www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Skupna nabava TIV za USBPROG
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Sadida
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Apr 2009 12:53
Prispevkov: 636
Aktiv.: 3.50
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2010 3:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če zmanjšam isp frekvenco in dam Read mi vrže nazaj na prednastavljeno frekvenco.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Laney
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Sep 2010 22:11
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.16
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2011 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mam problem glede programiranja z USBPROG.
Ko izberem AVRISP platformo in stisnem connect mi najprej javi to..(slika) Če dam vredu mi noče updatat. Potem zapre AVR STUDIO. Če dam cancel napiše.
Entring programing mode...faild
Leaving programing mode...faild
help Very Happy ?
aja..delam z AVRSTUDIO 4.18
Slika
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Martin_Krpan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Jan 2004 17:00
Prispevkov: 34
Aktiv.: 0.15
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2011 6:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
nabavil sem Darkov programator, vendar mi stvar ne deluje. Vse sem delal po navodilih za inštalacijo, naložil gonilnike, in PC ga prepozna normalno. Po vklopu nekajkrat skupaj utripneta rdeča in oranžna led pri usb konektorju, nato pa nekajkrat še zelena led pri procesorju. Ko ga hočem nastaviti v AVR studiu pa samo napiše "connection failed". Medtem ko se poskuša povezovati tudi nekajkrat utripne rdeča led dioda. Isto se mi dogaja na dveh računalnikih. Ima kdo kakšno idejo, kaj bi bilo narobe?



nastavitve1.JPG
 Opis:
PC mi programator brez problema prepozna
 Velikost datoteke:  30.45 KB
 Pogledana:  5 krat

nastavitve1.JPG



avrstudio.JPG
 Opis:
Dalje od tega okna ne pridem, ne glede na to kaj izberem.
 Velikost datoteke:  24.79 KB
 Pogledana:  1 krat

avrstudio.JPG



nastavitve2.JPG
 Opis:
Nastavitve porta. Ročno sem spremenil na COM1
 Velikost datoteke:  24.49 KB
 Pogledana:  1 krat

nastavitve2.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
logist
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Jan 2010 1:12
Prispevkov: 126
Aktiv.: 0.73
Kraj: dom(o)vina

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 30, 2011 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa uporabljam programator od VolkD, ampak mi ga je AVR Studio 4 neki ga biksal (okno za nastavlanje fusebitov ni bilo tako kot običajno v vrstnem redu in sem mislo saj bo vse v redu) in sem nastavil sprogramiral in sem vse naredil kaj je bilo možno Very Happy, ATmega32 več ne morem sprogamirat in me sedaj zanima, kako lahko ta ATmega32 rešim vem da ima programator to opcijo da pripeljem zunanjo uro na ta poneserečen ATmega32 ampak me zanima na kateri pin jo pripeljem in če je kaj še potrebno drugo dodati da rešim ga?

Hvala za pomoč v naprej.

_________________
Mihael
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sars
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Jan 2010 20:40
Prispevkov: 671
Aktiv.: 3.87
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 30, 2011 9:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na xtal1 atmege pripelji signal iz pina 9 na programatorju (mislim da je 9, lahko pa pogledaš na shemo) in nato na novo sprogramiraj fuse bite. Upam, da ti bo uspelo.
_________________
Ko misliš, da nimaš sreče v življenju, pomisli na voznike Renaultov. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
WR3
Član
Član



Pridružen-a: Čet 10 Dec 2009 1:16
Prispevkov: 166
Aktiv.: 0.95
Kraj: Okolica Tolmina

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 01, 2011 5:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam imam problemček s tem programatorjem. Namreč vse dela normalno, edini problem je, da ne morem sprogramirati več kontrolerjev zaporedoma, saj moram ponovno kliknit, da se avrstudio poveže s programatorjem. Načeloma ni kakšnega večjega problema s tem, vendar moram zato vedno nastavljat fuse bite Confused

Ali je to že normalno za ta programator, ali je slučajno krivo to da imam namesto 2R2 notri 2R74 in se zaradi tega kaj resetira?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sonyx
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Okt 2007 10:27
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.26
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 07, 2011 1:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sadida je napisal/a:
Sem priklopil mikrokontroler na programator ter zraven še clock na XTAL1 pa mi še vedno ne deluje.


Pozdravlejni!

Imam enak problem. Uporabljam darkotov programator in AVRStudio 4.18. Poizkusil sem tudi nastavit frekvenco na 230.4 kHz. Ampak brez uspeha. Ko vtipkam to frekvenco v Isp mode - Settings mi on da avtomatsko možnost samo 115.2 kHz katero lahko nastavim. Kaj delam narobe.

LP



8888.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  147.72 KB
 Pogledana:  37 krat

8888.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sundancer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Avg 2004 22:30
Prispevkov: 374
Aktiv.: 1.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 14, 2011 12:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam enake tezave. Vcasih mi sprogramira vcasih ne. Probavam pa z avr studio 4.19 build 730, avrdude (linux in windows) ter CVAVR.
Kadar dela z enim programom dela z vsemi. Ko neha neha z vsemi. In brez posega potem cez cas spet zacne delat.

V AVR studiu in CVAVR sem poskusal z razlicnimi ISP frekvencami in brez uspeha.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sundancer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Avg 2004 22:30
Prispevkov: 374
Aktiv.: 1.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 15, 2011 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pomaga ce najprej naredim erase device in potem programiram.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davorin
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Okt 2006 16:28
Prispevkov: 129
Aktiv.: 0.61

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2011 2:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vprašanje za uporabnike CVAVRja. V kolikem času vam sprogramira celoten Flash ATmega8? Meni za to potrebuje dobrih 6s, kar je precej več kot je Darko zapisal v prvem postu(1s). To je čas programiranja, enaki so tudi časi brisanja in verifikacije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2011 8:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni dela odlično na 1.8MHz. Preverjanje zapisa vzame precej zato ga izključim.
_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davorin
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Okt 2006 16:28
Prispevkov: 129
Aktiv.: 0.61

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 23, 2011 1:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kje to nastaviš?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare_m
Član
Član



Pridružen-a: Ned 31 Jul 2011 16:22
Prispevkov: 97
Aktiv.: 0.63
Kraj: JN75PV

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 9:20 pm    Naslov sporočila:  ATTiny 13a Odgovori s citatom

Zdravo

Mi lahko kdo pove s katerim programatorjem se da programirat ATTiny13a oz. ATTiny13.

Gre to z USB programatorjem, ali mora biti highvoltage programator?

Hvala, Mare
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ikar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Dec 2007 12:32
Prispevkov: 164
Aktiv.: 0.83
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 9:37 pm    Naslov sporočila:  http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=9872 Odgovori s citatom

Progy avr programator.
_________________
Slavko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kornjace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Sep 2011 23:26
Prispevkov: 421
Aktiv.: 2.75
Kraj: Goriška Brda

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2012 9:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

imam problem z zaznavo gonilnikov za Darkotov programator. Programator sem priklopil, pc ga je zaznal, začel avtomatsko iskanje gonilnikov, pa jih ni našel.

Uporabljam pa Win 7.

Prebrskal sem temo, ter dobil link z gonilniki, pobral sem 2.08.14 verzijo za 64-bit sistem, a vseeno mi teh gonilnikov noče namestiti.

Ima kdo kakšno idejo kje je problem?

Lp, Jure



problem.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  89.17 KB
 Pogledana:  9 krat

problem.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Naslednja
Stran 41 od 43

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group