www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava CNC stroja.

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zbirka projektov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2008 12:13 am    Naslov sporočila:  Izdelava CNC stroja. Odgovori s citatom

Način predstavitve projekta
Z CNC-ji se že kar nekaj časa ukvarjam, a nikoli na tak način kot s temle, ki bo opisan tule. Ker sem se naveličal "igračk" sem se odločil za resen projekt tovrstnega stroja. Pri tem sem že naredil kup napak in napačnih odločitev, ki sem jih sicer popravil, a povsem nepotrebno je, da enake napake delajo še drugi.

Kljub temu, da stroj še ni narejen sem se odločil za objavo tule. Celoten potek objave je zamišljen kot neke vrste kronika dogajanja. Ko bo stroj končan bo tema dobila tudi povzetek.

Ker sem pri zasnovi tega uporabljal tudi nasvete drugih, bodo navedeni tudi posamezni linki in primeri. Glede na količino pomoči bom kot soavtorja vključil tudi Slowfly-a. Ostale prosim, da ne odgovarjajo v tej temi, temveč naj za morebitna vprašanja odprejo novo temo v forumu Stroji in orodja.

V nadaljevanju bom opisal vse dileme in odločitve, ki sem jih že naredil, potem pa bom prišel do trenutnega stanja in pisanje so bo upočasnilo glede na trenutna dogajanja in dela.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.


Nazadnje urejal/a VolkD Ned Dec 07, 2008 12:26 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2008 12:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

naslov: Izdelava CNC stroja
Kategorija projekta:Orodja
težavnost: 5
tehnologija: 5
potrebno predznanje: 5
predviden čas za izdelavo: dogajanje je v sedanjem času

Namen je izdelati CNC stroj, ki bo sposoben razen rezkanja in vrtanja tiskanih vezij, tudi izdelavo čelnih plošč ali pa kar izdelavo vseh odprtin "razvite" škatle za potrebe izdelave unikatov in prototipov s področja elektronike. Osnovna zahteva je, da bo delovna površina takega stroja vsaj 500x700 mm.

Ker sem se s tem začel ukvarjati še preden je padla odločitev za objavo je precej dela seveda že narejenega. Za hiter pregled bom dodal eno priponko, ki vsebuje pdf dokument mehanike celotnega stroja.

Pdf je narejen direktno iz ACada in služi le grobemu pogledu za kakšno napravo se pravzaprav gre. Ko bo stroj končan bom pripel tudi dwg datoteko.
Na pričujoči sliki manjkajo še kotniki, ki drže ležaje X vreten.

V naslednjih postih bodo objavljeni pdf dokumenti za vsak del posebej.



cnc.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  cnc.pdf
 Velikost datoteke:  69.84 KB
 Downloadano:  927 krat


_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2008 12:47 am    Naslov sporočila:  Podnozje stroja Odgovori s citatom

Stroj je sestavljen iz več delov. Spodnji del na katerega je pritrjena obdelovalna miza sem poimenoval podnožje stroja. Podnožje je pritrjeno na mizo, ki pa bo narejena in opisana kot poslednja mehanska konstrukcija tega stroja.
Podnožje je varjeno iz jeklenih debelostenskih profilov 50x50x5. Material je standarden in nebi smelo biti problemov okrog nabave. Samo varjenje tudi ni preveč zahtevno, saj je material primerno debel in ne dovoljuje kakih večjih deformacij.

Na zgornjih ceveh pridejo pritrjena vodila, na spodnjih pa obdelovalna miza iz profiliranega aluminija. Površine morajo biti popolnoma vzporedne, to pa se lahko doseže le z rezkanjem. Potreboval bom torej strojnika z dovolj velikim rezkalnim strojem.

Prečni elementi so le spodaj, razen zadaj, kjer je element tudi zgoraj, je pa zato zadnji spodnji element zamaknjen, da ga je mogoče pravilno porezkati.

Za izdelavo potrebujemo nekaj manj kot 10m debelostenskega profila 50x50x5 razrezanega na dele sledečih dolžin
Koda:
 118mm          6 kom 
1180mm          1 kom
1215mm          4 kom
 900mm          3 kom
  90mm          2 kom


Celotna teža tako narejenega podnožja je dobrih 62 Kg. Stroj torej ne bo ravno prenosen, bo pa taka masivna konstrukcija nedvomno pripomogla k togosti celotne naprave.



podnozje.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  podnozje.pdf
 Velikost datoteke:  34.9 KB
 Downloadano:  313 krat


_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2008 1:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No vsega se seveda ne da narediti, zato sem se moral spustiti tudi na področje raziskave trga. Najprej sem iskal pri domačih proizvajalcih. Ker preko telefona in e-mail-a ni bilo željenega odziva sem se najavil osebno v TIBA d.o.o. in se pogovarjal o motorju, ki sem ga potreboval. Zahteva je bila, da ima več kot 0,5 kW in vsaj 18000 vrtljajev. Tu sem izvedel kar precej zanimivih stvari, a žal nikakor nisem mogel do podatka o ceni takega motorja. Šele odločno vztrajanje je "rodilo" neuradno informacijo, da so motorji med 800 in 1200€. Shocked Shocked
Toliko denarja preprosto nisem bil v stanju nabrskat za en sam motor. Lotil sem se torej izkanja drugih ponudnikov.
Pri PS Logatec sem odkril primerne motorje, žal so bili pri cenah ravno tako skrivnostni kot pri TIBA. Šele na nekajkratno telefonsko posredovanje sem dobil ponudbo z astronomsko ceno 1.762,80 €. Res je, da je bil v ponudbi tudi frekvenčnik, ki ga nisem zahteval a se mi je vseeno krepko zavrtelo in sem že resno začel razmišljati o kress-u.
Lotil sem se raziskovanja interneta. [url=]Tule[/url] je Kress za vsega 130 €. Iztočasno pa se vidi tudi motorje, ki so v vmesnem cenovnem razredu.
Pozoren Slowflayev pogled na sliko je odkril ELTE. Italijani ! Pa še daleč ni. Čisto v dosegu avtomobila.
Pa se ni bilo potrebno nikamor voziti.
Motor na spodnjih slikah sem s prevozom vred plačal pičlih 311€. No povedati pa moram, da je v to vključen prevoz za več motorjev (skupna nabava preko nekega s.p. - prihranjen davek).
Osovina je že primerno obdelana za ER20 stročnico, kar se na slikah tudi lepo vidi.



SANY0007 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  169.03 KB
 Pogledana:  41 krat

SANY0007 (Large).JPG



SANY0006 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  193.17 KB
 Pogledana:  16 krat

SANY0006 (Large).JPG



SANY0003 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  84.43 KB
 Pogledana:  14 krat

SANY0003 (Large).JPG



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.


Nazadnje urejal/a VolkD Ned Dec 07, 2008 6:18 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2008 1:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej sem bil razočaran, ker ni bilo zraven tudi ustrezne matice za stročnico, kasneje pa sem ugotovil, da sem dobil natančno to kar sem naročil. Ponovno sem natančno pregledal njihovo stran in naročil še matico za ER20, ključ za to matico, ter štiri stročnice z od 2 do 5 mm velikimi luknjami za orodje. In seveda, odštel sem nadaljnih 150 €.


SANY0010 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  139.39 KB
 Pogledana:  14 krat

SANY0010 (Large).JPG



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2008 7:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No ko smo že pri elektromotorjih, moram povedati, da sem imel neverjetno srečo pri nakupu dveh servo motorjev na semnju v Friederichshafnu. Motorja imata elektromehansko zavoro. Takoj za zavoro pa je inkrementalni dajalnik impulzov. Na moje veselje je izjemno precizen: 1000 impulzov na obrat. Pri navojni osi z 5mm strmine je to 0,005 mm pomika na impulz. Osovina motorja je tudi konkretno izvedena. Zagozda je prav tako prilepljena zraven - glej sliko.

Motorji so torej namenjeni za pogon X in Y osi.



SANY0006 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  158.82 KB
 Pogledana:  17 krat

SANY0006 (Large).JPG



SANY0008 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  60.66 KB
 Pogledana:  26 krat

SANY0008 (Large).JPG



SANY0011 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  77.51 KB
 Pogledana:  10 krat

SANY0011 (Large).JPG



SANY0013 (Large).JPG
 Opis:
Zavora in inkrementalni dajalnik impulzov
 Velikost datoteke:  95.14 KB
 Pogledana:  9 krat

SANY0013 (Large).JPG



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2008 8:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ostane mi le še skrb za motor na Z osi. No tudi to sem še izbral. Uporabil bom koračni motor z 7N/m obratnega momenta. Motor seveda še zdaleč ni nov a je še vedno v odlični kondiciji. Slike govore same zase.


SANY0014 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  119.63 KB
 Pogledana:  19 krat

SANY0014 (Large).JPG



SANY0017 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  103.29 KB
 Pogledana:  6 krat

SANY0017 (Large).JPG



SANY0018 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  51.41 KB
 Pogledana:  5 krat

SANY0018 (Large).JPG



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2008 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takole delovna površina za mizo je doma. To je Al profil debeline 22,5 in širine 180. Površina je 900x1200, torej potrebujem 5 kosov profila dolžine 1200. No ker bo miza dvodelna bo torej potrebno 10 kosov dolžine 600.
Prečesal sem internet po dolgem in počez:

Inotech
metalstore
MiniTec

No najbolje so se vsekakor odrezali pri Lipro. Pa še blizu so, 20 min z avtom do Kopra in že sem blago imel doma. No malo sem se seveda znašel in sem blago vzel preko nekoga, ki ima podjetje ter tako prihranil za davek.
Cene so vidne v slikah.



SANY0001 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  126.13 KB
 Pogledana:  39 krat

SANY0001 (Large).JPG



SANY0004 (Large)a.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  71.24 KB
 Pogledana:  36 krat

SANY0004 (Large)a.JPG



lipro.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  139.72 KB
 Pogledana:  235 krat

lipro.jpg



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2008 9:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No počasi bo potrebno začeti stvari sestavljati. Najprej bom začel pri spodnjem delu stroja. V priponki je dokument z natančnimi merami tega podnožja. Sledijo pa slike prvega varjenja in slike celega podnožja. Jutri ga bom stehtal. Po izračunih naj bi imelo 62 kg.
Potem gre na rezkanje. Površine morajo biti paralelne !



SANY0003a (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  114.88 KB
 Pogledana:  28 krat

SANY0003a (Large).JPG



SANY0011 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  105.8 KB
 Pogledana:  41 krat

SANY0011 (Large).JPG



podnozje.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  podnozje.pdf
 Velikost datoteke:  35.13 KB
 Downloadano:  89 krat


_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2008 11:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem nadaljeval s stranicami mostu. Stranice so izrezane iz jeklene plošče debeline 15mm. Stroj, ki ga ima moj sosed je neke vrste CNC, ki za source uporablja kar na papirju narisano predlogo v merilu 1:1. Ker tako velikega tiskalnika nimam sem predloge stiskal vsako na štiri a4 liste.

V priponki "xleft0.pdf" je načrt za levo stranico. V "xleft1.pdf" pa do "xleft4.pdf" pa so predloge v merilu1:1



xleft0.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  xleft0.pdf
 Velikost datoteke:  33.94 KB
 Downloadano:  153 krat


xleft1.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  xleft1.pdf
 Velikost datoteke:  2.97 KB
 Downloadano:  58 krat


xleft2.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  xleft2.pdf
 Velikost datoteke:  3.3 KB
 Downloadano:  49 krat


xleft3.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  xleft3.pdf
 Velikost datoteke:  3.46 KB
 Downloadano:  31 krat


xleft4.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  xleft4.pdf
 Velikost datoteke:  3.02 KB
 Downloadano:  52 krat


_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2008 11:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povsem enak način označevanja kot za levo stranico sem uporabil tudi za desno. Desna stranica je seveda drugačna, saj pride nanjo pritrjen motor za pogon Y osi.


xright0.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  xright0.pdf
 Velikost datoteke:  27.04 KB
 Downloadano:  69 krat


xright1.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  xright1.pdf
 Velikost datoteke:  3.35 KB
 Downloadano:  33 krat


xright2.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  xright2.pdf
 Velikost datoteke:  3.49 KB
 Downloadano:  16 krat


xright3.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  xright3.pdf
 Velikost datoteke:  3.62 KB
 Downloadano:  22 krat


xright4.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  xright4.pdf
 Velikost datoteke:  3.35 KB
 Downloadano:  30 krat


_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2008 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In seveda, kot običajno - sledijo še slike.


11122008010 (Large).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  82.16 KB
 Pogledana:  24 krat

11122008010 (Large).jpg



11122008014 (Large).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  115.55 KB
 Pogledana:  13 krat

11122008014 (Large).jpg



11122008018 (Large).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  151.7 KB
 Pogledana:  18 krat

11122008018 (Large).jpg



11122008022 (Large).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  119.57 KB
 Pogledana:  27 krat

11122008022 (Large).jpg



11122008023 (Large).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  85.37 KB
 Pogledana:  26 krat

11122008023 (Large).jpg



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2008 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stranici mostu sta torej končani, vsaj kar se rezanja in varjenja tiče in sta pripravljeni za nadaljnjo obdelavo - rezkanje nosilcev za vozičke.
Leva stranica tehta 5,6 Kg, desna pa 6,6kg.
Prav tako je podnožje stroja pripravljeno za rezkanje. Za prevoz je poskrbljeno, saj gre ta del stroja v moj avto. Gre, ampak z precej iženirskega dela. Vsekakot to ne bo prevozen ali celo prenosen stroj.



SANY0001 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  111.22 KB
 Pogledana:  27 krat

SANY0001 (Large).JPG



SANY0002 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  115.63 KB
 Pogledana:  26 krat

SANY0002 (Large).JPG



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2008 2:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Posebno pozornost je bilo potrebno nameniti mostu samemu. Profilna konstrukcija zagotavlja dovolj veliko togost in istočasno da nizko težo. Je pa potrebno zato ojačiti področje kjer bodo privijačeni nosilci vodil, ker bo ta del zaradi točnosti še dodatno rezkan. Profilno železo debeline 6x30mm je zato potrebno pervidno privariti, da ga ne deformira. Na slikah se vidi, da je privarjeno le vsake toliko ravno zato, da ni prišlo do večjih deformacij


SANY0004 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  159.5 KB
 Pogledana:  66 krat

SANY0004 (Large).JPG



SANY0007 (Large).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  97.44 KB
 Pogledana:  38 krat

SANY0007 (Large).JPG



Yplata.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Yplata.pdf
 Velikost datoteke:  53.19 KB
 Downloadano:  661 krat


_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 12:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Projekt je kar nekaj časa "stal" zaradi prezasedenosti "podizvajalca". Kakorkoli stvari se sedaj premikajo dalje. Rezkane površine so zaščitene z kepton lepilnim trakom. Posamezni deli stroja gredo po tem na peskanje in prašno barvanje.
Slike povedo več.



SANY0002 (Medium).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  125.68 KB
 Pogledana:  45 krat

SANY0002 (Medium).JPG



SANY0006 (Medium).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  124.65 KB
 Pogledana:  21 krat

SANY0006 (Medium).JPG



SANY0007 (Medium).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  131.4 KB
 Pogledana:  27 krat

SANY0007 (Medium).JPG



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zbirka projektov Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group