www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PCB program
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.23
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 08, 2007 6:51 pm    Naslov sporočila:  PCB program Odgovori s citatom

Pozdrav, zanima me kateri program uporabljate za risanje tiskanin. Sam sem preizkusil Eagle (free edition) in se mi zdi ok. Mogoče malce preveč "profi" program.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.42
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 08, 2007 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že ogromno napisanega - malo preišči forum. Sam uporabljam Sprint Layout-a. Za moje potrebe več kot dovolj.
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.64
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 08, 2007 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja Eagle je res mal preveč profi, mal je težak za uporabo. Sprint layout od Abacom software je pa proti Eaglu dosti lažji za uporabo, a še vedno dovolj "profi". Jaz ti predlagam kar Sprint layout, za risanje el. shem pa sPlan, ravno tako od Abacom.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.23
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 08, 2007 10:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala, sicer sem mislil na kakšno opensource varianto. Bom uporabil google.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.10
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 08, 2007 11:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabljam sprintlayout in EAGLE. Oba programa sta zelo lahka za naučit. Malo vaje pa zadeva kar teče. Nekje na forumu sem enkrat pripel link,do literature o uporabi eagla,ki je v slovenskem jeziku. Tudi o sprintlayoutu se je dosti pisalo,celo g.Silvo je pisal o tem. Malo prebrskaj forum.
_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.23
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 08, 2007 11:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ponavadi potrebujem kaj malega za naredit, takrat se pa zdi corel draw še najbolj primeren kandidat za "risanje". hehe Enkrat sem že nekje na netu zasledil sila enostaven programček na linuxu, ampak ga tepec nisem downloadal. Zdel se mi je kot program za vektorsko grafiko, postaviš par pinov na grid, potem pa vlečeš vezice.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vajdo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Sep 2004 23:06
Prispevkov: 1088
Aktiv.: 4.88
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 12:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sprint Layout bo zate prava stvar. Jah, si bo treba vzeti kakšno urico časa(več ne potrebuješ), pa malo preštudirati. Brez nič, pa tudi ni nič.
_________________
Lep pozdrav, Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75313.75

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 11:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drcine
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Avg 2007 13:22
Prispevkov: 97
Aktiv.: 0.48
Kraj: Moravče

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 12:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz uporabljam program Sprin Layout in sem zelo zadovoljen z njim, saj ga v trenutku, res je preprost za uporabo. Toda moti me predvsem to da ni povezave med shemo z elementi in tiskanino, tako da moraš res gledati da delaš vse prav.
Če priporočate Eagel ga bom zagotovo preiskusil, kajti mislim da mi bo zelo olajšal delo....sicer sem poiskusil že z PCAD-om toda zanjega bi si moral vzeti pa kar konkretno število časa da bi ga osvojil...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.69
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 1:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spet debata zavila na Temno stran bo, vsaj tako bi rekel Yoda. Hočem reči, da vsak svojga konja hvali.
Jaz ti lahko povem samo to, da po par urah (2-3) igranja z Eaglom, sem bil kot začetnik sposoben narediti prav lepo vezje, seveda v začetniških merilih. Po par urah [cenzurirano] z P-CADom, prebranih ogromno strani na raznih forumih (elektronik ni izjema) sem bil še vedno na isti točki. Ostal sem brez besed in si rekel "Eagle". In to je to. Več kot z njim delaš, več bi delal.

LP Gorazd

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75313.75

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 2:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.78
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 2:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam zaenkrat uporabljam sprint-layout; vedno bol pogosto pa tudi eagle. Kakšna pa je razlika med Eaglom in Altium designerjem ?
_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75313.75

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.23
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 3:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole so vse bolj kot ne profi programi. Sam sicer uporabljam (znam uporabljati) Eagle. Vendar sem si hotel nekako v *nix duhu nabaviti opensource lahko-kategornika. Če pa koga zanima, lahko tudi jaz naredim seznam zastonjskih orodij. Vendar jih moram prej še najti. Wink

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.69
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 4:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mislim, da je podobna debata o zastonjskih orodjih že tekla...stvar je taka...malo denarja malo muzike...Eagle je le plačljiv program. Demo ali home (kakor komu ljubo) je le omejena različica doakj dragega programa, ponuja vse prednosti, vendar z omejitvami. Sam sem naletel že veliko krat na te omejitve, ne sicer po število plasti, saj v domači delavnici je že dvostransko vezje včasih kar trd oreh (ne medemantirati, a večina hobistov se iz neznanih razlogov dvostranskih vezij izogiba), pač pa v velikosti vezja. 100x80mm ni bogve kaka velikost. Eagle demo bi bil zares dober program, vkolikor bi omogočal vsaj 160x100mm, sicer pa se te zadeve v amaterski rabi da zaobiti, tako kot vse ostale.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group