www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Avtoalarm Sikura - navodila
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 2:17 pm    Naslov sporočila: icon_roleplay Avtoalarm Sikura - navodila Odgovori s citatom

V avto imam dograjen alarm Sikura S2000 (Compact).
Ker sem se precej namučil, da sem prišel do navodil za uporabo, jih sedaj objavljam tukaj.

Navodila so sicer za Sikura AZ-2000, ampak sta sistema zelo podobna.

Upam, da bodo komu v pomoč.

LP



sikura AZ-2000 navodila 400dpi.JPG
 Opis:
Navodila za avtoalarm Sikura AZ-2000
 Velikost datoteke:  2.15 MB
 Pogledana:  333 krat

sikura AZ-2000 navodila 400dpi.JPG



sikura AZ-2000 shema 400dpi.JPG
 Opis:
Priključna shema za avtoalarm Sikura AZ-2000
 Velikost datoteke:  1.79 MB
 Pogledana:  239 krat

sikura AZ-2000 shema 400dpi.JPG



_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile


Nazadnje urejal/a aly Tor Dec 18, 2007 2:42 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2007 9:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zgornja navodila so za alarm Sikura AZ-2000 (New generation).
LINK



media_immagine numeri AZ2000.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  27.84 KB
 Pogledana:  7 krat

media_immagine numeri AZ2000.jpg



_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile


Nazadnje urejal/a aly Sob Okt 16, 2010 10:34 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2007 10:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj sem dobil pa še navodila za alarm Sikura S2000 (Compact).

LINK


Navodila samo še poskeniram in pripnem.

LP



media_immagine numeri S20002001.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  18.11 KB
 Pogledana:  5 krat

media_immagine numeri S20002001.jpg



_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile


Nazadnje urejal/a aly Sob Okt 16, 2010 10:35 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
strom
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2007 11:57
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2007 12:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se priporočam za navodila compact variante... zadeva začne vedno takoj tulit, ko vključim alarm (no ja, pač ko se aktivira). Piskanje po izklopu z daljincem sem interpretiral kot problem z enim izmed senzorjev (ultrasoničnih nimam, se pravi samo napetost, tresljaji...?)... kaj več pa o tem alarmu žal ne vem.
Imel kdaj kdo podobne težave?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2007 2:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri meni je tako:
Ko avto zakleneš z daljincem, je še cca 30 sekund časa, preden se zares aktivira. Če so v tem času kakšna vrata odprta, te opozarja z "pip-pip ...... pip-pip .....". Ledica je prvih 30 sekund ugasnjena.

Po preteku 30 sekund še enkrat aktivira centralno zaklepanje in LED začne utripat. Če takrat odpreš vrata, pa začne tulit.

Mislim, da začne takoj tulit, če alarm aktiviraš in vžgeš motor. Preveri te povezave.
Način priklopa Compact pa je zelo podoben AZ seriji.

Bom ob priliki poskeniral.
LP!

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
strom
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2007 11:57
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2007 5:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aly je napisal/a:
Pri meni je tako:
Ko avto zakleneš z daljincem, je še cca 30 sekund časa, preden se zares aktivira. Če so v tem času kakšna vrata odprta, te opozarja z "pip-pip ...... pip-pip .....". Ledica je prvih 30 sekund ugasnjena.

Po preteku 30 sekund še enkrat aktivira centralno zaklepanje in LED začne utripat. Če takrat odpreš vrata, pa začne tulit.

Mislim, da začne takoj tulit, če alarm aktiviraš in vžgeš motor. Preveri te povezave.
Način priklopa Compact pa je zelo podoben AZ seriji.

Bom ob priliki poskeniral.
LP!


Res je... 30 sekund je tišina. Potem začne pip-pipanje, potem se ne aktivira nič še enkrat, samo tulit začne.
Mislim da edine povezave na vrata ipd. so v potniški kabini in prtljažniku. Te vse delajo (vsaj glede na lučke v notranjosti avta). Je še eno stikalo pokrova motorja, ki je nekaj časa nazaj (predno je alarm začel štrajkat) odpadlo. Žica je v zraku, izolirana.

Nekje sem imel (in izgubil) dve številki sikura majstrov... sem imel namen peljat tja, pa....
No ja, hvala za info v vsakem primeru, za nadaljne info se priporočam, prav tako tudi za scane ob priliki.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gofr
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Dec 2006 17:33
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.09
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2007 12:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sikura mojstri - oba sta jih dolgo vgrajevala in servisirala

Perpar Jože s.p. , Mleščevo Ivančna Gorica

Grum Matej s.p. Vodnikova Ljubljana
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
nighthawk
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 12 Sep 2009 15:28
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2009 3:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravicujem da staro temo takole bumbam. Zna kdo reprogramirati dalinčka pri tem sikura alarmu? V avtu se mi je akumulator spraznil, alarm se je sprožil. Sedaj z novim akumulatorjem dalikčen ne dela in tako ne morem ugasnit alarma, kar pa tudi pomeni, da ne morem vžgati avta.

Kakšen nasvet mogoče?

aja, to stran sem našel z googlom, ko iščem rešitev problema. Sedaj si ne morem dolpotegnit slik, bojda še 3 dni ne. Bi mi jih kdo mogoče poslal na mail?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Majo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 18 Sep 2009 12:11
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2009 12:40 pm    Naslov sporočila: icon_roleplay Re: Avtoalarm Sikura - navodila Odgovori s citatom

aly je napisal/a:
V avto imam dograjen alarm Sikura S2000 (Compact).
Ker sem se precej namučil, da sem prišel do navodil za uporabo, jih sedaj objavljam tukaj.

Navodila so sicer za Sikura AZ-2000, ampak sta sistema zelo podobna.

Upam, da bodo komu v pomoč.

LP


Prosim posli mi en navod Sikura AZ-2000 na moju email adresu. Dakujem.
Please send me Sikura AZ-2000 navodila on to my email majec25@azet.sk
Tahnk you.
Majo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2009 1:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

nighthawk je napisal/a:
V avtu se mi je akumulator spraznil, alarm se je sprožil. Sedaj z novim akumulatorjem dalikčen ne dela in tako ne morem ugasnit alarma, kar pa tudi pomeni, da ne morem vžgati avta.

Alarm ima ključavnico pod gumijastim pokrovčkom. S tistim malim ključem alarm izklopiš in avto deluje normalno kot bi bil brez alarma.
Jaz sem sicer večkrat akumulator izklopil , alarm odklopil, pa ni nikoli pozabil daljincev.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2009 8:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če kdo rabi, navodilo za Sikura A11.

In še Google prevod iz ruščine.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DannyMW
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 25 Okt 2009 17:46
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Hrvatska

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 25, 2009 5:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tnx, povsod sem to iskal Applause
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
za_casen
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 09 Nov 2009 15:11
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2009 1:23 pm    Naslov sporočila:  Daljinec sikura 2000 ne dela Odgovori s citatom

Živijo.

Problem imam s starim Sikura S2000 (Compact) alarmom, kjer je nehal delat en daljinec - drugi dela. Zamenjal sem baterijo pa nič ne pomaga. Ker ima rdečo lučko je menda stara verzija (novejša je imela zeleno). Ker pri obeh omenjenih serviserjih nisem uspel dobiti pomoči (se s tem ne ukvarjata več) me zanima ali ima kdo idejo kako zadevo rešit. Ali mi aly lahko pošlješ scan navodil?

Hvala in LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2009 5:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Huh, v navodilih je sicer postopek, kako uparit daljinec in alarm, ampak meni ni deloval. Za S2000 so bila nekje navodila, ampak sem jih založil preden sem jih uspel poskenirat d'oh! Nimam pojma kje med tisočimi papirji naj jih najdem... Silenced
Bom malo pobrskal. Če najdem, pripnem.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
silentman
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 27 Apr 2010 22:50
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2010 10:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Imam rahlo težavp z avtoalarmom Sikura.
Alarm deluje brez težav, prav tako oba dalinjca.

Problem je sledeč:

V notranjosti - na vrhu vetrobranskega stekla imam na levi in desni strani nameščen ultrazvočni senzor ki zaznava premikanje v vozilu ko je alarm vklopljen.

Na žalost pa se po vklopu alarma ne zgodi nič, oba senzorja in njuna žica sta nepoškodovana, vsi kontakti se priključeni.
Ko je alarm vklopljen se lahko premikam po avtu, senzorja lahko frcnem ali ju premikam - NIČ

Sta senzorja odpovedala in ju enostavno odklopim, ali je morda kakšna skrita nastavitev za izklop senzorjev ki je ne poznam?

Prosim za nasvete imetnikov enakega ali podobnega alarma sikura.

Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group