www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

HD-ju zmanjkuje prostora

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sailor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Nov 2003 21:38
Prispevkov: 698
Aktiv.: 3.13
Kraj: Ljubljana-Moste

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2005 2:59 pm    Naslov sporočila:  HD-ju zmanjkuje prostora Odgovori s citatom

Imam WIN98 in samo 1 GB HD.

Sistem je pricel jamrati, da mu zmanjkuje prostora na HD-ju.
Obrisal sem .TMP files, pa je bilo samo malo boljse ...

Pri nadalnjem iskanju dolgih stvari sem nasel tole:

WIN386.SWP 100.663.296 bytes

Ali kdo ve, kaj je to in ce se eventuelno sme obrisati?

Hvala za pomoc, DD+
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2005 3:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je začasna datoteka windowsov. Tega ne smeš brisati.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jjakob
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Nov 2004 14:12
Prispevkov: 1348
Aktiv.: 6.04

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2005 6:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko RAMa imaš? Če imaš premalo RAMa se podatki, ki bi normalno šli v RAM, shranijo na disk. Najmanj 64MB RAMa, 128MB optimalno. Povej tudi kakšno vrsto RAMa imaš (SIMM, DIMM, ...?)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
sailor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Nov 2003 21:38
Prispevkov: 698
Aktiv.: 3.13
Kraj: Ljubljana-Moste

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2005 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na zalost je RAMa tretjino manj, kot pa ti pravis da je potrebni minimum ....
To je pentium 150, pa je temu primerno tudi vse ostalo ...
Dedeki imajo obicajno racunalmike,
ki so otrokom postali preslabi ....
gl, DD+
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janez03
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Sep 2004 9:43
Prispevkov: 143
Aktiv.: 0.64
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2005 6:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brez skrbi pa se izbriše temporary internet files v direktoriju Windows, tudi teh se nabere čuda veliko (lahko tudi orodja - internetne možnosti - začasne internetne datoteke - brisanje) in pa preglejte el. pošto - tudi tu se zlahka nabere nekaj 100 MB ("smeti").
Po temeljitem brisanju je priporočljivo pognati defragmentiranje diska.

Res pa je dandanes 1 GB diska malo - morda je (domači) mladinec pripravljen vgraditi še en disk kakih 40GB.

L.p. Janez.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sailor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Nov 2003 21:38
Prispevkov: 698
Aktiv.: 3.13
Kraj: Ljubljana-Moste

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2005 7:53 pm    Naslov sporočila:  RAM Odgovori s citatom

jjakob je napisal/a:
Koliko RAMa imaš? Če imaš premalo RAMa se podatki, ki bi normalno šli v RAM, shranijo na disk. Najmanj 64MB RAMa, 128MB optimalno. Povej tudi kakšno vrsto RAMa imaš (SIMM, DIMM, ...?)

Sem pogledal: RAM 48 MB (obe banki polni)
SIMM ali DIMM: ze pred par leti sem pozabil,
kateri je kateri ......
Ce se prav spomnim, je RAM 72 pinski (ce to dovolj pove?)

uh....
pa ne, da ima kdo 4 kom 64MB odvec?

gl, DD+
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2005 8:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sailor,

Moj nasvet, poglej malo v salamonca. Solidno "mašino" dobiš za manj kot 30.000 sit. Bo "raketa" proti tvojemu P150.

P.S.

Tole bom napisal drobno ...tudi sam imam v delavnici P150 z 64M rama ter dvema diskoma po 600M
Embarassed Embarassed ampak stvar mi "žene" vse programatorje, ki jih uporabljam. Ter vsa orodja, ki jih uporabljam za progamiranje. Enostavno ni potrebe (in volje, da bi stroj zamenjal ter spet vse skonfiguriral, da bi delovalo)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sailor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Nov 2003 21:38
Prispevkov: 698
Aktiv.: 3.13
Kraj: Ljubljana-Moste

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2005 8:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za vecje in manjse crke Silvo!
Modro je biti moder ...
gl, DD+
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.39
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2005 8:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj veliko tegale ne boš več širil, ker omenjenih ramov verjetno ne bo lahko dobit, če pa že, bo zadeva draga kot žafran. Tudi po mojem mnenju bi bilo bolje, da stvar menjaš za nekaj hitrejšega.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
LoLek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.54

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2005 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo ne vem, jaz ne bi mogel imeti tako staro mašino v delavnici/laboratoriju, če ni računalnik na internet priključen danes skoraj ne moreš normalno delati. Vedno rabiš kakšne podatke iz interneta, razne datasheete, programe, ideje kako so drugi kaj podobnega naredili...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7773
Aktiv.: 34.85
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2005 10:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LoLek je napisal/a:
.... če ni računalnik na internet priključen danes skoraj ne moreš normalno delati. Vedno rabiš kakšne podatke iz interneta, razne datasheete, programe, ideje kako so drugi kaj podobnega naredili...

Vidiš da je sailor priključen na internet. Jaz imam pa boljšo makino od njega (AMD 200 MHz, 128 MB RAM sestavljen iz 4 x 32 MB), pa 2 x po 2 GB diske. Pa vse dela! Exclamation
Sem pozabil napisati: pa AT škatlo.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jjakob
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Nov 2004 14:12
Prispevkov: 1348
Aktiv.: 6.04

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2005 10:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, ta RAM ni tako redek kot se zdi (množično so ga uporabljali pred ene parimi letami).
Sailor, če potrebuješ RAM, jih jaz imam kar nekaj raznih vrst (moj oče se ukvarja z takimi stvarmi, pa tudi jaz).

Nedavno sem si sestavil računalnik za delavnico iz starih delov, ki so ležali nevem kje (550MHz pentium III, 128MB RAM-a, 6 GB diska, ATX, Win XP, Internet)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2005 7:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Laughing Silvo nisi edini Confused P133 (da ne govorim o ramu) 2X 1G HD WIN98 in kot praviš vse dela. Zanimivo pa je tudi to , da se mojega "CRAYA" ne prime noben črv , očitno je vse usmerjeno na XP-je Wink
_________________
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sailor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Nov 2003 21:38
Prispevkov: 698
Aktiv.: 3.13
Kraj: Ljubljana-Moste

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2005 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jjakob je napisal/a:

Sailor, če potrebuješ RAM, jih jaz imam kar nekaj raznih vrst (moj oče se ukvarja z takimi stvarmi, pa tudi jaz).

Ajoj jjakob moj ...
midva sva ga pa polomila,
ker sva malo zamudila ....
------------------------------
14. aprila sem imel rojstni dan, pa je to bila krasna prilika,
da mi obe moji banki do konca napolnis z najvecjimi RAMi ...

Zdaj imam v obeh bankah skupaj 48 MB RAMa
Kaj predlagas?
gl, DD+
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
egomez
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Apr 2004 18:49
Prispevkov: 517
Aktiv.: 2.32
Kraj: Ljubljana/Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2005 3:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj ne rečem, da na takih računalnikih ne dela internet. Samo ste pa res nezahtevni uporabniki. Sam ponavadi istočasno imam zagnanih vsaj še nekaj programov, ki pa bi tak računalnik kaj hitro preobremenili.Potem pa se bi mi zdelo škoda časa zapravljat za čakanje, da računalnik kaj "zmelje".
No, za samo osnovno branje novic in programiranje kakšnih elementov pa je res dovolj tudi tak računalnik.

Kar se tiče pa tistih ramov, pa nažalost ne morem nobenega podarit, ker jih nimam.

LP, Erik
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group