www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Programiranje v bascom avr
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 36, 37, 38  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Bascom sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.08
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 7:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dkone je napisal/a:
Pozdravljeni!

Zanima me kako v Bascomu uporabiti decimalna števila? Imam eno konstanto Faktor(vrednost naprimer 0,8333),ki bi jo rad pomnožil z spremenljivko Števec in to prikažem na LCD-ju. Gledal sem help,vendar nisem zasledil. Prosim za izkušene bascomaše za pomoč.


Denis, tukaj imaš. Upam, da sem ti pomagal, če pa bo še kaj narobe, pa mi lahko tudi na Skypu pišeš.

_________________
Upanje ni del naše projektne strategije.
Member of Trisat - 1. Slovenian satellite running new fault tolerant aerospace processor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
LEDuser
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 12:06
Prispevkov: 1104
Aktiv.: 5.65
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2009 1:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa se trudim in iščem kako bi vklopil "fast PWM" na megi8 v Bascomu. Največ kot sem lahko dobil z uporabo int. 8MHz frekvence je 16kHz to pa je kar malo premalo...
_________________
Razsvetljujemo od leta 1920!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.08
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2009 4:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LEDuser je napisal/a:
Jaz pa se trudim in iščem kako bi vklopil "fast PWM" na megi8 v Bascomu. Največ kot sem lahko dobil z uporabo int. 8MHz frekvence je 16kHz to pa je kar malo premalo...


Hmm, na Fast PWM se ne spoznam, drugače pa lahko to tudi poboljšaš z le 8-bitnim PWMjev, odvisno zakaj rabiš in če ti je taka natančnost dovolj.

8000000 / 1024 / 1 = 7,812 kHz

8000000 / 256 / 1 = 31,250 kHz

_________________
Upanje ni del naše projektne strategije.
Member of Trisat - 1. Slovenian satellite running new fault tolerant aerospace processor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
LEDuser
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 12:06
Prispevkov: 1104
Aktiv.: 5.65
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2009 5:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja škoda jaz bi potreboval čim višjo frekvenco od 50kHz naprej. Kristal bom uporabil 20MHz. Nekaj sem slišal za spreminjanje registrov TCCR samo tukaj pa ne vem več kateri biti morajo biti postavljeni za hitri PWM.
_________________
Razsvetljujemo od leta 1920!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.08
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2009 6:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LEDuser je napisal/a:
Ja škoda jaz bi potreboval čim višjo frekvenco od 50kHz naprej. Kristal bom uporabil 20MHz. Nekaj sem slišal za spreminjanje registrov TCCR samo tukaj pa ne vem več kateri biti morajo biti postavljeni za hitri PWM.


Hmm, v bistvu je frekvenca 8-bitnega PWMja pri 20MHz kvarcu okoli 78,125kHz, ampak to je bolj tak-tak rešitev, sploh če bi rad uporabil 10-bitni ADC.

Sem pa že bral v datasheetu za tale fast PWM, ampak kolikor imam jaz izkušenj v Bascomu in sem ga že kar nekaj prečekiral, ne poznam kakšnega ukaza v stilu Config TimerX = Fast_PWM Confused

Zakaj pa sploh rabiš tako frekvenco, če ni skrivnost?

_________________
Upanje ni del naše projektne strategije.
Member of Trisat - 1. Slovenian satellite running new fault tolerant aerospace processor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
LEDuser
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 12:06
Prispevkov: 1104
Aktiv.: 5.65
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2009 6:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Direktnega ukaza v Bascomu ni za nastavitev PWMja obstaja pa poseg v register timerja TCCRxxx drugače pa potrebujem za TOLE.
_________________
Razsvetljujemo od leta 1920!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.10
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2009 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

program_er je napisal/a:
dkone je napisal/a:
Pozdravljeni!

Zanima me kako v Bascomu uporabiti decimalna števila? Imam eno konstanto Faktor(vrednost naprimer 0,8333),ki bi jo rad pomnožil z spremenljivko Števec in to prikažem na LCD-ju. Gledal sem help,vendar nisem zasledil. Prosim za izkušene bascomaše za pomoč.


Denis, tukaj imaš. Upam, da sem ti pomagal, če pa bo še kaj narobe, pa mi lahko tudi na Skypu pišeš.


Bojan hvala za pomoč,tale bascom ima pa res "fajne" cukrčke za te stvari,vendar sem rešil bolj na eleganten način,tako da sem uporabil kar cela števila,saj je tako napaka manjša. Uporabljam pa za enkoder,pretvorba enot itd...


P.S: Bojan,drugič skrajšaj ime datoteke(link ki si ga pripel),ter na konci daj .html,saj če klikneš,ti da ven samo HTML kodo in za marsikoga neve kaj to pomeni. Drugače pa lepo spisano Smile

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.08
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2009 11:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem preko Skypa nekomu malo razložil delovanje oz. bolj uporabljanje PWMja, ter spisal tudi testno kodo. Verjamem, da bo tudi tukaj marsikomu koristila.

V priponki je zazipana .bas datoteka kode, na linku pa HTML verzija (za bolj hiter ogled).

Koda z veliko komentarji, kako uporabljati PWM ter vse ostalo, kar je v nekem začetnem programu potrebno.



PWM test.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PWM test.zip
 Velikost datoteke:  1.64 KB
 Downloadano:  25 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.07
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2009 11:03 am    Naslov sporočila:  Migracija od ATMEGA 128 na ATMEGA1281 Odgovori s citatom

Spoštovani forumaši:

Poskušam oživeti ATmega1281 katero sem zlotal namesto Atmega128. Po datashetu sta oba pin to pin kompatibilna. Pred kompajliranjem sem zamenjal tudi def datoteko. ATmega1281 dovoli pisanje fuse bitov in reagira na spremembe fusebitov,vidim spremembe. Program, kateri deluje z 128 pa v 1281 ne deluje. Mogoče ima kdo iskušnje z tako migracijo ? Hvala za pomoč.

_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tozir
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Mar 2008 19:10
Prispevkov: 187
Aktiv.: 0.95
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2009 8:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LP
Imam eno vprašanje za Bascom-aše Wink
V programu imam na začetku definirano polje:
Koda:
dim Spremenljivka(4) as byte

Ter kasneje definirano podrutino:
Koda:
Declare Sub podrutina(byval Spremenljivka As Byte)

Ali bodo tu nastali problemi zaradi istega imena ali bo bascom ločil med tema dvema?

EDIT: Sem že rešil, očitno ne loči med tema dvema. Mi napako javi.

_________________
http://www.rielektronika.comule.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.04
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2009 11:07 pm    Naslov sporočila:  Ta tema Odgovori s citatom

Taa tema je prešla vse normalne okvire.

Predlagam, da se odpre posebna mapa, kamor bomo postavljali bascom vprašanje in odgovore..

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stursc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Jun 2004 14:29
Prispevkov: 323
Aktiv.: 1.45

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 09, 2009 7:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni baskom-aši.

Nimam razlage zakaj ta primer ne deluje.
Vsak komentar je dobrodošel, seveda v smeri rešitve problema
Priloga je preimenovana v txt

Hvala za namige.



test_pin.txt
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  test_pin.txt
 Velikost datoteke:  1.28 KB
 Downloadano:  24 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.08
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 09, 2009 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

stursc je napisal/a:
Pozdravljeni baskom-aši.

Nimam razlage zakaj ta primer ne deluje.
Vsak komentar je dobrodošel, seveda v smeri rešitve problema
Priloga je preimenovana v txt

Hvala za namige.


Kako misliš, ne dela?

Njbrž bi ti rad, da se ti releji prižigajo po vrsti gor/dol in je prižgan samo en na enkrat?

Zdaj pa se ti prižigajo v stilu:
1. rele - 0000000000000000 - 16. rele

1000000000000000 - Gor
1100000000000000 - Gor
1110000000000000 - Gor
1100000000000000 - Dol
1000000000000000 - Dol
1100000000000000 - Gor
1110000000000000 - Gor
1111000000000000 - Gor

Ali ti sploh ne dela?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.07
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 09, 2009 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

napaka je v deklaraciji pinov:

Pravilno je tako:

Rele1 Alias Porta.0
Rele2 Alias Porta.1
.................

Rele9 Alias Portc.7
Rele10 Alias Pinc.6


popravi deklaracijo nato se potrudi z rotacijo bitov ali prireditveno tabelo.

_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi


Nazadnje urejal/a rudiP Tor Nov 10, 2009 2:44 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.08
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 09, 2009 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preuredil sem tvojo kodo in zdaj mislim, da bi morala delovati. Na moji testni plošči imam trenutno GLCD, zato koda ne morem preizkusit. Če kaj ne bo delalo napiši tukaj (oz. me dodaj na Skype: potokbojan ali MSN: bojc.potok@ hotmail.com pa se boma podrobneje zmenila in analizirala kodo).

V priponki imaš .zip v katerem je koda. Žal ti nisem dopisal komentarjev (trenutno nimam časa, se moram učit za šolo), ampak boš že nekako razumel (Help).



test_pin.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  test_pin.zip
 Velikost datoteke:  769 Bytov
 Downloadano:  11 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Bascom sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 36, 37, 38  Naslednja
Stran 17 od 38

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group