www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Uspešna izdelava vezja z laminatorjem
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
start
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2008 22:59
Prispevkov: 2392
Aktiv.: 12.63
Kraj: Eindhoven, Nizozemska

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prihitel iz delavnice z nasmeskom na obrazu. Pravkar naredil prvo TIV doma, s likalnikom, laminator sicer imam ze kupljen, a nisem nasel casa da ga predelam.
Se par slikic vezja. Na vezju so le majhne napakice, ponekod se ne vidi luknjic za vrtanje, a sem stvar resil s tockalom. No ce vzamemo dejstvo da je to nastalo iz prve, sem vec kot prezadovoljen.



Photo-0048.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.28 MB
 Pogledana:  15 krat

Photo-0048.jpg



Photo-0049.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.36 MB
 Pogledana:  4 krat

Photo-0049.jpg



Photo-0050.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.43 MB
 Pogledana:  7 krat

Photo-0050.jpg



_________________
Lep pozdrav!

Aljaž T.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.08
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Start, glede na to, da si uporabil likalnik ti je odlično uspelo. Applause
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
start
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2008 22:59
Prispevkov: 2392
Aktiv.: 12.63
Kraj: Eindhoven, Nizozemska

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 11:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala. Sem opazil da mi nekje ni zjedkalo med povezavami, tisto sem presekal s skalpelom, ali obstaja kaksen drugi nacin?
S cim pa rezete pertinax, vitroplast...? S tistimi skarjami za zelezo, ki so vpeta na mizo?

_________________
Lep pozdrav!

Aljaž T.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Musty
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 8:54
Prispevkov: 1575
Aktiv.: 7.65
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 11:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz režem kar s škarjami za železno pločevino ampak ročno varjanto. Ni najboljša metoda za malo večje ploščice. Moram si omisliti boljšo metodo.

Laminatorja ne rabiš predelati, lahko uporabiš kar takega. MOja breskvica opravi nalogo povsem brez predelave v nekaj 8 prehodih. Je pa res, da ploščico predgrejem z industrijskim fenom, preden nanjo položim papir.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
start
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2008 22:59
Prispevkov: 2392
Aktiv.: 12.63
Kraj: Eindhoven, Nizozemska

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 11:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha razumem, super moram poskusit. Laminator imam kupljen v hm nevem ali L**L ali H***R, bil pa je 20€. Ma tudi ce spustim 15krat skozi, ni problema, z likalnikom mi ni najbolj vsec.
_________________
Lep pozdrav!

Aljaž T.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
RUros
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Mar 2006 22:26
Prispevkov: 1030
Aktiv.: 4.69

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 11:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja pri škarjah malo pazi, da bodo kolikor toliko tudi nabrušene, ker drugače ti bodo TIV na robovih grizle, kar ni ravno lepo za videti.
Tudi jaz delam z nepredelanim laminatorjem pa več kot 10x ni potrebno spuščati skozi.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 11:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam uporabljam nepredelan laminator. Prav tako pertinaks režem z manjšimi namiznimi škarjami za pločevino. (z njimi ne režem nič drugega) Če pertinaks pred rezanjem pogreješ, se reže še lepše.


Nadaljevanje

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem laminator predelal le "minimalno": vgradil sem stikalo, s katerim premostim termostat. Najprej spustim platko skozi ene 5x na "originalni" temperaturi (termostat vklopljen), nato pa termostat izklopim in nekajkrat (4x) spustim skozi še tako, da greje "čez mejo". Rezultat je bp! Smile

LP,g

p.s. Kdo ve, kje bi se dalo dobiti kakšne konce enoslojnega pertinaksa, po možnosti čim tanjšega? (malo za malo se mi ga zdi kupovati ... - dvoslojnega imam dovolj (Volk - hvala! Smile ), enoslojnega mi pa vedno zmankuje. Kam se obrniti za kakšne konce? Lingva in podobni?

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vajdo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Sep 2004 23:06
Prispevkov: 1088
Aktiv.: 4.90
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 11:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem se ustavil pri Lingvi, ko sem šel mimo, in mi je gospod, dal en kup plat. V bistvu imajo ostanke od plošč, in to imajo kar en mali kubični kontejner. Tako, da če se ustaviš ne boš šel praznih rok od tam. Je pa odvisno kaj imajo v delu, oz katere plate so potrebovali.
_________________
Lep pozdrav, Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@start: S tem kar si ti zadovoljen, bi jaz vrgel proč.
Ko dobiš tako ploščico se namesto veselja moraš najprej vprašati : kaj je šlo narobe ?
Pri tebi je bila temperatura previsoka. Torej poskusi še enkrat pri nižji temperaturi!

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mcride
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Okt 2009 22:36
Prispevkov: 788
Aktiv.: 4.49
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 12:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
@start: S tem kar si ti zadovoljen, bi jaz vrgel proč.
Ko dobiš tako ploščico se namesto veselja moraš najprej vprašati : kaj je šlo narobe ?
Pri tebi je bila temperatura previsoka. Torej poskusi še enkrat pri nižji temperaturi!


Misliš? Da bi se potem toner "razvlekel" in "zapolnil" luknje?Think Sam sem vedno bil prepričan, da je "kvečejmu" boljše, da je temperatura visoka, kot nizka; da se prah tonerja čim bolje "zapeče" na "plato", kot pa da se mi potem v vodi, "odkrušne" kak del.

lp Think
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
start
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2008 22:59
Prispevkov: 2392
Aktiv.: 12.63
Kraj: Eindhoven, Nizozemska

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 12:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD se strinjam, tole ploscico ne bom uporabil! Je bila le poiskusna zadeva. Moram probat s laminatorjem in se malo igrat da dobim boljsi rezultat. Moram pohitet, saj bom za zakljucni izdelek izdelal kar veliko stevilo ploscic v velikosti 15cm*15cm ali 20cm*20cm. Verjetno bom primoran narediti manjse, ker nevem ali bo laminator sposoben narediti tako velike. Confused Zato se moram igrat sedaj, ker cez 1 mesec nebo vec casa. V soli delat ploscice je malo cudno in zamudno (uporabljamo UV svetlobo pa sprej).
_________________
Lep pozdrav!

Aljaž T.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 12:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takale predelava breskvice omogoča marsikak poizkus.

Spreminjanje nastavljene temperature je ponovljivo in poizkusi so zato verodostojni.

Natavljanje optimalne temperature se naredi tako, da se temperaturo dviga toliko časa, da opazimo kako se je toner "razvlekel" preko pravilnih dimenzij. Potem jo malček znižamo. S tako nastavljeno "marelico" je mohoče izdelovati vezja, ki imajo vsega 4mil širine. Pri tem je potrebno vedeti, da se bo ta 4mil spremenil v 5 do 5,5 mil.

Pri delu je potrebno malček upoštevati tudi odvzem toplote z laminatorja. Če je ploščica večje od 90x90 potem je potreben en dodaten prehod vezja skozi laminator.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.


Nazadnje urejal/a VolkD Pon Nov 01, 2010 2:39 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
start
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2008 22:59
Prispevkov: 2392
Aktiv.: 12.63
Kraj: Eindhoven, Nizozemska

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 1:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najlepsa hvala VolkD, sedaj imam v glavi sliko vase breskvice, na kateri ste mi izdelali vezje ko sem bil januarja pri vas. Bom sel v delavnico in se lotil.
Edino kovinski zobniki me matrajo, kje se jih da dobiti?
Hvala.

_________________
Lep pozdrav!

Aljaž T.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 2:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ne drugje, potem jih lahko kupiš recimo tukaj.
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group