www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Komentarji, vprašanja avtorjem projektov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nikoba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Jun 2009 20:57
Prispevkov: 154
Aktiv.: 0.85
Kraj: metlika

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 31, 2009 4:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram iz original teme.
Silvo je napisal/a:
Vse vrednosti sem dal točno po načrtu. Upore v tlivkah pa sem odstranil.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 31, 2009 4:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

nikoba je napisal/a:
Citiram iz original teme.
Silvo je napisal/a:
Vse vrednosti sem dal točno po načrtu. Upore v tlivkah pa sem odstranil.

LP


Aha, potem bo držalo...

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 3:40 pm    Naslov sporočila:  1-wire termometer z DS2480B na RS232 Odgovori s citatom

Izdelati nameravam 1-wire termometer z DS2480B na RS232 projekt ki ga je prispeval Aly in sicer USB verzijo. Zanima me kako dolge so lahko povezave do senzorjev. Nato me zanima če lahko avtor razloži kako zadevo postaviš da se obnaša kot HTTP server. Kaj vse je potrebno narediti da zadeva deluje.
In kot zadnje ali ima kdo namen kaj jedkat ali rezkat da bi še zame naredil ploščice za omenjeni projekt (se razume ne brezplačno).

hvala
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.11
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 4:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rimči:

Par dni nazaj smo ravno o načinih priklopa govorili: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=18088

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 8:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oprosti, sem spregledal to temo.
hvala
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.22
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 9:03 pm    Naslov sporočila:  Re: 1-wire termometer z DS2480B na RS232 Odgovori s citatom

rimci je napisal/a:
Nato me zanima če lahko avtor razloži kako zadevo postaviš da se obnaša kot HTTP server. Kaj vse je potrebno narediti da zadeva deluje.

V INI fajlu morajo biti vpisani parametri za port ter pot in ime fajla, ki ga bo generiral kot spletno stran ter prikazni naslov strani. Potem v meniju programa vključiš kljukico in odpreš izbran port na firewall-u (in na routerju).
V naslovno polje brskalnika potem napišeš:
http://ime_ali_IP_racunalnika:izbran_port
primer:
http://rudnik.aljaz.info:50005/

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za razlago. Najprej moram zadevo naredit, potem pa če ne bo šlo se bom oglasil. Razmišljam malo naprej. Se da zadevo nadgradit da ti pošlje opozorila v obliki SMS-ja na telefon od določenih temperaturah ali pa na zahtevo?

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.22
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 10:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, no.. Zdej si pa že zmišljuješ Cool

Alarme si lahko nastaviš in jih zapisuje v določen fajl. S kakšno drugo aplikacijo lahko ta fajl bereš in ukrepaš. Eventuelno bi lahko temperature pisal tudi na disk, pa jih bereš, podobno kot alarme.

Do temperatur lahko dostopaš preko posebnega protokola preko TCP porta. Če bo potreba, lahko opišem ta protokol. Seveda moraš napisat lastno aplikacijo, ki bo podpirala ta protokol.
Mail & SMS nimam namena integrirat. Za to se lahko naredi ločeno aplikacijo in poveže preko TCP/IP.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2009 10:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo naglas sem razmišljal in ko bom "prilezel" tako daleč bom prosil za pomoč.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nikoba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Jun 2009 20:57
Prispevkov: 154
Aktiv.: 0.85
Kraj: metlika

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 3:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni
izdelal sem si silvotov preprost timer 1-10 min in zanima me zakaj se iskri pri uporu 10r.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
scorpio
Član
Član



Pridružen-a: Čet 12 Okt 2006 22:59
Prispevkov: 25
Aktiv.: 0.12
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 3:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Namen imam izdelati "Univerzalen časovni rele", pa me zanima kako izvesti napajanje z: (kondenzator, dve diodi,zener dioda)? Kakšna shema in vrednosti oz. oznake elementov?

Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

scorpio je napisal/a:
Pozdravljeni!
Namen imam izdelati "Univerzalen časovni rele", pa me zanima kako izvesti napajanje z: (kondenzator, dve diodi,zener dioda)? Kakšna shema in vrednosti oz. oznake elementov?

Hvala!


Beri tole.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.09
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 12:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo

Izdelal sem tale ojačevalnik http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=18803
Sedaj pa potrebujem še napajalnik zanj. Uporabiti sem mislim samo transformator, greatzov mostiček in kondenzator na koncu.
Zanima me če bi bil [url= http://b2c.hte.si/article.asp?ArticleID=12945 ]takšen[/url] transformator primeren in kako velik kondenzator rabim?

lp, boris
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vitez93
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Sep 2008 20:00
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 5.37
Kraj: Celje- Dobrna

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2010 9:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Silvo
Bi lahko dobil ASM kodo za V/A meter z 16f88, ki je objavljen v zbirki projektov

Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2010 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vitez93 je napisal/a:
@Silvo
Bi lahko dobil ASM kodo za V/A meter z 16f88, ki je objavljen v zbirki projektov

Hvala!


V tem sporočilu je objavljena komletna koda. (uporabi copy -paste)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 8 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group