www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Začetniški problem v C-ju pri AVR-ju
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 27, 28, 29  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 31, 2010 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@žrepko: tisto sem uporabil za izpis cifer. številka 0 je po ASCII tabeli na 48. mestu, in če temu (48) prišteješ cifro med 0 in 9, ti bo izpisal željeno cifro. POSAMEZNO cifro, ne cele številke. Torej moreš desetice in enice izpisat posebej....

Ta način sem uporabljal ponavadi zato, ker sem pisal programe za male mikrokontrolerje in je knjižnica stdio.h (ki vsebuje printf) že sama po sebi prevelika za male mikrote.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 31, 2010 9:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rudiP je napisal/a:
Zabavam se z FLIPom on pa z mano. Ko naložim program v AT90USB1287 ta deluje v redu. Ko prekinem napajanja ali resetiram pa pazabi na program. Kje ga lomim ?.

Hvala.


Sem našel napako. Pin Pe.2/HWB (hardware bootloader activation) je bil stalno na logični nuli, tako da bootloader ni delal.

Vsem zdravo in srečno 2011.

_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
logist
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Jan 2010 1:12
Prispevkov: 126
Aktiv.: 0.73
Kraj: dom(o)vina

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2011 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

imam srce vezja je ATmega32 + Ds1307 in zraven tega pa bi še dodal ATtiny45 na i2c vodilo.

Zanima me če komunikaciji med ATmega32 in ATtiny45 je potrebno nastavit kateri mcu je master in kateri slave. In če lahko uporabim isto kodo iz komunikacije master => slave pri komunikaciji slave => master samo da pri slave nastavim potrebne vrednosti registrov?

hvala,

_________________
Mihael
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 11:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Učim se debugiranja v Avr Studiu. Programček napisan v Codevision AVR sem aktiviral v AVR Studiu. VSE lepo dela, nerazumljivo pa mi je, da sem v CVavr definiral Clock frequency : 8,000000 MHz v AVR Studiu pa mi napiše: frequency 4,000000 MHz. Prosim za razlago, Hvala.

prilagam screen shot:



CV_AVRSTUDIO.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  38.16 KB
 Pogledana:  15 krat

CV_AVRSTUDIO.JPG



_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 12:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi si tole razlagal nekako takole. Ti samo compilerju poveš, s kako frekvenco deluje tvoj mlinček zato, da lahko compiler preračunava trajanja posameznih ciklov, ta podatek pa se nikamor ne zabeleži (v hex ali bin ali kateri drugi fajl, ki služi debagiranju itd...), tako da boš moral povedati tudi AVRstudiu, s kako frekvenco imaš opravka, to pa narediš v Project --> Configuration options in imaš tista tri okenca, v katerega vpišeš tip uCja, frekvenco ter vtičnike za optimizacijo kode.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 12:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

RGorazd je napisal/a:
tako da boš moral povedati tudi AVRstudiu, s kako frekvenco imaš opravka, to pa narediš v Project --> Configuration options in imaš tista tri okenca, v katerega vpišeš tip uCja, frekvenco ter vtičnike za optimizacijo kode.

LP G


Te opcije ni, verjetno zato, ker sem za odprtje projekta uporabil *.cof fajl.

_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2011 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hej! Na hitro sem preletel vse napisano, marsikaj se vidi, a tisto, kar iščem, ne. Odpira pa se mi novo vprašanje:
Za WinAVR slišim tukaj prvič. Kakšna je razlika med WinAVR in AVRStudio?

Dalje imam vprašanje za AVRStudio, ki sem ga danes instaliral in se spotikam zdaj tu zdaj tam:
Pri Bascomu imam Simulator programa, ki silno prav pride pri iskanju napak v podprogramih, vidiš pomnilnike vidiš spremenljivke. No nekaj podobnega ima tudi AVRStudio.
Pogrešam pa okno, kje se pojavi vse, kar napišem na standardni izhod.
Prilagam sliko Bascomovega simulatorja, v oknu z modrim ozadjem se pojavi vse, kar pošlje moj program na uart0 ali na uart1 (odvisno on mikrokrmilnika in okna)



snap.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  67.33 KB
 Pogledana:  23 krat

snap.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2011 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni potrebe uporabljati posebej Winavr. V Avrstudio odpreš nov projekt z AVR GCC. Glej raznorazne primere tudi v Svetu Elektronike. Za programerje, še posebej za začetnike v C-ju, je veliko bolj dojemljiv CodevisionAVR. Odličen čarovnik ti inicializira mikrokrmilnik tako kot je treba, ostane ti le pisanje kode. Lahko si snameš light verzijo do 2k kode. Licenca pa tudi ni draga (180 eur). Program debugiraš brez problema v AVR Studiu.
_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2011 11:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vilko, AVRstudio je kot tak namenjen ASM programiranju AVRjev. WinAVR je pa GCC orodje, ki ti omogoča, da v AVRStudiu pišeš program v C-ju. Vsebuje vse, knjižice, linker, compiler itd...

V AVRstudiu nimaš direktno okna, kjer bi videl, kaj ti pošilja UART.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2011 6:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

RGorazd je napisal/a:


V AVRstudiu nimaš direktno okna, kjer bi videl, kaj ti pošilja UART.



Zato pa vidiš kaj se dogaja v registrih, iram, stekih itd . Ni težko.

_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2011 7:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rudiP je napisal/a:


Te opcije ni, verjetno zato, ker sem za odprtje projekta uporabil *.cof fajl.


To opcijo dobiš, ko zaženeš simulacijo,, prej se ne vidi. Potem se ti v meniju "Debug" čisto spodaj pojavi "AVR Simulator optioms", kjer POSEBEJ za simulacijo izbereš tip mikrota in delovno frekvenco. Če tega ne narediš, potem simulacija včasih ne dela dobro...

Tudi jaz sem dolgo potreboval, da sem do tega prišel. Liar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2011 7:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za namig, dela.
_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 27, 2011 2:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ajaja, nič ni tako kompicirano kot izgleda, ampak bolj.

AVRstudio in C, začetniški problem.
prekopiral sem prvi program, in ko hočem dobiti .hex datoteko, mi javi napako:
make: *** No rule to make target `../vaja2.c', needed by `vaja2.o'. Stop.

Prilagam sliko.
Kaj ne vem?



snap.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  136.75 KB
 Pogledana:  19 krat

snap.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 27, 2011 3:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izgleda, da nisi pravilno kreiral projekt, ter nimaš vseh parametrov. Kljub temu, da delaš z Avrstudiem, moraš imeti instaliran tudi WinAvr.


Tudi osnovni okvir ni v redu. Predlagam, da si narediš osnovo tako:

Koda:
#include <avr/io.h>   //Vkljucitev IO knjiznice (vhodi/izhodi)
// globalne spremenljivke
int main(void)   //Glavna funkcija
{
     // Lokalne spremenljivke

   //Zanka for, ki se izvaja neskoncno
   for (;;)
   {
      

   };

};   //Konec programa.

_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 27, 2011 6:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rudiP je napisal/a:
Izgleda, da nisi pravilno kreiral projekt, ter nimaš vseh parametrov.


Izgleda čisto druga filozofija kot tista, ki sem je bil vajen.
Vajen sem bil
- izvorna koda
- prevedeni program, ki se polni z programatorjem v mikro ( .hex file ali .bin file)
- error file, v kolikor so napake
- report file, ki daje osnovne karakteristike programa, kateri mikrokrmilnik, timestamp prevoda, mapa spremenljivk, kje so, koliko spomina je zasedeno oziroma fraj,
-------------------
Tukaj pa imam Projekt . Sliši se zelo akademsko, ampak kaj pravzaprav je projekt?
Potem ime poleg prevoda (compile) še build in makefile, pojma nimam, kaj je to.

???
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 27, 28, 29  Naslednja
Stran 17 od 29

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group