www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

ebay-kako poteka nakup
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gnioco
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Jan 2004 11:35
Prispevkov: 85
Aktiv.: 0.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2005 7:43 pm    Naslov sporočila:  ebay-kako poteka nakup Odgovori s citatom

Živjo

A morda kdo ve kako poteka nakupovanje preko ebay-a?Obstaja možnost da dobim "prazno škatlo"..?
Gledal sem osciloskope..izbira velika, cene zanimive:)

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tejko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Feb 2005 12:57
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.49
Kraj: Pragersko

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2005 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem preko e-bay kupo kalkulator (150€). Plačal sem vnaprej (vrednost izdelka plus poštnino). Kalkulator sem nato dobil v roku enega tedna domov. Brez zapletov
LP Matej

_________________
Vseh čarov čar, ELEKTRIČAR!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.15

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2005 11:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda obstaja moznost, da te nategnejo - ne le, da dobis nekaj, kar ne ustreza povsem tvojim pricakovanjem (med prazno skatlo in popolnim izdelkom je se cel kup nians), lahko sploh ne dobis nciesar - nobenega odziva, ko enkrat placas. Tako pac je z malimi oglasi in nakupi, ki ne gredo v zivo.

Pamet v roke, pa bo. Mene so recimo nategnili 2x (od kaksnih 50 transakcij), vrednostno slabih 200 evrov skupaj. Najbolj pomembno je, da se ne zanasas na obljube eBayja o "zasciti kupcev", ker gre samo za floskule; ko gre kaj narobe, te odpravijo z avtomatiziranimi sporocili, ki nimajo nobene zveze s tvojim primerom in popolno ignoranco. To seveda pomeni, da je bilo skoraj 50 transakcij zame uspesnih in imam morda le na eno ali dve manjse pripombe (blago ni bilo tako, kot je bilo oglasevano). Torej: dobro premisli prej kaksno izgubo si lahko privoscis in sele potem zapravljaj, ni pa eBay en bavbav, da bi se ga moral izogibati.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
madzi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Sep 2003 10:46
Prispevkov: 315
Aktiv.: 1.42
Kraj: Pragersko, Dragonja vas, Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2005 3:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen!

Jaz občasno kaj kupim preko eBay-a in do zdaj ni bilo nekih težav. Enkrat se pa je zgodilo to da nisem bil preveč pozoren pri ceni poštnine in sem se malo za j. Ko sem si pol seštel vse stroške skupaj bi imel manj težav in še prej bi dobil če bi šel nekam v sloveniji kupit. EBay se ni ne zdi slab. Začet je malo težje ko neveš kaj je kje in na kaj morš pazit. Svetujem ti da prodajalca vedno prej malo izprašaš o izdelku preden kupiš da ni pol nesporazumov. Denar sem vedno nakazal preko Western Union. Tu je problem edino ker meni zaračunajo vedno 2000 SIT za transakcijo.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
CCC
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Dec 2005 23:16
Prispevkov: 119
Aktiv.: 0.54
Kraj: Poljčane

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2005 8:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav vsem!

Vse kar ste napisali na to temo drži. Zanima pa me ali kdo ve če je pri nas že mogoče uporabiti "PayPal" za plačilo.

LP!

_________________
Vojteh
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jjakob
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Nov 2004 14:12
Prispevkov: 1348
Aktiv.: 6.07

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2005 11:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da! Je mogoče! Paypal uporabim vedno ko je mogoče in še nisem imel zapletov!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.15

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2005 11:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je mogoce, pride te cenejse, kot druge oblike placila, ce ze imas kreditno kartico (npr. Mastercard), pa se malenkost bolj zanesljivo je, ker se goljufi Paypalu vecinoma izogibajo, ker jim v primeru tezav (= ce te nategneja) denar poberejo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gnioco
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Jan 2004 11:35
Prispevkov: 85
Aktiv.: 0.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2005 3:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa je to Paypal?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.15

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2005 5:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

www.paypal.com
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CCC
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Dec 2005 23:16
Prispevkov: 119
Aktiv.: 0.54
Kraj: Poljčane

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2005 6:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za informacije. Pred letom in pol sem nabavljal instrumente in takrat plačilo preko "PayPal" pri nas še ni bilo mogoče. Če je kdo pripravljen opisati proceduro mislim da bi meni in še komu prihranil kakšno uro branja na različnih naslovih po spletu.

LP!

_________________
Vojteh
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2005 7:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Opravil sem okoli 20 nakupov in nisem imel nikoli težav.
Vedno natančno preberem ves oglas, tudi drobni tisk.

LP
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.15

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2005 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ti bi torej rad, da nekdo samo zate pretipka besedilo s strani podjetja, ki to storitev ponuja (link zgoraj, na katerega se ti ocitno ne zdi vredno klikniti), sem, in bi ga namesto na njihovi strani rad "kaksno uro" prebiral tukaj ?

Klikni na link, na desni strani imas "Learn More about Paypal" in "Help". Tam vse lepo pise, samo zljubiti se ti mora prebrati.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CCC
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Dec 2005 23:16
Prispevkov: 119
Aktiv.: 0.54
Kraj: Poljčane

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2005 8:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Sokrat.
Verjetno nisem vedel da to tam piše.

LP!

_________________
Vojteh
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.15

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2005 9:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda nisi mogel vedeti, ce nisi pogledal Very Happy S firmami, ki sluzijo denar s ponujanjem cesarkoli drugim je (vsaj v tujini) tako, da se trudijo svojim potencialnim strankam cimbolj predstaviti svojo ponudbo. Slovenija je seveda (kot na mnogih podrocjih) tudi tukaj precejsnja izjema in nasi trzniki ocitno vidijo internet samo kot dodatno mesto za jumbo plakat, ampak Paypal ni slovenska firma.

Pa se to: da bo roznata (samo)hvala z njihove strani uravnotezena: http://www.paypalsucks.com - imenu navkljub gre za stran, ki vsebuje nasvete in koristne informacije (predvsem za tiste, ki sprejemajo placila s Paypalom, kar Slovencev sicer se ne zadeva) in ne besnega pljuvanja raje z IQjem rozine. Veselo branje.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.21
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 10:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali sem se n.a.t.e.g.n.i.l ?

Na Ebayu sem kupil komplet Makita od kitajcev za smešno nizko ceno.

Čes dan ali dva dobim od Ebaya obvestilo da je transakcija umaknjena in naj na paypal-u opišem težaver in mi bodo denar vrnili. Ker sem bil v gužvi tega nisem storil takoj, in celo pozabil. Nato dobim od ebaya obvestilo da je bila roba odposlana. prav tako sem dobil obvestilo da je bilo odposlano tudi od paypala, čeprav se mi zdi to čudno kajti takih obvestil mi paypal ni pošiljal, vsaj spomnim se ne .

Vrednost kupljenega je za celih 20€.

kaj lahko pričakujem. Bom izgubil denar, mi bodo na carini zaplenili ker je mogoče ponaredek in bom moral plačat še uničnje, ali pa bo šlo skoz ker je vrednost 20€ in ni podvrženo ne carini in ne davčni..
prilagam še slikce



poslano pay pal.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  70.48 KB
 Pogledana:  23 krat

poslano pay pal.PNG



poslano ebay.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  29.7 KB
 Pogledana:  6 krat

poslano ebay.PNG



opozorilo.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  91.28 KB
 Pogledana:  14 krat

opozorilo.PNG



potrditev nakupa.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  151.4 KB
 Pogledana:  7 krat

potrditev nakupa.PNG



_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group