www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Novinci in spoštovanje pravil na forumu
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Desso
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2011 14:42
Prispevkov: 237
Aktiv.: 1.55
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2012 11:33 am    Naslov sporočila:  Pravila Odgovori s citatom

Pravila sem sprejel ob vpisu v forum, tu ni kaj razpravljati. Moti pa me nekaj drugega. Vklop/Izklop aktivnih/neaktivnih članov ni sporočanja statusa in nikjer ni opisana eksplicitna oznaka, tako da marsikdo ne ve ali je aktiven ali ne in zakaj ja in zakaj ne. Moja izkušnja je, da ta Vklop/Izklop ni avtomatski. Po tem, ko sem že imel 4 čipe ob ikoni in naziv "Član"(ugibam, da to pomeni aktivni član) še dolgo časa tj. ca 3 tedne nisem mogel odpirati slik.Liar Zaradi tega sem bil kar malo zmeden, ker nisem vedel, kaj sem naredil napak. Na forum File Manager sem se registriral posebej, pa datotek še vedno ne morem odpirati Shame on you(čeprav bi mi ena hudo prav prišla, če je notri to kar obljublja naslov) - napiše mi, da je ogled datotek namenjen članom foruma - nič pa katerega foruma, za sedaj ali za vedno, nisi bil priden ...
Sicer pa je forum res dober in poučen. Včasih človek (nov član) dobi rahel vtis negostoljubnosti in ljubosumnega varovanja znanja in vedenja. Vendar to je druga tema o človeški naravi.
Vsem želim lep dan.

_________________
Čas rani vse cele!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5764
Aktiv.: 25.99
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2012 11:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar se tiče tvojih vprašanj o forumu, File managerju, aktivnosti....., ti bo kateri od administratorjev razložil kako in kaj.
Katero datoteko iz FMja potrebuješ?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Desso
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2011 14:42
Prispevkov: 237
Aktiv.: 1.55
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2012 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka, najlepša hvala.
Sem že uredil. Nisem vedel, da se moraš na www2 forum registrirati z istim geslom in e-naslovom kot si že registriran v forumu elektronik.si. Pa mi je kapnilo,ko sem pisal zadnjesporočilo, popravil e-naslov in sedaj deluje.
Hvala za prijazno ponudbi in lp.
P.S.
V četrtek te ni bilo?

_________________
Čas rani vse cele!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.16
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2012 12:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Desso, aktivnost se računa povsem avtomatsko in je nihče ne vklaplja/izklaplja ročno (samo še to bi se mi htelo, pa grem Kalce levo). Odvisna je od tvojega števila postov in časa. Pogoj je preprost: več kot en post na mesec -> ON; else OFF;

Tvoja trenutna aktivnost je vidna pod tvojim avatarjem in trenutno znaša 1.17, kar pomeni, da si aktiven, če ti pade pod 1 bo pa kriza. To je vse.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5764
Aktiv.: 25.99
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2012 1:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Desso je napisal/a:
V četrtek te ni bilo?

Na žalost sem bil v tujini, mi je pa Iko raportiral, da nisi popustil Smile .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6539
Aktiv.: 29.49
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 8:35 pm    Naslov sporočila:  Re: Pravila Odgovori s citatom

Desso je napisal/a:
Moti pa me nekaj drugega. Vklop/Izklop aktivnih/neaktivnih članov ni sporočanja statusa in nikjer ni opisana eksplicitna oznaka, tako da marsikdo ne ve ali je aktiven ali ne in zakaj ja in zakaj ne. Moja izkušnja je, da ta Vklop/Izklop ni avtomatski. Po tem, ko sem že imel 4 čipe ob ikoni in naziv "Član"(ugibam, da to pomeni aktivni član) še dolgo časa tj. ca 3 tedne nisem mogel odpirati slik.Liar


Desso mogoče bo v sliki bolje vidno Rolling Eyes . Mehanizem aktivnosti je povsem avtomatičen in nihče ne posega vanj. Če bi si malo prebral prispevke na to in podobne teme v področju "Forum in filemanager" bi bilo tole jasno.

Lp, Frenki



Desso.jpg
 Opis:
Desso-v indikator aktivnosti
 Velikost datoteke:  90.26 KB
 Pogledana:  5 krat

Desso.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Desso
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2011 14:42
Prispevkov: 237
Aktiv.: 1.55
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravičujem in hvala za pojasnilo.
D.

_________________
Čas rani vse cele!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Nikola Tesla
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Apr 2009 8:15
Prispevkov: 25
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2013 10:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že več let prebiram forum registriran pa sem od 2009. Kaj kmalu sem ugotovil, da takratnih norm za aktivnost nikakor ne morem doseči še posebej v poletnih mesecih, ko sem preobremenjen z delom v službi in doma, ponavadi pa sem odsoten tudi po dva meseca skupaj. Ker praktično nikoli nisem mogel odpreti priponk sem se zato počutil kot drugorazredni član, zato sem veliko manj prispeval v forum kot bi sicer. Se nič ne pritožujem le povedati sem hotel kako to izgleda z druge plati.
Lep pozdrav
NT
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.90
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2013 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če prebereš nekaj postov nazaj, boš videl da je za uspešno aktivnost dovolj en sam samcat post mesečno. Če ti to ne uspe, potem res ne vem...če nič drugega v temo smeti objaviš besedico "test"...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sraka
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Nov 2008 23:52
Prispevkov: 481
Aktiv.: 2.58
Kraj: PMAVs

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 28, 2013 12:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nikola Tesla je napisal/a:
Že več let prebiram forum registriran pa sem od 2009. Kaj kmalu sem ugotovil, da takratnih norm za aktivnost nikakor ne morem doseči še posebej v poletnih mesecih, ko sem preobremenjen z delom v službi in doma, ponavadi pa sem odsoten tudi po dva meseca skupaj. Ker praktično nikoli nisem mogel odpreti priponk sem se zato počutil kot drugorazredni član, zato sem veliko manj prispeval v forum kot bi sicer. Se nič ne pritožujem le povedati sem hotel kako to izgleda z druge plati.
Lep pozdrav
NT

Verjemi, da so dandanes taki časi, da pomaga gobcat in jokat.
Še ene parkrat boš zajokal s tem problemom tu, pa boš izpolnil vse pogoj.

_________________
Danes je težko biti budala, konkurenca je velika, pa še dokazovati se moraš večkrat na dan.
Sem ogledalo: Nisem kriv, če v meni vidite nekaj kar vam ni všeč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nikola Tesla
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Apr 2009 8:15
Prispevkov: 25
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 28, 2013 8:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"Takratnih norm" nisem mogel izpolniti, zato sem samo občasno prebiral forum in se nisem aktivneje vklopil. Letos sem zasledil, da je kriterij aktivnosti znižan. Bom videl, če res. Bojim pa se, da je nastavitev še vedno taka, da bi sedaj moral oddati skupaj cca 50 postov zaradi statistike, ker sem že toliko let prijavljen, da bi dosegel kriterij. Izkušnje in znanje sem pripravljen deliti z ljudmi, ki to cenijo, vendar dokler imam dostop omejen tega ni za pričakovat, ker pa ne nameravam objavljati nesmislov bom verjetno še naprej ostal le občasni bralec foruma.
LP NT
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.42
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 28, 2013 9:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še vedno velja ena objava na mesec. In to od začetka, ko si bil registriran (april 2009).
Se pravi, do sedaj bi moral imeti 4 leta x 12 mesecev = 48 prispevkov. Imaš jih 22.
Torej, ker imaš očitno ravno nekaj prostega časa, namesto brezplodnega jamranja tukaj objavi par vicev, kak koristen nasvet in bo svet takoj lepši. Zate in za nas. Če si Nikola Tesla, potem res ne bi smel biti problem objavit kake noro zanimive ideje, a ne Wink
lp

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.90
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 28, 2013 9:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nikola Tesla je napisal/a:
"Takratnih norm" nisem mogel izpolniti...


Joj, ne mi s takimi ven hodit...to preprosto NI RES.
Verjamem, da imaš neke izkušnje in znanje in ne vem, zakaj ne bi tega nesebično delil, pa bi dostop do ostalih vsebin prišel sam od sebe, ne pa da to pogojuješ s sistemom "najprej daj, potem dam"...
Na tebi pa je, ali verjameš moderatorjem ali ne glede pravil, ki so, tudi kolikor jaz vem, od mojega vstopa na ta forum popolnoma enaka do dandanes.
Nobenemu ne verjamem da nima časa enkrat mesečno napisati en prispevek. Seveda si zdajle malce v težavah, saj moraš nadoknaditi zaostale zamujene prispevke. Ampak saj si na dobri poti. Razprava teče, tvoja aktivnost pa raste. Če tole vzameš dobronamerno, potem bo vse OK. Namreč jaz ti odgovarjam že zato, a ti odgovarjaš nazaj in s tem višaš aktivnost Dancing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.16
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 28, 2013 2:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nikola Tesla je napisal/a:
Že več let prebiram forum registriran pa sem od 2009. Kaj kmalu sem ugotovil, da takratnih norm za aktivnost nikakor ne morem doseči še posebej v poletnih mesecih, ko sem preobremenjen z delom v službi in doma, ponavadi pa sem odsoten tudi po dva meseca skupaj. Ker praktično nikoli nisem mogel odpreti priponk sem se zato počutil kot drugorazredni član, zato sem veliko manj prispeval v forum kot bi sicer. Se nič ne pritožujem le povedati sem hotel kako to izgleda z druge plati.
Lep pozdrav
NT


Ja tole je pa na mejo komedije. Naj po vrsti razložim zakaj.

1. Norme za dosego aktivnosti so ves čas enake. Se niso spremenile.
2. Tvojih potrebnih 45 prispevkov izpolnjuje 845 prijavljenih članov ! Preko 150 pa ima 10x več postov, kot jih ti potrebuješ za svojo aktivnost. Klik
3. Glede na dejstva zgoraj si se za drugorazrednega člana opredelil sam. Vsi, ki te spremljajo preko foruma, pa si o tem kolikšen je tvoj prispevek skupnosti ustvarjajo lastno mnenje.
4. Običajno si ljudje izberejo nick name, ki nekaj o njih pove. Nikola Tesla je bil izjemno ploden znanstvenik, ki se ni ravno oziral na to koliko mu drugi odnašajo rit. Je pač naredil, kar je menil, da je za narediti. Nisem povsem prepričan, da bi se strinjal, da uporabljaš njegovo ime za svoj nick name. Menim celo, da se mnogi med nami s tem dejstvom ne strinjamo.
5. Ni nobene potrebe, da bi v današnjih časih ne veljalo pravilo "daj, dam" - dobil boš torej nekaj, če seveda tudi sam nekaj prispevaš. Menim, da je to pošteno. Še več, kot si verjetno že opazil, večina s tem nima nikakršnih problemov. Nekateri že tretji dan po prijavi pridejo do želenega, in potem ta nivo z lahkoto vzdržujejo.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Nikola Tesla
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Apr 2009 8:15
Prispevkov: 25
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 28, 2013 3:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne mislim polemizirati, ker to niti ni bil moj namen. Se pa zahvaljujem za odkrite in vzpodbudne besede.
Lep pozdrav
NT

PS: Nadimek, kakršen koli že je me spremlja od mladosti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 38 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group