www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Server v Linux okolju
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
-=davor=-
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 21:17
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.67
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2007 7:01 am    Naslov sporočila:  Server v Linux okolju Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Doma se mi valja en računalnik 800 Mhz +300RAM

Ta računbalnik bi rad uporabil kot Strežnik za testiranje spletnih strani, in morda gostovanje le teh za lastno uporabo.

Želim da bi bil v Linux okolju

glede na to da sem šele naredil prve korake v linuxu, me zanima kaj mi svetujete?

Ubuntu server ali...?

_________________
"Nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega nimaš"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.25
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2007 7:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz z Ubuntu serverjam nisem delal. Sem pa z Debianom.

Če se ne bojiš konzolnega dela in bi rad imel stabilen sistem (ter mojo pomoč) potem izberi Debian-a.

Meni jih po Sloveniji deluje okrog 10.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-=davor=-
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 21:17
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.67
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2007 7:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pisanje ukazov me veseli že od časov DOSa, tega se ne bojim, čeprav trenutno poznam le nekaj ukazov iz Ubuntu okolja.
_________________
"Nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega nimaš"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.25
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2007 8:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ubuntu je izpeljanka Debiana. Tako da so ukazi enaki.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chaos
Član
Član



Pridružen-a: Sob 16 Sep 2006 22:12
Prispevkov: 1063
Aktiv.: 4.96
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2007 10:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ubuntu bo v redu.

Lahko poskusiš tudi s kakšnim slackware-om (precej varna, konzervativna distribucija, *vse* nastavitve se delajo 'na roke') ali pa opensuse (moderna distribucija, najnovejši paketi, vse nastavitve lahko delaš v grafičnem načinu ...).

LP!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.23
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2007 11:20 am    Naslov sporočila:  Re: Server v Linux okolju Odgovori s citatom

-=davor=- je napisal/a:

glede na to da sem šele naredil prve korake v linuxu, me zanima kaj mi svetujete?


Glede na to, da šele delaš prve korake v linuxu, bo potrebno veliko volje ter dve ali tri nove tipkovnice. Jaz ti svetujem, da se kar lotiš Apache-a (apache.org) in se ne hecaš z ostalimi serverčki. Ko boš tisto enkrat zaobvladal, si že skoraj profi.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-=davor=-
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 21:17
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.67
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 1:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na to, da sem že delal v Ubuntu z GNU sem se odločil da si bom server postavil z različico Ubuntu 7.10.

sedaj sem za zažetek naletel na eno vprašanje

v navodilih je on uporabil ime domene "server1.example.com" kaj lahko jaz tukaj uporabim in kaj mi ta domena omogoča?

_________________
"Nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega nimaš"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
chaos
Član
Član



Pridružen-a: Sob 16 Sep 2006 22:12
Prispevkov: 1063
Aktiv.: 4.96
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 1:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kdo je on in katera navodila?

Drugače lahko lokalno uporabiš katerokoli domeno hočeš, če bi pa rad, da bi to domeno videli tudi drugi, jo moraš pa najprej registrirati in vnesti svoj dns (če boš dns gostil pri sebi) v registrarjeve top dns strežnike.

Če bi rad vedel več o tem, kako dns dela, pojdi brat DNS Howto:
http://tldp.org/HOWTO/DNS-HOWTO.html

LP!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-=davor=-
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 21:17
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.67
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 1:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

on >>> http://www.howtoforge.com/perfect_server_ubuntu7.10
_________________
"Nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega nimaš"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.12
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem se prvič srečal z Linux -om pred enim mesecem, postavil server HTTP, f*p, Forum phpBB 3 in še kaj.....vse po postopku navodil, ki sem jih našel na googlu. Res je, da še marsičesa ne vem, ampa začetek pa je Smile
Pa ne obupat takoj, sem sicer server postavljal 6x ......ampak ni bilo zastonj Smile
Obilo uspeha.
LP
Boris
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.23
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda ne pozabiti na firewall, traffic controller in podobne zadevščine.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-=davor=-
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 21:17
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.67
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 10:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

no meni je sedaj po kakšnem 30. poizkusu skoraj zalaufalo

lepo sem sledil navodilom od tega

in so mi določene zadeve zalaufale

sedaj sem spet v razpotju, namreč ne vem delat z phpmyadmin

lahko mi kdo razloži kako iz drugega računalnika dostopit nanj?

_________________
"Nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega nimaš"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Benjamin
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Jul 2007 11:23
Prispevkov: 116
Aktiv.: 0.57
Kraj: Trebnje, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 13, 2007 12:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Z drugega računalnika lahko dostopaš do phpmyadmina tako, da v brskalnik namesto http://localhost vpišeš IP številko serverja, na katerem teče apache.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-=davor=-
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 21:17
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.67
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 13, 2007 2:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja

ampak ne morem pa na phpmyadmin ki bi moral odpreti če vpišem ipserverja/phpmyadmin (vsaj tako piše na internetu)

verjetno še nimam vsega nastavljenega Confused

_________________
"Nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega nimaš"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Benjamin
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Jul 2007 11:23
Prispevkov: 116
Aktiv.: 0.57
Kraj: Trebnje, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 13, 2007 11:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa se zgodi, ko odtipkaš IP-serverja/phpmyadmin?
Pride do timeouta? Če je tako, je server za kakim požarnim zidom?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group