www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Iskalec vodnikov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2007 7:35 pm    Naslov sporočila:  Iskalec vodnikov Odgovori s citatom

Torej, zanima me, če ima kdo načrt ali idejo kako narediti napravo za iskanje vodnikov. Na trgu se sicer najde tak pripomoček po imenu PTS 100 a je cena kar zasoljena (ca 100Eur)
Naprava je sestavljena iz dveh delov -generatorja tona, ki se priključi na vodnik, katerega želimo poiskati ter testerja. S testerjem je mogoče najti kabel recimo na kabelski polici z veliko kabli, ki so "živi" ali razdelilcu skozi izolacijo.
Take testerje precej uporabljajo tudi telekomovci. (Adi, kaka informacija, načrt ... Wink ? )

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.05
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2007 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri nas ga imamo v naši firmi...je pa možnost izbiranja: induktivna ali kapacitivna zanka. Priključiš na kabl, nato pa z drugim delom, ki piska, tam kjer je ta kabl greš po vodniku (kablu) do konca...lahko priklopiš četudi je v kablu elektrika... se bom pozanimal, kako ima ta stvar oznako.
_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
rajko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jun 2006 20:09
Prispevkov: 98
Aktiv.: 0.45
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2007 11:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V kakšne namene naj bi ta tester služil? Profesionalno ali amatersko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2007 12:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, si mislil kaj takega?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.05
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2007 6:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tester služi za to, če imaš nekje v kanalu recimo 500 vodnikov, ti pa hočeš preščipniti oz. odsraniti ali pa samo da ga najdeš... Na začetku kabla priključiš tester, pol pa greš po kanalu in ko se dotakneš, približaš vodniku, na katerega si priklopil tester, le ta zapiska...
_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2007 11:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rajko je napisal/a:
V kakšne namene naj bi ta tester služil? Profesionalno ali amatersko.


V čem je razlika? Kot je napisal Aljoš imaš kabelsko polico na kateri je položenih recimo 100 kablov. Zadnič recimo smo imeli defekt na kaki 200m trasi. En kabel je bil v kratkem stiku. Nekje na polovici smo želeli kabel preščipniti, ter ugotoviti kateri del je v defektu. Kabel najdeš le tako da ga cukaš po polici. To je dolgotrajen ter neroden postopek, sploh če so police 10m nad tlemi.

Slowfly je napisal/a:
Silvo, si mislil kaj takega?


Jože to bo to, hvala. Bom poskusil na protobordu. Poročam. Kot NF bom vrjetno uporabil TDA7052.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2007 11:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, si že kaj "spesnil"?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2007 11:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly je napisal/a:
Silvo, si že kaj "spesnil"?


Sem, dela. Trenutno sem poskusil le v delavnici. Ko bom zadevo dal v ohišje, ter poskusil v praksi poročam.


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rajko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jun 2006 20:09
Prispevkov: 98
Aktiv.: 0.45
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 5:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, zanima me ali zadeva deluje tudi v praksi. Ali je izdelana točno po shemi. Meni namreč na protobordu ne deluje najbolje. Zelo popačen signal, pa tudi glasen ni preveč. V službi namreč uporabljam profesionalnega ( beri: ni poceni). Spomnim pa se da sem enega pred leti odpiral in je vseboval ravno 40xx čip. Ima pa profi izdelek veliko občutljivost, saj kabel zazna tudi na 10 cm razdalji. Zato me zanima, kakšnih karakteristik je ta? Naj ga izdelam ali naj iščem dalje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadevo sem testiral za enkrat le v delavnici. Deluje zadovoljivo. Narejeno je po načrtu. Le fet ni tak kot v načrtu (takega nisem imel doma. Uporabil sem BF245)
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group