www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vaše izkušnje z vzorci, ki jih lahko dobite brezplačno.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
silica
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Avg 2004 20:01
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.62
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 05, 2009 2:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Zlatko, dobio i tvoj mail. Very Happy

LP Tomaz

_________________
Za www.quectel.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
taubek
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 0:37
Prispevkov: 174
Aktiv.: 0.89
Kraj: Malecnik pri MB

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 14, 2009 9:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pozdravljeni,

a ve kdo kako je po novem z narocanjem vzorcev iz Microchipa? Po novem je spodaj pod narocilom napisana neka cena, a je to samo informativna cena njihovih stroskov ali je to ceno potrebno placati ob prejetju narocenih vzorckov?

hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 14, 2009 9:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za slovenijo piše tole:

Based on your selected country, to inquire about obtaining Microchip Samples, please contact:
Microchip Technology Austria GmbH
Durisolstrasse 2
A-4600 Wels
Austria
Phone: 0043-7242-2244-390
FAX: 0043-7242-2244-393

Pokličeš in vprašaš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maxo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 28 Mar 2009 12:26
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2010 9:28 pm    Naslov sporočila:  Vzorci (samples) Odgovori s citatom

pozdravljeni vsi

Še moje izkušnje:
Večkrat sem že naročal vzorce kar na straneh proizvajalcev direktno (preizkusil sem TI, National Sem. itd.), vedno sem dobil njihovo potrditev v nekaj sekundah, nakasneje naslednji dan je bil vzorec že poslan vključno s tracking kodo, tako, da sem že vnaprej vedel kdaj jih dobim s hitro pošto dostavljeno na dom.
Še največ časa rabijo na žalost na našem Brniku, kjer je odzivnost KATASTROFA.
Nazadnje sem naročil npr. EL2045CN, poslan je bil iz "Tam spodaj v USA, potem iz USA v AT na Dunaj in iz Dunaja v LJ. Vzorce sem dobil v treh dneh, verjeli ali ne, s tem, da so bili na Brniku en cel dan.

To so torej moje izkušnje, sem zadovoljen in priporočam tudi ostalim članom naj to koristijo, še posebej za elemente, ki jih pri nas v štacunah ni za kupit.

lp
maxo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2010 10:11 pm    Naslov sporočila:  Re: Vzorci (samples) Odgovori s citatom

maxo je napisal/a:
To so torej moje izkušnje, sem zadovoljen in priporočam tudi ostalim članom naj to koristijo, še posebej za elemente, ki jih pri nas v štacunah ni za kupit.

Ni to tako enostavno - že večkrat poudarjeno!
Če se naroča vzorce kar tako za počez, pa še 2 ali 3 za rezervo, potem proizvajalci začnejo opazovat promet in kaj kmalu pristane država na črnem spisku in ostanemo brez vzorcev tudi razvojni inžinirji, katerim je ta storitev prvotno namenjena.

To se že dogaja! Recimo Microchip (PIC-i) ne pošilja več v Slovenijo!

Večino komponent se sedaj dobi brez težav na Farnellu in podobnih trgovinah. Za člane društva pa je popust.

Če pa res ni dobavljivo, potem pač poskusiš dobit vzorce. Samo kaj ti pomaga dobit tista 2 kosa, ko boš pa hotel še eno vezje narest, boš pa spet brez. Raje se uporablja dobavljive komponente. Z malo iskanje se vse reši.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
maxo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 28 Mar 2009 12:26
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2010 10:32 pm    Naslov sporočila:  Vzorci (samples) Odgovori s citatom

Da se ne bomo napačno razumeli, se z predhodnim mnenjem v celoti strinjam, je pa res tudi nekaj drugega- tisti ki spremljajo promet tudi dobro vedo, od koga imajo korist ter tudi kdo in na kakšen način k temu pristopa. To da nekateri to priložnost izkoriščajo verjamem, sam tega prav gotovo ne počnem, pa tudi izkoririščam samo v primeru, ko se nekaterih zadev v Evropi ne dobi.

maxo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.08
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2010 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pa zanima, če nam bo Microchip vrnil brezplačne vzorce?
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trully1
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2003 20:20
Prispevkov: 216
Aktiv.: 0.97
Kraj: Železniki

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2010 11:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem pred 1 mesecem dobil vzorce od Microchipa. Enostavno sem na njihovi strani nabral vzorce v košarico, nato pa sem košarico sprintal ter jo poslal po faxu na številko ki jo navajajo za Slovenijo. (glej spodaj) Čez ene par dni sem prejel povratni fax da bodo vzorci poslani ter predviden datum ko bom vzorce dobil.

LP Matjaž

Based on your selected country, to inquire about obtaining Microchip Samples, please contact:
Microchip Technology Austria GmbH
Durisolstrasse 2
A-4600 Wels
Austria
Phone: 0043-7242-2244-390
FAX: 0043-7242-2244-393
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
tiger
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2004 0:22
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.12
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 09, 2010 8:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hi

Naročil vzorce pri Ti in LT. Pri obeh dobil.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Sagaris
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Okt 2009 11:44
Prispevkov: 105
Aktiv.: 0.60
Kraj: Ilirska Bistrica/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 10, 2010 3:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

naročil vzorce na National Semicnoductor, plačal 10.25$, dobil 5 regulatorjev v vrednosti 5×7€ v 3 dneh. neverjetno.
Enkrat tudi naročila par tuljavic od firme Vishay, tudi prišlo, vendar ne tako hitro kot iz NS.

_________________
There is no stronger drug than reality!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aves1
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Maj 2010 19:32
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.08
Kraj: Včasih Komen

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2011 11:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naročil sem sample iz TI in dobil v štirinajstih dneh.
No po štirinajstih dneh so me iskali iz fedex-a.
Prejel sem pa teden pozneje ker je majster po vsej sili hotel dostavit dopoldne, ko sem bil v službi.
Skratka iz Texas instruments-a sampli brez problema.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Stran 7 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group