www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Novinci in spoštovanje pravil na forumu
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
martinopresnik
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Okt 2010 14:42
Prispevkov: 213
Aktiv.: 1.31
Kraj: Šentrupert nad laškim

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2012 11:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Svoboda posameznika se konča tam (TUDI SVOBODA GOVORA), kjer se začne svoboda ostalih. Zato pa obstajajo pravila.
_________________
1+1=10
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
cholt45
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2012 0:44
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.06
Kraj: Mutale

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 1:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upam da pišem na primerno mesto.

A mi lahko kdo razloži zakaj imate omejitev glede gledanja slik tudi pri prijavljenih(neaktivnih) članih?
Po kolike času se neaktivne člane briđe iz baze?
Ker vedno ko se hočem prijaviti na forum mi ne gre. Res da nisem aktiven in ponavadi ne pišem sem, ampak če nnimaš kaj pomembnega za dodati in se še učiš te stvari je pomojem boljše da ne dodajaš.
V glavnem uporabniška izkušnja bi lahko bila dosti boljša.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.16
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 1:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cholt45 je napisal/a:
Upam da pišem na primerno mesto.
Bo kar v redu.

cholt45 je napisal/a:
A mi lahko kdo razloži zakaj imate omejitev glede gledanja slik tudi pri prijavljenih(neaktivnih) članih?
Ni kaj razlagat. Preprost sistem, ki poganja naprej celoten svet in se imenuje "daj-dam". Izmenjava pač. Dobiš nekaj, če tudi sam prispevaš. Pošteno?

cholt45 je napisal/a:
Po kolike času se neaktivne člane briđe iz baze?

Neaktivne se ne briše, če imajo le en sam prispevek.

cholt45 je napisal/a:
Ker vedno ko se hočem prijaviti na forum mi ne gre. Res da nisem aktiven in ponavadi ne pišem sem, ampak če nnimaš kaj pomembnega za dodati in se še učiš te stvari je pomojem boljše da ne dodajaš.

Tole ne razumem povsem. Imaš težave s prijavo?

cholt45 je napisal/a:
V glavnem uporabniška izkušnja bi lahko bila dosti boljša.

Se strinjam. Če bi bilo več boljših uporabnikov, ki bi prispevali več kvalitetnih prispevkov, bi bilo veliko bolje.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bolha95
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Dec 2007 21:33
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.50
Kraj: Križe / Tržič

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 7:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cholt45 je napisal/a:
V glavnem uporabniška izkušnja bi lahko bila dosti boljša.


To je pa seveda odvisno predvsem od uporabnikov. Veliko jih še vedno živi v Butalah, ki med drugim ne preberejo svojih prispevkov preden jih objavijo. Potem se pa ostali mučimo z dešifriranjem. To je zame edini minus, kar se tiče uporabniške izkušnje.

_________________
LP,
Robi
Kjer se znanje konča, se domišljija začne
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cholt45
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2012 0:44
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.06
Kraj: Mutale

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 8:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da obrazložim nerazumljen del. Kot sem dejal sem bolj "lurker" in ponavadi samo bere. Na primer trenutno se mi gre prijaviti, ko bom čez 6 mes. prišel nazaj
in se poizkušal prijaviti ne bo šlo.

Glej čisto razumem da se forum drži na nekem nivoju.
Imeti tako "zaprt" format foruma se mi zdi pač malo mimo. Bolj zadržuješ informacije in otežuješ komunikacijo manj ljudi se bo obrnilo tu gori. Dvomim da bi zaradi tega nevemkako trpela kvaliteta.
Verjetno vam je idej biti malo bolj zaprta družba, kar je tudi ok, če je to vaš namen, ampak se odbija potencialne elektro experte.

Sem vedel da bom takoj napaden zaradi svoje neaktivnosti, ampak kot sem že rekel, če nimam kaj za dodati ne bom dodajal nepotrebne solate. Prebiram da imajo tudi aktivni člani z znanjem probleme z tole vašo aktivnostno kvoto. Sam sem se pač odločil da ne vpišem lokacije, čisto namerno, ker je povečini ne vpisujem, tudi telefonske ipr. ne.

Citiram:
Ni kaj razlagat. Preprost sistem, ki poganja naprej celoten svet in se imenuje "daj-dam". Izmenjava pač. Dobiš nekaj, če tudi sam prispevaš. Pošteno?


Če bi se VSAK držal tegale pravila, potem bi mi danes vedeli JAka Siht in bi vsako toplo vodo moral odkrivati sam. Če jaz nimam pojma o vezjih kaj naj ti/vam dam, spamam vice v neki drugi temi?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.90
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 9:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tule si pa udaril čisto mimo...če ne bi bilo sistema DAŠ-DAM, potem bi vsi vedeli en k*rac, tako pa ker ta sistem JE, se izmenjujejo informacije in nekdo izve nekaj, kar ve drugi...in če bi se VSAK držal tega pravila bi vsi vedeli vse, ne pa noben nič, kot praviš.
Tole je strokovni forum in če ti nimaš pojma o elektroniki te čisto razumem da ne pišeš vanj. Jaz tudi ne pišem na medicinski forum, kar pa ne pomeni da se nekoč ne bom včlanil, če bom kaj rabil...
Aktivnost se vzdržuje zaradi "padalcev", ki bi prišli gor, potegnili nekaj dol in adijo (Seminarska itd...). To je povsod. Uporabljaš torrente? Tudi tam obstaja "hit & run" kazen, kajne? tukaj nekaj dobiš ali preneseš dol ZASTONJ, kar pomeni da moraš vsaj v nasvetih nekaj dati nazaj. Pošteno? Praviš da samo bereš. OK; nič hudega. Kdor piše tukaj gor, to piše zastonj in tako ima vsak pravico to brati. ampak se ti ne zdi da ti morala narekuje da se moraš na nek način zahvaliti, če prebereš kaj koristnega? In to storiš z nasvetom nekomu. Niso vse teme elektronske, za vsakogar se najde nekaj. Tudi vici so del tega, saj sproščajo...
Brez skrbi, aktivni člani nimajo prav nobenih problemov z aktivnostjo. Če pa imajo, potem NISO aktivni, mar ne?
In še: če bi bili zaprta družba, potem bi bile registracije možne samo s povabilom, tako kot je to na nekaterih torrent portalih. tako se pa vsak lahko prijavi. In če imaš probleme s prijavo je problem drugje: pozabil geslo, napaka na računalniku (blokada piškotkov itd...), ne pa na forumu. Ostali namreč nimajo težav, vsaj ne da bi jaz vedel.

AJA..še glede kraja bivanja: to NI zato, da bi mi vedli kje stanuješ (nenazadnje se mi =be za to) ampak zato da če imaš nek problem, bo nekdo, ki morda stanuje 100 m od tebe lahko prišeč osebno to tebe in ti rešil problem, jasno?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cholt45
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2012 0:44
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.06
Kraj: Mutale

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 9:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
tule si pa udaril čisto mimo...če ne bi bilo sistema DAŠ-DAM, potem bi vsi vedeli en k*rac, tako pa ker ta sistem JE, se izmenjujejo informacije in nekdo izve nekaj, kar ve drugi...in če bi se VSAK držal tega pravila bi vsi vedeli vse, ne pa noben nič, kot praviš.

Vidiš to je pa spet druga skrajnost, resnica je pa nekaje vmes ne, take mejne primere nebi. Ker vemo da eni samo dajejo ta drugi pa samo jemljejo ne Very Happy

To kar omenjaš ti je itak ideji open sourca najbolj blizu. Dejstvo je da sistem ki je, ovira izmenjevanje informacij. Še enkrat, delno razumem zakaj tak sistem je na tem forumu, ampak boš me težko prepričal da dejansko vzpodbuja izmenjavo informacij.


protoncek je napisal/a:

Aktivnost se vzdržuje zaradi "padalcev", ki bi prišli gor, potegnili nekaj dol in adijo (Seminarska itd...). To je povsod. Uporabljaš torrente? Tudi tam obstaja "hit & run" kazen, kajne? tukaj nekaj dobiš ali preneseš dol ZASTONJ, kar pomeni da moraš vsaj v nasvetih nekaj dati nazaj. Pošteno?

A mi lahko razložiš kako ti. "padalci" znižujejo kakovost tega foruma.
Tale vaš sistem mi diši bolj na DRM, v bistvu kaznuje tistega ki bi se dejansko nekaj rad naučil in/ali dodal, na račun tistega ki "krade".

Dandanes dobiti material za seminarske pa tudi ni glih problem z uporabo googla.




protoncek je napisal/a:
In še: če bi bili zaprta družba, potem bi bile registracije možne samo s povabilom, tako kot je to na nekaterih torrent portalih. tako se pa vsak lahko prijavi. In če imaš probleme s prijavo je problem drugje: pozabil geslo, napaka na računalniku (blokada piškotkov itd...), ne pa na forumu. Ostali namreč nimajo težav, vsaj ne da bi jaz vedel.




Očitno se računi brišejo, kar je ok in prav, zasedajo plac ipd., sem samo omenil da se vedno na novo moram registrirati (npr. po pol leta neaktivnosti), lahko kar tukaj zaključimo s to temo.



Za ustvarjanje zaprte družbe je pa nešteto načinov, eden izmed njih je tudi tale kot ga uporabljate.






Upam da bomo dobro sodelovali na forumu, kljub temu da sem že s prvim postom dobro razjezil "staroste" foruma Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.90
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 10:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot prvo, če ne verjameš moderatorju, ki ti lepo reče da se račun NE briše, potem ti ni pomoči...
Kako padalci znižujejo raven? Zamisli si, KAJ bi sploh lahko vlekel dol, če bi VSI tako delali? Samo hoteli potegnit dol, nič pa ne bi dali nazaj? Ne bi bilo nič za dol vlečt...odkod bi ti vlekel dol filme če ne bi bilo uploaderjev, ki ZASTONJ dajejo gor tisto, kar ti vlečeš dol?
Malce uporabi iskanje pa boš videl, kako "lahko" je dobiti seminarsko na googlu....itak, google ti vrže ven elektronik.si Brick wall veliko je padalcev, ki napišejo v smislu:
"imam problem ta in ta, naredil bi približno takole, pa nimam pojma kako, rabim pa do jutri. A mi lahko kdo pomaga?" Prevod tega je pa: a mi lahko to nekdo naredi in uploada, ker se meni ne ljubi...

Resnica ni nekje vmes, ampak je kar tukaj in sedaj. Nobene skrajnosti ni. In sistem ni BLIZU opensource-a, ampak JE opensource. In sistem prav nič ne ovira izmenjavo informacij, če se ga držiš. Tudi avta ni problem vozit po cesti, če se držiš pravil, kajne? Problem pa nastopi če po avtocesti voziš v kontra smer...po tvoje je to oviranje prostega prevoza avtomobilov
še enkrat: pojdi na kakšen forum, kjer je registracija samo na povabilo in boš videl, kaj je to ZAPRTA družba. Brez zamere, ampak če bi bili zaprta družba, potem ti ne bi mogel tule in sedaj komentirati, kajne? Dancing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.16
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 10:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cholt45 je napisal/a:
Dejstvo je da sistem ki je, ovira izmenjevanje informacij. Še enkrat, delno razumem zakaj tak sistem je na tem forumu, ampak boš me težko prepričal da dejansko vzpodbuja izmenjavo informacij.

To ni dejstvo, to se le tebi kot posamezniku zdi, da je tako. Konec koncev te je to spodbudilo k pisanju in komentiranju, saj bi v nasprotnem bil še naprej tiho. Ti pa povem dejstvo: smo največji forum v državi, ki je usmerjen zgolj na ozko tehnično debato. In to "oviro" imamo že od vsega začetka. Torej to le ni ovira!
In če smo že pri tem, pričakujem tudi kako tehnično vprašanje.

cholt45 je napisal/a:
Upam da bomo dobro sodelovali na forumu, kljub temu da sem že s prvim postom dobro razjezil "staroste" foruma Wink
No tole pa ni ravno v pravem delu foruma, bolj bi se prileglo, če bi stvar napisal tule.

cholt45 je napisal/a:
Sam sem se pač odločil da ne vpišem lokacije, čisto namerno, ker je povečini ne vpisujem, tudi telefonske ipr. ne.

Nihče te ne sprašuje o telefonski številki, vpis lokacije ne pomeni vpisa tvojega naslova. Če napišeš recimo okolica Trebnja, bodo vsi, ki bodo na vprašanje kje se kako stvar lahko kupi, odgovarjali glede na tvojo lokacijo, ne bodo te pošiljali v Dobovo ali Mursko Soboto.
Vpis kraja lahko torej precej izboljša uporabniško izkušnjo in je od uporabnika, ki zagovarja "odprtost" foruma in se pritožije nad "ovirami", ki to niso, pričakovan.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cholt45
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2012 0:44
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.06
Kraj: Mutale

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Kot prvo, če ne verjameš moderatorju, ki ti lepo reče da se račun NE briše, potem ti ni pomoči...


Citiram:
Neaktivne se ne briše, če imajo le en sam prispevek.


Verjetno si malo površno prebral Wink


Glede odprtosti/zaprtosti pa ne bom več komentiral. To so pač pravila foruma ki se jih bom držal, ampak se pač ne strinjam z njimi. Ok?
Tak da veselo na delo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.90
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 10:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sem že prav prebral, ampak z obzirom da berem tvoje prispevke sem sklepal da imaš vsaj enega...
si pa ti malce površno prebral: ob registraciji si dal kljukico tam, kjer je pisalo "STRINJAM SE S PRAVILI FORUMA". tako da se očitno strinjaš, ali pa si se ob registraciji "zlagal"... Whistle kar pa ni lepo za velikega fantka Shame on you
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 35.03
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@cholt45
Odgovor na to tvoje vprašanje bi bil zelo težek, glede na tvoje prebivališče.

Moj je: V BUTALAH SIGURNO NE!

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cholt45
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2012 0:44
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.06
Kraj: Mutale

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 11:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Branez

Saj niti tega odgovora tu ti nebi bilo potrebno napisati. Razumem da se ne strinjaš z mano, tistega besedil ti vseeno nebi bilo treba napisati z veliko, saj te slišim.




protoncek je napisal/a:
sem že prav prebral, ampak z obzirom da berem tvoje prispevke sem sklepal da imaš vsaj enega...
si pa ti malce površno prebral: ob registraciji si dal kljukico tam, kjer je pisalo "STRINJAM SE S PRAVILI FORUMA". tako da se očitno strinjaš, ali pa si se ob registraciji "zlagal"... Whistle kar pa ni lepo za velikega fantka Shame on you


Iplikacija mogoče?



Over & out.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.90
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, tako si si sam odgovoril na lastno vprašanje, zakaj vpisovati kraj...ti je zdaj jasno, zakaj? Ne vem, saj nisi nek kriminalec (upam) da noben ne sme vedeti niti iz katere pokrajine si...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.16
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2012 7:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cholt45 je napisal/a:
Glede odprtosti/zaprtosti pa ne bom več komentiral. To so pač pravila foruma ki se jih bom držal, ampak se pač ne strinjam z njimi. Ok?


Potem pa žal ne moreš biti član foruma.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 3 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 38 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group