www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Komentarji, vprašanja avtorjem projektov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vitez93
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Sep 2008 20:00
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 5.37
Kraj: Celje- Dobrna

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2009 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eh, Narobe sem napisal. Mislil sem takole: kot upor bi bil 2k Omega potenciometer. Ko bi zavrtel potenciometer na 0 mi , bi bila izhodna napetost enaka vhodni? Pa še to: kako velik je PCB?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kekec92
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 28 Jan 2009 21:09
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.04
Kraj: bovec

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2009 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

a bi mi lahko kdo povedal kje bi dobil načrte za električni pastir??
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.10
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 9:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kekec92 je napisal/a:
a bi mi lahko kdo povedal kje bi dobil načrte za električni pastir??


Poglej med projekte na desni strani foruma. Tam je Silvo objavil enkrat pastir...

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
RUros
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Mar 2006 22:26
Prispevkov: 1030
Aktiv.: 4.67

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

eliminator je napisal/a:
Imam vprašanaje glede na nek projekt, ki je bil objavljen na elektro faksu.
In sicer Tale projekt. Ko sem gledal shemo, se mi zdi kot da manjka mikrokontroler, nikjer v opisu pa ni opisano, kje naj bi bil in podobno. Objavljena je samo koda za uC. In pa malo me je zmedla puščica na kateri piše Expand. Na kaj bi se nanašala?
Če morda kdo ve, oz. je kaj podobnega izdelal, bi ga prosil, če ve kaj o tem projektu, ali pa bi mi poizkusil najti shemo, ki bi delovala na podobnem principu kot je ta. Izdelal bi namreč aplikacijo, s katero bi lahko meril hitrost neke kroglice v cevi. Mislim, da bi bil ta princip še najlažji, predvsem pa lažji od merjenja z lasersko diodo, s katero še nisem imel opravka, zato bi raje uporabil omenjeni princip zgoraj.
Hvala za odgovore, lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.10
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 4:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dkone je napisal/a:
Ok,LCD sem itak na žicah pustil,tako da jih samo obrnem. Kanala bom pa raje prebrikal,da bo program orginalen ostal. Vidim,da bom moral še mal naštudirati svoj program,in popraviti tiste napake. Namesto nule,mi prikazuje 3.3V(moj program),vaš,pa lepo nulo(imam na protoboardi).


Evo,spisal še enkrat svoj program,z drugačnimi izračuni. Zadeva dela na protoboardu lepo,tudi nula je,ko nimam nobene napetosti,ko pa mikrokontroler preselim v vezje,pa ni več nula,ampak kaže mi 2V. Kar se tiče točnosti je kar dobro. Zato me zanima na kaj moram paziti pri realizaciji tiv-a za VA meter? Napajanje imam izvedeno preko greatza,kondezator in lm7805,ter blokirni kondezator. Za vsak kanal imam proti masi 100nF. Je morda krivo to,da imam greatz? Shema je identična vaši.

(prašanje za Silva)

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 05, 2009 12:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj se dogaja je težko reči. Imam občutek, da ti nekaj oscilira. Kaj se zgodi, če daš AD vhod direkt na maso? Še vedno kaj prikazuje? Če, potem nekaj ni programsko vredo. Nariši skico, kako imaš vse skupaj zvezano. Ko bom utegnil bom spisal en testni program v Assemblerju. Žal ti v bascomu ne znam pomagat.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.10
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 05, 2009 9:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Kaj se dogaja je težko reči. Imam občutek, da ti nekaj oscilira. Kaj se zgodi, če daš AD vhod direkt na maso? Še vedno kaj prikazuje? Če, potem nekaj ni programsko vredo. Nariši skico, kako imaš vse skupaj zvezano. Ko bom utegnil bom spisal en testni program v Assemblerju. Žal ti v bascomu ne znam pomagat.


Da ne bom smetil te teme,sem poslal ZS. Wink

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2009 11:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Silvo imam eno prošnjo. Rabil bi ravno tako zadevo Tale projekt vendar za merjenje izmeničnih napetosti in tokov (do 250V), kaj bi moral spremenit? In še to: ali bi lahko kdo (Silvo ali katera druga dobra duša) dodal proceduro v program za pošiljanje podatkov na RS232. Sam namreč nisem doma v programiranju PIC-ov.

lp in že vnaprej hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2009 3:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napetost boš moral usmerit. Voltmeter pa ustrezno umerit. Kar se tiče serijske komunikacije pa ni ravno tako enostavno kot si napisal. Kot prvo je potrebno točno vedeti kaj, v kaki obliki, ter kako pošiljat, kak bo vmesnik na PC-ju...
Če želiš spremljati neko napetost ti prej priporočam nakup recimo tega instrumenta, ki ga dobiš za 36€. Imaš priložen ustrezen kabel za priklop na PC (USB) Priložen je tudi software.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2009 4:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razumem. Verjetno si že delal tako zadevo za prenos podatkov na PC in imaš že razdelane te zadeve. A lahko narediš na tak način kot je tebi najlažje.
Obdelavo PC-ju pa bi jaz delal preko VB.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cerne
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 03 Okt 2008 20:20
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 10, 2009 10:31 am    Naslov sporočila:  vprašanje v zvezi s silvovim izdelkom Odgovori s citatom

Vprašanje se nanaša na Silvov izdelek: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=4589

Jaz bi vas samo prosil da mi natančno opišete delovanje tega vezja ker sem ga vzel za maturo.

LP
Miha
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.24
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 11, 2009 11:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cerne je napisal/a:
Jaz bi vas samo prosil da mi natančno opišete delovanje tega vezja ker sem ga vzel za maturo.

Kdo dela maturo? Ti ali Silvo?

Če boš delal za maturo, se le poglobi v delovanje. Sam!
Ali delaš maturo za Silvota? Bo on podpisan pod projekt? Ga boš vsaj navedel pod literaturo?

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
cerne
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 03 Okt 2008 20:20
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aly je napisal/a:
cerne je napisal/a:
Jaz bi vas samo prosil da mi natančno opišete delovanje tega vezja ker sem ga vzel za maturo.

Kdo dela maturo? Ti ali Silvo?

Če boš delal za maturo, se le poglobi v delovanje. Sam!
Ali delaš maturo za Silvota? Bo on podpisan pod projekt? Ga boš vsaj navedel pod literaturo?



Mene osebno elektronika ne zanima tako zelo saj študiram računalništvo in mislim s tem tudi nadaljevati. To sem si zbral ker moram narediti nekaj za 4. predmet in ker bom lahko tega pastirja tudi uporabljal. Ker o delovanju elementov nimam pojma sem misli da bi mi vi lahko pomagali saj sem mislil da zato obstaja ta forum, da si pomagamo, vendar pa sem se verjetno pošteno zmotil glede na tvoj odgovor. Sad Seveda sem nameraval omeniti ta forum in Silvota med literaturo.

Upam da bo kdo od uporabnikov bolj prijazen in mi pomagal tako da mi razloži. Smile

LP
Miha


Nazadnje urejal/a cerne Tor Apr 14, 2009 8:21 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
surla
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 15:22
Prispevkov: 716
Aktiv.: 3.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 4:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Marsikoga , ki je študiral elektrotehniko ni na primer zanimala slovenščina (kot tebe , ki ne veš da se piše kdo in ne "gdo") pa je vseeno moral iz nje pisati maturo in eseje itd.
Ti pa si dobil idejo , da kar te ne zanima ne boš delal.
Mislim , da nimaš pravega pristopa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cerne
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 03 Okt 2008 20:20
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 14, 2009 8:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravičujem za slovnično napako.

Saj v osnovi zastopim delovanje električnih pastirjev. Vem, da se najprej energija shrani v kondenzator, ta kondenzator pa lahko shranjeno energijo hipoma odda preko izhodnega visokonapetostnega transformatorja. Iz vezja sem tudi razbral, da za proženje impulzov in za dolžino le teh skrbi pic mikrokrmilnik ki mi ga ni problem sprogramirati. Vendar jaz bi rabil natančen opis delovanja, ki ga pa jaz ne znam razbrati saj ne poznam dovolj dobro delovanje določenih elementov, ki so uporabljeni. Mogoče bi bilo že dovolj, če mi razložite delovanje elementov: L293, BT151/800 in 78L05.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 6 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group