www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Server v Linux okolju
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2008 9:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

_Mitto_ je napisal/a:
...iz http://gentoo-wiki.com se črpa info...


Tako je! na gentoo wiki se najde zelo dosti uporabnih rešitev.

tudi sam sem nekoč aktivno uporablal gentoo ;D in ga imam naloženega na dveh serverjih ki delata odlično.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2008 7:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj pa ne SME server?

Več tukaj.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-=davor=-
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 21:17
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.67
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2008 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mujo je napisal/a:
Imeti moraš pravice za pisnje v ta direktorij (poglej preko ls, in nastaviz chmod...).
poglej če je mountalo kot rw (to pogledas preko mount - če ti zraven piše rw). Če ni rw potem mountaj z:

Koda:
mount -o bind,rw /var/www /home/uporabniskoime


mi lahkko bolj podrobno razložiš, kaj si mislil s tem? Smile jaz se šele učim postavljat server (sedaj sem nekaj mesecev spal)

_________________
"Nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega nimaš"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.12
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2008 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

-=davor=-, brez zamere, ampak ko sem sam postavljal server sem prebral kar nekaj pdf fileov. Sedaj postavljaš čisto osnovnna vprašanja ker se ti pač ne da brati. Na netu imaš tudi forume, ki so namenjeni samo postavitvi serverjev. Ko naletiš na konkreten problem pa postavi vprašanje tukaj.
LP
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-=davor=-
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 21:17
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.67
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2008 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

boco je napisal/a:
-=davor=-, brez zamere, ampak ko sem sam postavljal server sem prebral kar nekaj pdf fileov. Sedaj postavljaš čisto osnovnna vprašanja ker se ti pač ne da brati. Na netu imaš tudi forume, ki so namenjeni samo postavitvi serverjev. Ko naletiš na konkreten problem pa postavi vprašanje tukaj.
LP
Boco


hvala za pomoč!

samo si s tem ne morem pomagati,

žal pač nimam računalniške šole in se prej nisem nikoli poglabljal v omrežja...

sem veliko gradiva prebral na spletu, vendar je gradiva veliko, ter še dvakrat toliko različnih možnosti, zaradi tega sem pač zmeden... Rolling Eyes


moje vprašanje je bilo namenjeno osebi mujo in se je nanašalo na odebeljen tisk, natančneje na izraz "ls"

_________________
"Nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega nimaš"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.12
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2008 9:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

.....sam sem strojni tehnik tako, da to ni ravno izgovor. Čeprav boš prebral velko stvari ki jih ne potrebuješ se boš zraven še več naučil. Namesto tebe pa sem našel tile dve strani http://pehape.si/readarticle.php?article_id=18 in http://www.howtoforge.com/ Ni da ni. Pa brez zamere.
LP
Boris
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2008 10:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam z Borisom. To so osnove če hočes nekaj delat.

Dručage pa preko ls programa poglej katere pravice imaš nad "bindano" mapo. In jih po potrebi z chmod spremeni.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-=davor=-
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 21:17
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.67
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 9:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

evo sporočam vam, da mi je uspelo usposobit server Dancing

pa čeprav sem za to potreboval skoraj leto dni in sem kar nekajkrat medtem obupal...

Lamp server mi deluje na novem ubuntu 8.10 server okolju in ga poganja 800Mhz procesor s 512Mb rama in 20G diskom, kar zadostuje mojim potrebam... Very Happy

prebil sem najtrdnejši led, ko sem usposobil, da lahko preko f*p povezave nanj nalagam datoteke v direktorij iz katerega apache bere

sedaj me zanima kako naj poskrbim za zaščito proti vdorom?

_________________
"Nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega nimaš"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
polh
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Apr 2005 18:27
Prispevkov: 225
Aktiv.: 1.01
Kraj: Maribor-Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prva malenkost je, da imaš "trdna" gesla. Torej čimdaljša, s posebnimi znaki, številkami. S tem preprečiš t.i. brute-force napade. Dokaj pametno je tudi, da onemogočiš direktno povezavo na root account preko ssh-ja. V svoji "karieri" sem tudi ugotovil, da je pametno za ssh izbrati kakšen eksotičen port. Precej zmanjša oziroma eliminira avtomatizirane brute.force napade, ki so ponavadi strnjeni na port 22. Ravno tako velja za f*p-streznik.

Ce ti bo zneslo lahko poskusis chrootat apache, ampak potem nastane kup drugih problemov...

To je par splošnih malenkosti. Nisem ravno varnostni ekspert, da bi znal povedat še kaj bolj resnega.

Lp in upam, da ti kaj pomaga vse skupaj
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 9:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najboljša ideja, ki sem jo do sedaj dobil je bila ta, da ti čisto vsa uporabniška imena in gesla na portu 22 vrnejo enak odziv. Le en in to pravilen pa ti razen tega odpre za nek kratek čas še ssh na nekem neobičajnem portu.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
-=davor=-
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 21:17
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.67
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pri f*p sem si nastavil za port 4mestno število, in preko tega mi tudi zadeva deluje, ker je server postavljen za ruterjem, lahko na f*p dostopam le preko mrežne domene 192.168.*.*:port

zgleda da imam v nastavitvah nekje nastavljeno da od drugod (recimo iz službe) ne morem nanj, pa čeprav mi odpre okno za prijavo, mi kasneje napiše da nimam pravic za dostop...

kako pa lahko spremenim gesla za uporabnike proftpd?

aja ssh-ja pa ne uprabljam. ali je boljši od proftpd?

_________________
"Nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega nimaš"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
polh
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Apr 2005 18:27
Prispevkov: 225
Aktiv.: 1.01
Kraj: Maribor-Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 10:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proftpd je čisto dober f*p strežnik, vsaj kolikor je meni znano. Če imaš strežnik za ruterjem, boš moral na routerju nastavit preusmeritve. Torej da bo ruter zahteve na določenem portu posredoval strežniku.

SSH

Preko ssh-ja se lahko prijaviš na svoj strežnik in ga upravljaš od drugod.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-=davor=-
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 21:17
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.67
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 5:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

eno vprašanje

Kaj se da na serverju kje videti, kakšen ip ima na spletu?

Sem na optiki od T-2 in sem ga priklopil na switch mimo ruterja (trenutno še) na enega izmed dveh dinamičnih ipjev, sedaj pa ne vem, kakšen ip ima Rolling Eyes

bom ta teden podal vlogo, da mi odobrijo en statičen ip, na katerem bo dostopen strežnik. Tukaj pa se pojavi še eno vprašanje. Ko mi na T-2 odobrijo statičen ip, bom imel zraven tega še dva dinamična. Kako bom potem moral rešit zadevo, da mi ob resertiranju switcha ne bo ruter (ki je trenutno nastavljen na avtomatsko nastavitev DHCP) zasedel statičnega ip-ja?

_________________
"Nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega nimaš"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
TilenS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Nov 2005 12:29
Prispevkov: 556
Aktiv.: 2.50

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ifconfig.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-=davor=-
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 21:17
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.67
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala!

Sedaj sem še opazil, da je težava še bila v nastavitvah statičnega ipja prilagojenega ruterju...

ko sem sedaj še na serverju nastavil da mi avtomatsko išče ip mi je zadeva zalaufala Very Happy

_________________
"Nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega nimaš"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group