www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PCB program
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75548.86

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 4:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.24
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ena neumestna: Ko sem takole pregledoval forum se mi je orosilo oko, ker še nimam programatorja za mikriče. Kaj mi svetujete za Linux, AVR ali PiC? Malo sem guglal na to temo in sem opazil, da microchip ne da veliko na Linux. Medtem ko je AVR zelo lepo podprt. Ima kdo kakšne izkušjne s programiranjem na Linuxu? Sam bi raje imel PiCa, a ne kaže dobro.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 5:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Target 3001
Zastonjkarska verzija ima omejitev 2 plasti in 250 pinov/padov.
Brez omejitve velikosti, solidna knjižnica za začetek, import iz recimo Conradove baze, že v osnovi tudi za risanje shem, izvoz v razne formate, generira part list...

Povrh vsega pa imajo še za moje pojme odličen tutorial na svojem sajtu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurem
Član
Član



Pridružen-a: Tor 02 Dec 2003 15:53
Prispevkov: 408
Aktiv.: 1.84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 6:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:

Povrh vsega pa imajo še za moje pojme odličen tutorial na svojem sajtu.


Kratek opis najdeš tudi v reviji Svet elektronike:

Naslov: Novo cenovno ugodno orodje za načrtovanje tiskanih vezij
Številka: 139
Stran: 45
Leto: 2007
Avtor: Avtor: Bojan Kovač E-pošta: bojan@svet-el.si

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 6:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno gledam. Obstaja tudi verzija EAGLA za Linux ter Mac ....
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.24
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 6:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno opažam, da tole ni ravno ultra Linux / Unix forum. Wink Jaz uporabljam Eagle za linux bp.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75548.86

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 6:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 6:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z 250 padi se da že kar nekaj narediti, če govorimo o zastonjkarskih amaterskih programih. Za kaj več je pa treba odšteti kak evro, ali pa se sprehoditi po travniku in utrgati kak cvet zaščitene rož'ce Smile

No, moji računalniki so skoz online, tako da mi to s knjižnicami ni omejitev.
Na dopustu pa računalnikov itak nimam s sabo Wink


Je pa tako, da se "iz lufta" ne da nobenega programa naštudirat.
Sam sem že pred časom poskušal z raznimi acceli, edami, proteli, eagli...
Brez uspeha.
Zakaj?
Ker nisem imel točnega cilja kaj narediti.

Potem pa sem pri enem projektu moral narediti nekaj bolj spodobnega kot flomaster varianto in naročnik je omenil ta program.
Takrat sem ga šele naštudiral in v par urah videl njegovo enostavnost in uporabnost.

Moteča pa je nekompatibilnost z ostalimi programi, pri izmenjavi fajlov.
Zato vsakemu svetujem, da se odloči za program, ki ga ima tudi največ znancev, sodelavcev, prijateljev...

Nekje je pa treba začet in koneckoncev ne glede katerikoli program naštudiraš je nato lažje preiti na drugega.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 7:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

je že kar kakšnih 5 let, kar sem naredil zadnje tiskano vezje, zato so podatki malce zastareli, a vseeno - če se komu zdi vredno, lahko preveri: Target se je lahko presnel 100% uradno in 100% delujoča verzija iz interneta, stran PCB-Pool, če se prav spomnim. Bila je samo neka omejitev pri tiskanju, ki pa sem jo z malce preračunavanja in brez posegov v program zaobšel. Torej, nekaj tisoč evrov vreden program na internetu, popolnoma uradno in popolnoma zastonj. Malo verjetno, da strokovnjaki pri Targetu tega še niso pogruntali, je pa možno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.75

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 8:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj je brezplacno, opensource orodje prakticno brez omejitev, z njim so naredili profesionalne development boarde za Analog Devices Blackfin DSP.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.24
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 8:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

...pa še za linux je. Hvala Glitch! Bi mi mogoče znal svetovati glede izbire med Atmelom oz. Microchipom na linuxu (za programiranje).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slemi
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Okt 2004 13:29
Prispevkov: 386
Aktiv.: 1.74
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 8:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čudim se, da nihče ni omenil tegale, ki je celo preveden v slovenščino! Deluje tako na linux kot na windows platformi.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 9:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slemi je napisal/a:
Čudim se, da nihče ni omenil tegale, ki je celo preveden v slovenščino! Deluje tako na linux kot na windows platformi.

Lp


Glede na to da je free, ponuja kar veliko Rolling Eyes . Nalas je podoben Crocodile clipsu. Slednjega sem že uporabljal. Lahko rečem da je namenjen začetnikom. Prav tako ima 3D poglede.

Boris; če se ne motim potem P-CAD spada pod Altium Confused ?

_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa ima tale kicad povezana sch in brd tako kot Eagle?
_________________
It's electric!


Nazadnje urejal/a Domenius Ned Dec 09, 2007 9:34 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75548.86

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group