www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Programiranje v bascom avr
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 36, 37, 38  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Bascom sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Ericsson
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 28 Jan 2009 3:42
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 15, 2009 11:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me če je že komu uspelo komuniciranje med dvema AVR-jema z 1wire protokolom?
Poizkušam vzpostaviti povezavo med Atmega32 in Attiny2313. Sicer se nekaj dogaja, a vsekakor ne tisto kar hočem. Pri sledečem programu dobim izpis:

A=2
A=3
A=3
A=3
A=5
A=0
A=0
A=0
A=1
A=1
A=3
A=3
A=0

program na sprejemniku (rezultat pošlje po RS232)
Koda:
Config 1wire = Portd.2
Dim A As Word , I As Word
Do
A = 1wread(1)
If A < 11 Then
Print "A=" ; A
End If
Loop
End


program na oddajniku
Koda:
Config 1wire = Portd.2
Dim A As Word , I As Word
I = 1
Do
1wreset
1wwrite I
Waitms 250
Waitms 250
Loop
End



Torej izpisovati bi se morale same enice, vendar temu ni tako. Upor iz signalne linije na Vcc je 4K3, sprejemni Uc je mega32 oddajni pa tiny. Ima kdo kakšen nasvet oz. kakšen primer programske kode ki DELUJE.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Jun 2004 12:55
Prispevkov: 375
Aktiv.: 1.68
Kraj: Pod krvavcem nekje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 7:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav

Kaj pa ko bi poizkusil s sledečim čipom ki pretvarja serijski protokol v 1-wire
LINK

Peter

_________________
Vse se da pokvarit, le če se dovol časa ukvarjaš z njo!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
f1ghter
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 25 Feb 2009 16:28
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.03
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 5:26 pm    Naslov sporočila:  Prosim za pomoč Odgovori s citatom

Prosim, če mi kdo lahko napiše menda,da enostaven program, ker ga sam neznam Smile.

Naloga: Imamo električno zobno ščetko. Na voljo imamo 3 programe, za hitrost delovanja ščetke (rele 1, rele 2, rele 3 ). V prvi vrstici prikazuj izbran program ščetkanja, katerega izberemo z vhodnimi tipkami. V drugi vrstici prikazuj stanje motorja in temperaturo motorja, katero simuliramo z analognim vhodom 1 .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klemen88
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Jan 2008 17:37
Prispevkov: 747
Aktiv.: 3.76
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 5:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lp
Če bi sam pokazal malo interesa in pokazal kaj si do sedaj naredil za to nalogo ( razen 3-je posti na elektronik.si ) bi ti z veseljem pomago. Vendar, če ti jaz napišem program se iz njega neboš nič naučil.
Učitelj vam nebi dal kar tako naloge in da vam v šoli nebi pokazal kako se bere tipke, kako se nastavijo vhodi/izhodi, pisanje po LCD-ju ali pač?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
f1ghter
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 25 Feb 2009 16:28
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.03
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 6:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

klpzm je napisal/a:
Lp
Če bi sam pokazal malo interesa in pokazal kaj si do sedaj naredil za to nalogo ( razen 3-je posti na elektronik.si ) bi ti z veseljem pomago. Vendar, če ti jaz napišem program se iz njega neboš nič naučil.
Učitelj vam nebi dal kar tako naloge in da vam v šoli nebi pokazal kako se bere tipke, kako se nastavijo vhodi/izhodi, pisanje po LCD-ju ali pač?


Učitelj je pokazal, vendar jaz v tem programu nimam pojma. Ta program z lahkoto nardim v Flowcod-u v BASCOMU pa negre :S.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2105
Aktiv.: 10.09
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 10:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Rad bi naredil povezavo med dvema uC-jema. Iz odajnega bi pošiljal samo številke iz 0-1023(AD),v master kontroler,kjer bi on preračunal in izpisal na LCD.(Delam VA meter za dvokanalni usmernik,ki mora biti galvansko locen). Tako kot @Ericsson,bi tudi jaz pošiljal po eni liniji. Samo jaz bi pošiljal preko uarta(TX-RX).

Sicer na LCD dobim številke,vendar ne 1023,tako kot v programu. Je mogoče kdo to že preizkusil? Lahko kakšnem primer kode? Predlog...

Povezano imam iz oddajnega TX na sprejemnega RX,ter masa je skupna.

Hvala

V oddajnem:

Koda:

$crystal = 12000000
$baud = 9600
Dim A1 As word


A1 = 1023
Do

 Print A1

Loop


v sprejemnem pa :

Koda:

'$sim
$crystal = 12000000
$baud = 9600
Dim A1 As Word

Config Lcdpin = Pin , Db4 = Portb.4 , Db5 = Portb.5 , Db6 = Portb.6 , Db7 = Portb.7 , E = Portb.1 , Rs = Portb.0
Config Lcd = 16 * 2

Cls

Do

Waitms 10
A1 = Inkey()
Locate 1 , 1
Lcd A1 ; "                    "

Loop

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.17
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takole na pamet:
Malo pavze med oddajanji nebi škodilo,
Funkcija Inkey pa ti vrne en znak iz uarta!
Funkcija inputbin bi znala biti boljša!
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2105
Aktiv.: 10.09
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

eddie je napisal/a:
Takole na pamet:
Malo pavze med oddajanji nebi škodilo,
Funkcija Inkey pa ti vrne en znak iz uarta!
Funkcija inputbin bi znala biti boljša!
Lp


Sem uporabil omenjeno funkcijo. No,prišel sem do te faze da prikazujem vsaj napol pravilen podatek,namreč,iz oddajnika pošiljam vrednost 500,v sprejemniku pa se mi izmenjuje vrednost med 500 in 62465. Pri obeh imam hitro na 8mhz in baudrate na 300. Kako pa sedaj odpraviti tole motnjo?

Prilagam še programa

oddajni:

Koda:

'$sim
$crystal = 8000000
$baud = 300
Dim A1 As Word

A1 = 500
Do

Printbin A1
Waitms 10


Loop


sprejemni:

Koda:

'$sim
$crystal = 8000000
$baud = 300
Dim A1 As Word

Config Lcdpin = Pin , Db4 = Portb.4 , Db5 = Portb.5 , Db6 = Portb.6 , Db7 = Portb.7 , E = Portb.1 , Rs = Portb.0
Config Lcd = 16 * 2

Cls

Do

Waitms 100
Inputbin A1
Locate 1 , 1
Lcd A1 ; "             "


Loop




_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.17
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 1:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sprejemno zanko "vrtiš" 10x bolj počasi kot oddajno!
Morda je že tule problem!

EDIT: Preglej malo še
te stvari !

Lp


Nazadnje urejal/a eddie Pet Feb 27, 2009 1:56 pm; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2105
Aktiv.: 10.09
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 1:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

eddie je napisal/a:
Sprejemno zanko "vrtiš" 10x bolj počasi kot oddajno!
Morda je že tule problem!

Lp


uff,to je pa čisto moja napaka Rolling Eyes Pozabil sem spremeniti. Sedaj dela tako kot treba Wink Sedaj grem na drug del. Hvala eddie za rešitev.

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.17
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 1:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No super!
Sicer so pa vedno take napake najbolj trdovratne.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galex4
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Apr 2008 18:27
Prispevkov: 459
Aktiv.: 2.35

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 15, 2009 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kako je pri bascomu tipka če je pritisnena gre proti masi pomeni, da je stanje 0 ali 1?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.07
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 15, 2009 3:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

galex4 je napisal/a:
kako je pri bascomu tipka če je pritisnena gre proti masi pomeni, da je stanje 0 ali 1?


0

0 je nizko stanje, ko vezana proti GND.

_________________
Upanje ni del naše projektne strategije.
Member of Trisat - 1. Slovenian satellite running new fault tolerant aerospace processor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.51
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 15, 2009 3:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

galex4 je napisal/a:
kako je pri bascomu tipka če je pritisnena gre proti masi pomeni, da je stanje 0 ali 1?


0 Applause

Lp Srečko

Ajej me je @program_er prehitel. Applause Applause

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.03
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 15, 2009 5:27 pm    Naslov sporočila:  Aref Odgovori s citatom

To je takoimenovana referenčna napetost.
Napetost, ki jo v AD pretvorniku pretvarjaš v digitalno obliko mora biti manjša od AREF.
Če imaš recimo 8-bitni AD pretvornik in ti le ta da rezultat 128, (kar je polovica od 255, kar je maksimalno lahko v enem bajtu) to pomeni, da je napetost polovica od AREF. Če je bila AREF 5V, potem je napetost, ki si jo izmeril 2.5V.

Da dobiš torej napetost v Voltih (ali decivoltih) moraš v mikroprocesor vgraditi malo ukazov, ki bodo izmerjeno veličino pretvorili v željeno obliko. V bistvu moraš količino, ki ti jo da AD pretvornik pomnožiti z referenčno napetostjo in deliti z 255 (oziroma 1024, če je AD pretvornik 10 biten).

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Bascom sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 36, 37, 38  Naslednja
Stran 15 od 38

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 73 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group