluje odlično.

http://www.anotherurl.com/therm/schematic.htm

_________________
LP. Aleš
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KMX
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Jan 2009 16:49
Prispevkov: 308
Aktiv.: 1.67
Kraj: NOVA CERKEV

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 4:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kje ste pa kupili komponente za ta termostat? Sem iz Celja in v trgovini Žarnica nimajo nič pod temi oznakami, ker baje to niso evropske oznake...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 6:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hecno jaz ne vidim nič posebnega. Vse bi dobil v približno dobro založeni trgovini z elektroniko. Tudi PIC mikrokontroler in DS1820 merilnik nista nič posebnega.
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
KMX
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Jan 2009 16:49
Prispevkov: 308
Aktiv.: 1.67
Kraj: NOVA CERKEV

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 6:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A vsi mislimo isto stvar? Senzor LM335Z?
Niti na spletu ga ne najdem v nobeni slovneski trgovini.

Hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 7:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V HTE si gledal?
http://b2c.hte.si/article.asp?ArticleID=894
Ali pa v IC
http://www.ic-elect.si/catalogue.aspx/Integrirana%20vezja/Linearna%20vezja/018003350100

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KMX
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Jan 2009 16:49
Prispevkov: 308
Aktiv.: 1.67
Kraj: NOVA CERKEV

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2009 11:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Zanima, kaj lahko naredim s tipalom termostata? ga je treba zaviti v kak košček bakra ali kaj podobnega, preden ga vstaviš v bojler?

hvala!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2009 12:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

KMX je napisal/a:
A vsi mislimo isto stvar? Senzor LM335Z?
Niti na spletu ga ne najdem v nobeni slovneski trgovini.

Hvala za pomoč!


HTE v Lj. jih ima - ravno danes sem kupil 5 kosov Wink

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nevednez
Član
Član



Pridružen-a: Tor 25 Jan 2005 13:36
Prispevkov: 226
Aktiv.: 1.02
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2009 11:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

KMX je napisal/a:
Kje ste pa kupili komponente za ta termostat? Sem iz Celja in v trgovini Žarnica nimajo nič pod temi oznakami, ker baje to niso evropske oznake...


če si iz celja, pojdi v HTE (mariborska 20) imaš veliko večjo izbiro komponent kot v žarnici. seveda lahko tudi naročiš po spletu (www.hte.si)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2009 5:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

KMX je napisal/a:
Zanima, kaj lahko naredim s tipalom termostata? ga je treba zaviti v kak košček bakra ali kaj podobnega, preden ga vstaviš v bojler?

Vse je odvisno od načina montaže tipala (v merilni žep, na površino bojlerja, dovodne cevi in podobno). Nek splošen odgovor ni mogoče podati, potrebno je vedeti kakšne možnosti montaže imaš.

Za ilustracijo sken dela navodil za uporabo diferencialnega termostata Kon Tiki KT22.



Stran3.gif
 Opis:
 Velikost datoteke:  185.76 KB
 Pogledana:  75 krat

Stran3.gif


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KMX
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Jan 2009 16:49
Prispevkov: 308
Aktiv.: 1.67
Kraj: NOVA CERKEV

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 9:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Senzor bo šel v luknjo, ki je namenjena tipalom(mislim, da je 8mm). Je dovolj, če ga dam v bakreno cev in stisnem?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group