www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Začetniški problem v C-ju pri AVR-ju
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 27, 28, 29  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 27, 2011 6:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz enake filozofije prihajam tu sam. Prehajam na C in ni to tako težko. POglej ta tutorial za začetek.


http://imakeprojects.com/Projects/avr-tutorial/

_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 27, 2011 10:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta tutorial sem 'dal skoz'
A ne razlaga o tem, kako priti do hex datoteke in kaj pomenijo operacije Build, Makefile, compile ( no to slednjo razumem, a mi ne naredi hex datoteke, kot bi pričakoval)
Zadeva se je začela komplicirati, ko sem hotel upravljati, kje naj bodo moje datoteke, ko sem za hex datoteko lokacijo spremenil iz /default (za katero pojma nimam, kje je, ne maram pa je imeti nekje v windows sistemu) na mojo lokacijo,
Se držim koncepta, da so vse 'moje' kreacije v mapi z mojim imenom, ki ima podmape, in potem je enostavno narediti mesečno kopijo mojih kreacij.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 27, 2011 11:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VIlko, vse kaže, da make ne vidi poti do tvoje source kode. Poizkusi spremeniti Vaja v main.c, ali preveri naslednje, če imaš v nastavitvah. Prav tako se tudi vidi,kje označiš, da želiš imeti generiran hex za vpis v mlinček.

LP G



Vilko_01.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  188.69 KB
 Pogledana:  19 krat

Vilko_01.JPG



Vilko_02.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  180.11 KB
 Pogledana:  11 krat

Vilko_02.JPG



_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2011 12:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Končno uspel dobiti hex file:
Naredil sem popolnoma nov Project, in dal križec v 'create new folder'

Koliko različnih datotek je naredil!! Samo za .c in .hex imam občutek, da vem, zakaj so.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2011 1:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko vas takole sledim, moram nehote ugotoviti, da je baskom na nek način spremenil vaše razmišljanje in imate zaradi tega zdaj enormne težave.
No ampak v C je treba ugriznit, ker drugače ne gre prešaltat na arme.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.


Nazadnje urejal/a VolkD Čet Apr 07, 2011 11:12 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mars
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Mar 2008 13:03
Prispevkov: 88
Aktiv.: 0.45
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2011 9:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vilko, za AvrStudio obstaja Hapsim simulator. http://www.helmix.at/hapsim/

lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
logist
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Jan 2010 1:12
Prispevkov: 126
Aktiv.: 0.73
Kraj: dom(o)vina

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2011 12:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pa zanima, kako je najboljše da programsko izvedem generiranje impulza širine 10us z ATmega32. A z _delay_ms() ali pa z časovnikom.

Lp,

_________________
Mihael
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
silvo_v
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jul 2005 22:00
Prispevkov: 146
Aktiv.: 0.66
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2011 12:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S časovnikom, seveda.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
logist
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Jan 2010 1:12
Prispevkov: 126
Aktiv.: 0.73
Kraj: dom(o)vina

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2011 7:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trenutno imam kodo (prikazani so samo segmenti kode)
Koda:
#define TENTER   6

unsigned char GetKeyStatus(unsigned char key){
return(!(PINA) & (1<<key));
}

GetKeyStatus(TENTER);


A obstaja kakršna varjanta, da bi pri define napisal tako in imenovano funkcijo da bi bila univerzalna za vse porte - seveda da so porti predhodno nastavljeni kot vhodi.

Lp,

_________________
Mihael
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Tomazp
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Feb 2008 13:24
Prispevkov: 559
Aktiv.: 2.84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2011 9:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zelo dobro izhodišče za učenje C za AVR na osnovi winavr se najde na:

http://www.smileymicros.com/download/
http://www.smileymicros.com/

Lekcije so na primeru Butterfly testne plošče (Atmega169). Obsegajo pa delo od začetnega nastavljanja winavr do bolj kompleksnih konkretnih primerov programiranja. Obstaja tudi knjiga, ki je skoraj identična. Je pa s knjigo morda malce lažje slediti.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.18
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 06, 2011 8:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam sem pred tem da zagrizem v C. Že dolgo je želja, sedaj izgleda pa bo tudi malo vzpodbude...
Cja kot takega se bo treba naučiti to ni debate, kaj pa vzeti v roke kot orodje pa je moje vprašanje. Šlo bo za AVR procesorje.
Glede na to da je Avrstudio 5 že opremljen tudi s prevajalnikom za C ali bi bila to prava izbira?
Tisti, ki ste bolj doma v teh vodah - ga je že kdo bolj resno preizkusil?
Ali bi bilo morda izbrati katero drugo orodje?
Če da, potem katero?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 06, 2011 9:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za AVR je Avrstudio 4 odlično orodje, primerov in literature je ogromno na internetu. Zelo dobro čtivo za začetek je Lemur knjiga, priporočam.
_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Janck
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 16 Nov 2010 19:38
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.04
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 07, 2011 6:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam Atmelovega Tiny'a in mi ga ne zazna preko USB-ja. Kakšna ideja?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 07, 2011 6:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Janck je napisal/a:
Imam Atmelovega Tiny'a in mi ga ne zazna preko USB-ja. Kakšna ideja?


Moraš malo več povedati. Kaj imaš USB programator ?

_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davide
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Sep 2010 16:45
Prispevkov: 149
Aktiv.: 0.90
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 21, 2011 7:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nimam še večjih izkušenj s programom codevision avr zato me zanima, kako implementirati detekcijo tipke na portu na negativno fronto?
Sem pobrskal po internetu in mi nekako ne dela nobeden od primerov...
Prej sem takšne enostavne zadeve delal z orodjem microc for avr, je bila funkcija button v kateri si kar določil na katero fronto se naj odzove pritisk tipke, verjetno tudi s tem orodjem se da kako enostavno to napisati

Hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 27, 28, 29  Naslednja
Stran 18 od 29

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group