www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Dream Linux
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.56
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2008 11:18 am    Naslov sporočila:  Dream Linux Odgovori s citatom

Za tiste ki želijo vdahniti nekaj življenja svoji "starejši mašini" priporočam Dreamlinux.
Sam ga testiram na Toshiba Satellite Pro 4310 600Mhz 320Mb RAM.
Sicer je malce počasnejši pri zagonu cca 90sec, vendar pozneje leti.
Je hitrejši od Xubuntu in bolj všečen.
Bazira na Debianu tako da je na voljo kakih 15000 programov.

http://www.dreamlinux.com.br/english/index.html

Je LIVE CD tako da ga lahko preizkusite brez instalacije. ( boot from CD opcija pri zagonu računalnika).


LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.05

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2008 2:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preizkusi PuppyLinux Rolling Eyes Tvoj racunalnik je prava zverina napram skatlam, na katerih Puppy deluje ze kar kulturno hitro. Ce zelis hitrost (= odzivnost), bos prijetno presenecen ... Delo je primerljivo z novim Core2 Duo z 1+ GB RAMa in WinXP.
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.56
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2008 3:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se popolnoma strinjam.

Vendar sem sam iskal tudi "očem prijazno" distribucijo.
Preizkusil pa sem že Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Puppy, DSL, DSL-N,
Slackware, Zenwalk, SUSE, BeOS in Windows nadomestek ReactOS ( free windows)
http://www.reactos.org/en/index.html

in verjetno bi lahko še našteval.
In me je Dreamlinux presenetil z svojo hitrostjo in kljub temu nima problemov z
prikazom fontov na ekranu.

Preizkusil sem ga tudi iz zgoščenke na sempron 2600 768Mb Rama.
Tam pa leti, če rešim še zadevo z čitalcem kartic in Inet banko bo pa bo tudi tam.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Calidore
Član
Član



Pridružen-a: Čet 10 Avg 2006 14:44
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.06
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2008 1:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preizkusi še Arch Linux katero tudi sam uporabljam. Najbolj odzivnejša distribucija kar sem jih sam preizkusil. Očem prijazna z KDEmod'om.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.23
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2008 1:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadnja distribucija, ki sem jo sprobal (lahko rečem, da mi je res prirasla k srcu), je Gentoo. Sicer je za bolj izkušene uporabnike, ker se v bistvu instalira čisto gola. Nato pa moraš sam instalirati vse od začetka (Xserver, alsa, wifi skratka vse). Imajo pa zelo uporabno "install orodje", ki iz njihovih serverjev potegne paket (program), ki si ga želiš, z vsemi potrebnimi patchi ipd. in se skoraj avtomatsko builda. Zelo priporočam. Sam sem tudi preizkusil Arch, vendar me je zmotilo ravno to, da nima dobre podpore (ko sem ga jaz preizkušal je bila še verzija 0.x, če se ne motim).

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Apr 2005 18:27
Prispevkov: 225
Aktiv.: 1.01
Kraj: Maribor-Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2008 2:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gentoo je fin ja, samo si moraš vzet čas. Veliko tega... Za starejše računalnike mi je znana distribucija po imenu Vetor Linux. So ga včasih precej hvalili, osebno pa ga nisem preizkusil...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.23
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2008 2:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Gentoo je fin ja, samo si moraš vzet čas. Veliko tega...
Prenonsnik sem "rihtal" skoraj 14 dni. Pa ne pretiravam. Kaj vse se človek nauči ob takšnem procesu. Prej sploh nisem vedel kaj je ACPI, kajšele kako deluje suspend ipd. Je potrebno kar volje, sploh za prenosnik.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Calidore
Član
Član



Pridružen-a: Čet 10 Avg 2006 14:44
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.06
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2008 3:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

piflar je napisal/a:
Sam sem tudi preizkusil Arch, vendar me je zmotilo ravno to, da nima dobre podpore (ko sem ga jaz preizkušal je bila še verzija 0.x, če se ne motim).

Kako to mislis, da nima dobre podpore, hardwaresko?

PS. Je res potrebno vse kompajlat pri Gentu? Ne obstaja ti. repository z že narejenimi paketi, npr. za i686? Nesmiselno se mi zdi za vsak paket, ki ga installiram cakati +2 ure.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.23
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2008 5:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne hardwersko, pač pa glede raznih programov. Pri gentoo imaš že narejen package programa, v katerem so podani tudi vsi programi/knjižnice katere moraš imeti za pravilno kompajlanje/delovanje želenega paketa. Tako npr. napišeš emerge xorg-server in bo sam potegnil dol xserver ter vse potrebno (vključno s patchi) za pravilno kompajlanje in delovanje + da bo sam buildal in pravilno namestil programe. Mislim, da se temu reče package manager. Ubuntu pa ima apt-get, če se ne motim. Ko sem se pa ukvarjal z Archem, sem pa moral sam downloadat programe, nato pa še vse knjižnice in patchat kar je bilo potrebno za svoj sistem oz. kernel. Tako sem kmalu odnehal.

lp

edit: To vse dobiš iz repositoryjev. Mislim da ni binarnih reposov, vem pa ne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Calidore
Član
Član



Pridružen-a: Čet 10 Avg 2006 14:44
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.06
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2008 6:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zgleda, da si ze kar staro Arch distribucijo uporabljal, tega ni pri Archu več. Ima novi package manager imenovan pacman, je zelo podoben emergu. primer: hočes instalirati kde, samo napises "Pacman -S kde" in ti potegne ter instalira vse potrebno za uporabo (knjižice itd.), tako, da ne rabis iskati še vseh dodatnih programov kot si včasih.

Distribucija je tudi rolling-release, kar pomeni, da ti ni nikoli več ni treba dl nove verzije iso imiđa in namestiti distribucijo na novo. Samo izvedeš ukaz "Pacman -Syu" in imaš updejtan sistem.

Toplo priporočam, da to distribucijo še enkrat preizkusiš.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.23
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2008 10:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem pa tudi bom. Takrat sem ga sprobal, ker je baje dober tudi za stare kište. Imam en pentium 2, na katerem je sicer Ubuntu, ampak mi ne sede.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drcine
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Avg 2007 13:22
Prispevkov: 97
Aktiv.: 0.48
Kraj: Moravče

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2008 11:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale DreamLinux moram pa poiskusit, zgeda prav lepo...

Mogoče kdo ve katero namizje uporablja (KDE ali GNOME) ??
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Calidore
Član
Član



Pridružen-a: Čet 10 Avg 2006 14:44
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.06
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2008 1:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

drcine je napisal/a:
Tale DreamLinux moram pa poiskusit, zgeda prav lepo...

Mogoče kdo ve katero namizje uporablja (KDE ali GNOME) ??


Na distrowatchu piše da je XFCE.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drcine
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Avg 2007 13:22
Prispevkov: 97
Aktiv.: 0.48
Kraj: Moravče

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2008 10:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

...danes sem preiskusil live cd, sicer bolj na hitro, toda me je ta linux zelo očaral Smile ... ko bom imel več časa, ga bom verjetno namestil na računalnik... mogoče kdo ve, če na tem linuxu normalno deluje emulator WINE in Cedega...?

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.23
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2008 10:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da to ni vprašanje distribucije, ampak konfiguracije samega sistema. Jaz mislim, da bi moral delati. Seveda, če ga boš pravilno nastavil. Wink

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group