www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Skupna nabava TIV za USBPROG
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Maj 2010 20:12
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 6.10

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2012 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morda je programator v okvari? Shhh
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.68

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2012 11:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej, če sploh ID prebere pravilno. Ta mora bit enak, kot je na sliki (VID in PID, številka COM porta ni pomembna).
Možno je, da sploh ni komunikacije z FTDI čipom... preveri vezje.



ftdi.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  28.83 KB
 Pogledana:  4 krat

ftdi.png



_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kornjace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Sep 2011 23:26
Prispevkov: 421
Aktiv.: 2.74
Kraj: Goriška Brda

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2012 12:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmmm, sicer ne vem kaj je bilo, ampak pc mi zdaj lepo zazna programator... (parkrat sem ga vklopil in izklopil, je pa tudi mogoče da nisem usb kabla do konca vtaknil v utič od programatorja...).

No in priletel sem na drugi problem, ta pa se pojavi v avr studio (4.19). programator sem povezal z atmego8a. Ko dobim okno za izbiro platforme imam na izbiro ali STK500, ali AVRISP. No, poskusil sem že oba, ampak obakrat je le utripnila rdeča lučka na programatorju in prikazalo se je spet okno za izbiro platforme.

Mogoče še eno vprašanje. Ali je potrebno pri tem postopku, da je uC povezan na zunanje napajanje, ali zadostuje napajanje iz programatorja?

Hvala vsem za odgovore in pomoč!

Lp, Jure



problem.jpg
 Opis:
Okno za izbiro platforme
 Velikost datoteke:  57.87 KB
 Pogledana:  0 krat

problem.jpg



vezava atmega8.jpg
 Opis:
Vezava programatorja na atmega8
 Velikost datoteke:  628.91 KB
 Pogledana:  1 krat

vezava atmega8.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.89
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2012 12:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm, takole na daleč nimam ideje kaj bi lahko bilo. Če pa prideš do mene bom rade volje rešil tvoj problem.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2012 7:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vklopi programator ter potem v "Device managerju" poglej, na kateri COM port se je naselil (za pomoč glej gumby-jeve slike). Nato pa pri povezavi (tvoja slika) izbereš STK500 in pravi COM port.
Ne vem pa, kako je z baud rate Think V glavnem, jaz ga nikoli nisem spreminjal, je na default vrednosti. Ne morem pa pogledat, ker nimam programatorja tukaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kornjace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Sep 2011 23:26
Prispevkov: 421
Aktiv.: 2.74
Kraj: Goriška Brda

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2012 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@VolkD, povabilo je zelo mamljivo, realizacija bo pa bolj težavna (trenutno sem brez avtomobila). V kolikor pa se bom dokopal do kakšnega, ti sporočim na ZS!

@lojzek, vrata sem že včeraj pogledal in jih tudi nastavil v studiu. (iz slike res ni razvidno, so pa na COM4). Baud rate je pa osivljen in ga ne morem spreminjati.

Kaj na sliki ki sem jo pripel s povezavo na atmega8 je vse ok? Je taka vezava pravilna? Te zadeve delam prvič, pa se še lovim kako pa kaj.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2012 7:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom priložil še moje driverje, mogoče nimaš pravih. Preimenuj v .exe. Drugače pa je po sliki pravilno, razno da moraš potem še izbrati COM4 (in seveda STK500)

Do programatorja se mora povezat v vsakem primeru, tudi če nimaš ciljnega čipa zraven. Če se ne, pa zna biti nekaj z njim narobe -> VolkD



CDM 2.02.04.zip
 Opis:
Preimenuj v exe

Download
 Ime datoteke:  CDM 2.02.04.zip
 Velikost datoteke:  2.02 MB
 Downloadano:  14 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kornjace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Sep 2011 23:26
Prispevkov: 421
Aktiv.: 2.74
Kraj: Goriška Brda

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2012 8:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem poskusil tudi s tvojimi drajverji, pa vseeno brez uspeha. Bo treba res it na obisk k VolkD. Very Happy
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.07
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2012 6:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kornjace je napisal/a:
Sem poskusil tudi s tvojimi drajverji, pa vseeno brez uspeha. Bo treba res it na obisk k VolkD. Very Happy


Ne bo ti žal poti in časa !

_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kornjace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Sep 2011 23:26
Prispevkov: 421
Aktiv.: 2.74
Kraj: Goriška Brda

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 12:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po zaslugi VolkD imam delujoč programator!! (še 1x hvala!)

Imam pa sedaj še malček težav... Spisal sem mojih prvih par vrstic, ki naj bi utripale ledico... Sedaj me zanima, kako pa to prenesem na krmilnik??

Če sem prav razumel, prenesem s programom WinAvr, ali se motim? WinAvr imam nameščen, ampak se mi ne sanja kaj in kako.

Prosim, če mi še to pomagate rešiti, da se lahko začnem igrati malo z mikrokontrolerjem, potem pa dam mir za par dni (upam Very Happy)!

Hvala
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 7:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

WinAvr je samo dodatek k AVR Studiu. Omogoča, da pišeš programe v C-ju, dočim "goli" AVR Studio omogoča samo pisanje v strojnem jeziku. Potrebuješ (po izkušnjah drugih) največ verzijo 4.19, nikakor pa ne verzije 5.xx, ker ta ne mara Volkovega programatorja. Skratka, programiraš z AVR studiem. Volkov programator pa je "kopija" STK500.

Še ta teden sem v tejle temi podal link do enega enostavnega tutoriala.

Drugače pa, malce preberi teme ki so v poglavjih o AVRjih, je že marsikaj notri!

In ja, misli si, da boš mir dal Takoj boš imel vprašanja Very Happy (mišljeno v hecu).

Branko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kornjace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Sep 2011 23:26
Prispevkov: 421
Aktiv.: 2.74
Kraj: Goriška Brda

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 1:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha, razumem. Branko hvala za razlago! Pa mi je le uspelo sprogramirat prvi program (ki seveda tudi ne dela Smile ).

Citiram:
In ja, misli si, da boš mir dal Takoj boš imel vprašanja (mišljeno v hecu).

Ammm, zna bit da boš imel celo prau! Very Happy

Hvala vsem za pomoč.

Lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
searider
Član
Član



Pridružen-a: Sre 09 Apr 2008 23:12
Prispevkov: 70
Aktiv.: 0.36
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 09, 2012 7:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A je že kdo programiral s tem programatorjem s avrdude na linuxu. Namreč zanima me zagonska vrstica, kako mora zgledat npr. za atmega8

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snow
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Dec 2005 14:02
Prispevkov: 341
Aktiv.: 1.53
Kraj: Ljubljana || Velenje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2012 1:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kornjace je napisal/a:
Po zaslugi VolkD imam delujoč programator!! (še 1x hvala!)

Imam pa sedaj še malček težav... Spisal sem mojih prvih par vrstic, ki naj bi utripale ledico... Sedaj me zanima, kako pa to prenesem na krmilnik??

Če sem prav razumel, prenesem s programom WinAvr, ali se motim? WinAvr imam nameščen, ampak se mi ne sanja kaj in kako.

Prosim, če mi še to pomagate rešiti, da se lahko začnem igrati malo z mikrokontrolerjem, potem pa dam mir za par dni (upam Very Happy)!

Hvala


Kaj pa je bilo narobe?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kornjace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Sep 2011 23:26
Prispevkov: 421
Aktiv.: 2.74
Kraj: Goriška Brda

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2012 12:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem je bil v ATmegi na programatorju... VolkD mi je potem zamenjal čip, pa je stvar začela delovati... Cool
_________________
Failure is always an option.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Naslednja
Stran 42 od 43

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group