www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vaše izkušnje z vzorci, ki jih lahko dobite brezplačno.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
alessio
Član
Član



Pridružen-a: Pon 04 Dec 2006 8:39
Prispevkov: 363
Aktiv.: 1.72
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 10:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še en zelo glasen glas za Silico! 100x hvala za LPC-je, ki veselo premetavajo 1 in 0.

Drugače pa sem tudi večkrat naročil in dobil vzorce pri TI, pošiljka je prispela v roku
enega tedna. Včasih pa so naročilo brez meni znanega razloga preklicali. Pri njih sem
naročal predvsem zaradi TUSB3410.

V redu izkušnje imam tudi z Microchip sampli. Če so imeli vzorce na zalogi, so prispeli
v roku 2-3 tednov, če pa jih ni bilo, so naredili backorder in vzorci so prišli, ko so prišli. Včasih po 2-3 mesecih, ko sem že pozabil nanje. Pri njih sem naročal predvsem
zaradi ENC28J60.

Aleš
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2008 9:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred kakimi 14-timi dnevi sem naročil vzorce na Atmelovi strani. Danes sem dobil telefonski klic. Preverjajo, če sem "ta pravi". Radi bi tudi vedeli kaj vse bom s tem počel.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matijap
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Jun 2004 23:24
Prispevkov: 230
Aktiv.: 1.04
Kraj: Žirovnica, LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2008 10:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Pred kakimi 14-timi dnevi sem naročil vzorce na Atmelovi strani. Danes sem dobil telefonski klic. Preverjajo, če sem "ta pravi". Radi bi tudi vedeli kaj vse bom s tem počel.
Volk, od kod pa so te klicali?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2008 1:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Precej je odvisno ali naročaš kot podjetje ali kot fizična oseba. Slednjih se izogibajo, ker v ozaju ni finančnih obetov. Zato so pri Microchipu pred kakim letom ali dvemi začeli pošiljati vzorce samo tistim, ki imajo komercialno obarvano končnico email naslova. Na primer, če si naročal gmaila, ti jih niso poslali... Zdaj uporabljam službeni email, pošiljajo mi pa direktno domov. Dobim v 10 dneh.
Pri Nationalu sem zadnjič rabil nekaj in sem za sample plačal 15 dolarjev, Z TI sicer dobiš zastonj, vendar te klicarijo iz carine in ti pošiljajo obvestilo o stroških carinjenja, čeprav plača vse TI... Hja drugače, kar se službe tiče pa obstajajo različni distributerji, ki jih tu ne bom omenjal, ker kot fizična oseba pri njih ne moreš dobiti nič, ampak mnogokrat priskrbijo podjetju vzorčke zastonj, čeprav mnogokrat ravno za en dan prepozno, kot se mi je to zgodilo ta teden Smile

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.75

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2008 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To pa zato, ker so mnogi abusali dobrosrčnost dobaviteljev oz. proizvajalcev. Na koncu smo oz. še bomo nasrkali vsi, ki nimamo nekih težkih projektov. To pač treba sprejeti, ker vzorci niso pravica ampak privilegij, smo pa v obdobju kapitalizma. Pod črto: proizvajalci in dobavitelji imajo prav, mi ne. Pika z veliko začetnico Wink
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bos001
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Dec 2004 17:53
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.07
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2008 7:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povem naj da mam zelo dobre izkušnje z Maxim/Dallas saj sem pred let naročil za naše razmere zelo drago integrirano vezje ki je če se nemotim takrat stalo okoli tedanjih 7000SIT Šlo je za integrirano vezje MAX038, funcijski generatoe v enem integriranem vezju. Naj povem da sem na presenečenje dobil dva kosa, ki sem jih seveda uporabil in si napravil zelo dobro stvar za vsako domačo delavnico, [slovenščina je zame švedska vas] da pred njimi kapo dol.

lp
Matej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
taubek
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 0:37
Prispevkov: 174
Aktiv.: 0.89
Kraj: Malecnik pri MB

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2008 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Do zdaj dobil vedno vse od Microchipa, v roku 10-14dni, dobil tudi vse kar sem potreboval od AD s tem da je bilo pred tem veliko dogovarjanja z nekom iz AlmaElectronic, ki so menda nekaj kot zastopnik AD za slovenijo, Sampli prispeli v roku [slovenščina je zame španska vas] tedna. pa s TI in MAXIMom tud ni blo problemov do zdaj, dobava manj kot 1 mesec.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dejko1
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Mar 2008 0:21
Prispevkov: 265
Aktiv.: 1.36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 27, 2008 12:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vzorce od Cypressa dobil v enem dnevu (!?), Maxim ca. 7 dni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
GregorN
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 7:48
Prispevkov: 1162
Aktiv.: 5.84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 27, 2008 7:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To vsi naročate koda imate svoj sp ali doo, ga imate ali kar tako izmišljen oz ne vstavljen ?
_________________
LP! Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 27, 2008 8:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silico na prvo mesto!
Potem maxim, pa national.
Gre , so pa tudi mene že klicali iz carine in me spraševali o namenu, preverjali če sem pravi,....
Z @siol, @gmail, @hotmail,... dobiš sample bolj redko. Če je ime kakšno bolj redko, potem ni problema.
Sicer sem registriran z resnično firmo, a po moje ti kitajci blage veze nimajo, kaj je to sp ali doo.
lp
Robi

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dadi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Jan 2008 20:45
Prispevkov: 50
Aktiv.: 0.25
Kraj: Prevalje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 27, 2008 2:11 pm    Naslov sporočila:  Vzorci od Microchipa in Dallasa Odgovori s citatom

Naročil sem vzorce pri Microchipu konec februarja, dobil pa sem jih včeraj v lični škatlici. Vse brezplačno. Približno isti čas sem naročil DS1820 pri Maxim/Dallas in jih dobil v 14 dneh.

Damjan

_________________
Damjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PC_Master
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Mar 2008 20:10
Prispevkov: 319
Aktiv.: 1.63
Kraj: Domžale , Blizu Ljubljane , Poštna 1230

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 27, 2008 3:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je že kdo naročal sample MAX6852AEE od Maxima? Nameravam nekaj narediti z tem.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 27, 2008 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matijap je napisal/a:
VolkD je napisal/a:
Pred kakimi 14-timi dnevi sem naročil vzorce na Atmelovi strani. Danes sem dobil telefonski klic. Preverjajo, če sem "ta pravi". Radi bi tudi vedeli kaj vse bom s tem počel.
Volk, od kod pa so te klicali?

Ena slovenska firma je bila. Povedal sem povsem tako, kot sem navedel v strani ob iskanju vzorcev.
Če proizvajalcu pač ni do tega, da ima objavljena avtorska dela v tehničnem časopisju potem je meni tudi prav. Bom pač menjal proizvajalca. Nisem pa povpraševal o čipih, ki jih lahko kupim pri nas temveč o XAVR-jih, ki so novi.
Mimo grede naj omenim, da za eno leto trajajoče nadaljevanje člankov v SE nisem od Atmela dobil niti enega samega vzorca.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
GregorN
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 7:48
Prispevkov: 1162
Aktiv.: 5.84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 27, 2008 11:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
Silico na prvo mesto!
Potem maxim, pa national.
Gre , so pa tudi mene že klicali iz carine in me spraševali o namenu, preverjali če sem pravi,....
Z @siol, @gmail, @hotmail,... dobiš sample bolj redko. Če je ime kakšno bolj redko, potem ni problema.
Sicer sem registriran z resnično firmo, a po moje ti kitajci blage veze nimajo, kaj je to sp ali doo.
lp
Robi


Ja mene so tudi od maxima enkrat klicali, pač me je vprašal ali bo se tole razvil ov kakšno proizvodnjo in sem rekel da ne, potem pa več ni bilo ne duha ne sluha, imel sem pa seveda napisano "fejk firmo", ne vem no kaj bi bilo če bi nadaljeval, morem pa povedati da sem skoraj vedno dobil čipe.

_________________
LP! Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
nakamichi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Avg 2006 18:51
Prispevkov: 845
Aktiv.: 3.94
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 28, 2008 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Freescale vozorce dobil prez problema v treh dneh, zelo zadovoljen Very Happy

L.P.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 2 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group