www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

CNC rezkalni stroj
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 145, 146, 147  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dingo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Dec 2005 21:52
Prispevkov: 274
Aktiv.: 1.23
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 11, 2006 4:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ervinja je napisal/a:
Tu je moj skoraj končan CNC.


Vse pohvale Applause res lepo izdelan strojček.

Lp

_________________
Vedno me kaj zanima....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ervinja
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Jan 2005 14:32
Prispevkov: 454
Aktiv.: 2.04
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 11, 2006 9:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo bo treba še počakat glede reskanja in pa vibracij ker je še v fazi testiranja bom pa potem več napisal.Problem je samo program od Srečkota ne morem iz Eagle dobit NCD datoteke tu je samo še problem.Pa še to potrebno je pazit pri nabavi ležajev in pa vodila, namreč so zelo različni in imajo preveliko zračnost.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2006 3:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja vem to. No jaz bom uporabljal MACH3 program za to. Tudi vodila ne bom napravil kot ti. Jih bom spodaj pritrdil. Moram dobiti se posebne lezalje. Pa tudi "Y, Z" most bo fiksen in bom pomikal "X". To sicer potegne za sabo dalsa vodila in vecjo konstrukcijo, ampak pridobim na fiksnosti. Najvecja tezava mi je narocanje materjala, ker tocno ne vem kaj rabim do Celja mi je pa dalec Sad
Ah, bo ze. Ko bo koncano bomo ze obesili kako slikco ali dve Cool

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dingo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Dec 2005 21:52
Prispevkov: 274
Aktiv.: 1.23
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2006 5:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa še jaz pokažem svoj prvi prototip, ki je iz mediapana in vodil od predalov.
Uporabjlam pa program MACH2.



Dsc00040.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  152.93 KB
 Pogledana:  1081 krat

Dsc00040.jpg



_________________
Vedno me kaj zanima....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dingo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Dec 2005 21:52
Prispevkov: 274
Aktiv.: 1.23
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2006 6:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa še nekaj primerkov ki jih je zgraviral ta strojček.Čeprav je nekaj programov v g-kod snetih kar z neta za test..

Lp



Dsc00066.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  199.94 KB
 Pogledana:  508 krat

Dsc00066.jpg



Dsc00056.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  150.03 KB
 Pogledana:  396 krat

Dsc00056.jpg



Dsc00052.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  145.16 KB
 Pogledana:  477 krat

Dsc00052.jpg



Dsc00050.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  131.83 KB
 Pogledana:  316 krat

Dsc00050.jpg



Dsc00046.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  128.07 KB
 Pogledana:  497 krat

Dsc00046.jpg



_________________
Vedno me kaj zanima....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
fogl
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Sep 2004 22:37
Prispevkov: 80
Aktiv.: 0.36
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2006 6:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jest tud delam cnc stroj (4 osni). Krmilnik za koračne motorje je home-made s tmc249, linearna vodila so kupljena (abba), za krmiljenje bom uporabil EMC (linux cnc).

SimonS, kdo pa pri nas prodaja THK vodila?

_________________
lp, klemen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
podboj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Maj 2005 11:48
Prispevkov: 1251
Aktiv.: 5.63
Kraj: Postojna, Sežana, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2006 9:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dingo: Si že poskusil zrezkat kakšno tiskano vezje?

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dingo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Dec 2005 21:52
Prispevkov: 274
Aktiv.: 1.23
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2006 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

podboj je napisal/a:
dingo: Si že poskusil zrezkat kakšno tiskano vezje?

Lp


Ne,nisem še probal.Bom pa v bližnji prihodnosti, ko dobim pravi rezkarček, pa tudi vitroplasta trenutno nimam.

Lp

_________________
Vedno me kaj zanima....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
snow
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Dec 2005 14:02
Prispevkov: 341
Aktiv.: 1.54
Kraj: Ljubljana || Velenje

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 01, 2006 3:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene zanima, če kdo uporablja Mach3 (registrirano verzijo) za rezkanje tiskanih vezij oziroma "import HPGL" kode iz Sprint Layout.

Pri testni verziji Mach3 opazim nepravilnosti pri importu večjih vezij - verjetno zaradi omejitve 1000 vrstic G kode v testni verziji programa?
V osnovnem oknu za import HPGL se vezje pravilno prikaže, po končani pretvorbi v G kodo, pa le en del vezja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 01, 2006 8:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dingo je napisal/a:
Pa še jaz pokažem svoj prvi prototip, ki je iz mediapana in vodil od predalov.
Uporabjlam pa program MACH2.


Katera vodila predalov si uporabil? Kroglična ali na koleščke. Predvidevam da s kroglicami saj so bolj toga. Kje pa si jih kupil? ali pa povej vsaj proizvajalca in ime vodil. A za x os si uporabil tudi ista vodila? kaj pa y os?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dingo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Dec 2005 21:52
Prispevkov: 274
Aktiv.: 1.23
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 01, 2006 10:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

_ID_ je napisal/a:
dingo je napisal/a:
Pa še jaz pokažem svoj prvi prototip, ki je iz mediapana in vodil od predalov.
Uporabjlam pa program MACH2.


Katera vodila predalov si uporabil? Kroglična ali na koleščke. Predvidevam da s kroglicami saj so bolj toga. Kje pa si jih kupil? ali pa povej vsaj proizvajalca in ime vodil. A za x os si uporabil tudi ista vodila? kaj pa y os?



Vodila so kroglična.Za X sem uporabil 2 vodila ki sem ju dobil od prijatla(zelo močna).Za Y in Z pa sem uporabil po 4 vodila na os, kupljena v Merkurju.Proizvajalca pa nebi vedel, ker na vodilih nič ne piše.

Lp B

_________________
Vedno me kaj zanima....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 01, 2006 11:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako misliš s tem 4 vodila na os. Jaz gledam sliko in vidim da sta vodili samo 2. Je pa vsako vodilo sestavljeno iz 2 kosov. Mogoče zato misliš 4. Sprašujem te zato. ker si sam tudi gradim cnc in sem obtičal pri vodilih. Mislil sem narediti okrogla z drsnimi pušami. Z os mi je uspela. Vsel sem vodila od igličnega A3 tiskalnika. Tudi X mi je uspela. Vzel sem kroglične ležaje in pravokotni aluminijast profil. Mizica lepo gladko teče. Nato pa sem se še lotil Z osi. Prav tako drsno s pušami. Ampak mi nikakor ne uspe. Najprej se je vodilo zatikalo. Ko sem to odpravil, in pritrdil uležajeno navojno vreteno, se mi pa ležaji zatikajo med vrtenjem. Skratka katastrofa. Ko nekja odpravim pride nov problem. Sedaj tudi sam razmišljam, da bi vzel vodila za predale za z os. Kakšno navojno vreteno pa si uporabil? A misliš, da bo MDF prenesel vibracije? Za enkrat sicer zadeva deluje, toda bojim se, da se bodo spoji s časoma zrahljali. Sam sem tudi hotel narediti leseno konstrukcijo, saj je les moj poklic. Ampak kot pravim, sem skeptičen zaradi vibracij. Zato sem se raje odločil za aluminijasto konstrukcijo. In še glede motorčkov in krmilnika. A si motorčke kupil, ali so iz kakega A3 printerja. Kateri krmilnik pa si uporabil?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 02, 2006 7:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno je ta vodila podobno kot sem uporabil za stojalo vrtalnega stroja.Je na moji galeriji.Če boš kupil,je dobro preizskusi,če ni zraka.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dingo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Dec 2005 21:52
Prispevkov: 274
Aktiv.: 1.23
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 02, 2006 11:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

_ID_ je napisal/a:
Kako misliš s tem 4 vodila na os. Jaz gledam sliko in vidim da sta vodili samo 2. Je pa vsako vodilo sestavljeno iz 2 kosov. Mogoče zato misliš 4. Sprašujem te zato. ker si sam tudi gradim cnc in sem obtičal pri vodilih. Mislil sem narediti okrogla z drsnimi pušami. Z os mi je uspela. Vsel sem vodila od igličnega A3 tiskalnika. Tudi X mi je uspela. Vzel sem kroglične ležaje in pravokotni aluminijast profil. Mizica lepo gladko teče. Nato pa sem se še lotil Z osi. Prav tako drsno s pušami. Ampak mi nikakor ne uspe. Najprej se je vodilo zatikalo. Ko sem to odpravil, in pritrdil uležajeno navojno vreteno, se mi pa ležaji zatikajo med vrtenjem. Skratka katastrofa. Ko nekja odpravim pride nov problem. Sedaj tudi sam razmišljam, da bi vzel vodila za predale za z os. Kakšno navojno vreteno pa si uporabil? A misliš, da bo MDF prenesel vibracije? Za enkrat sicer zadeva deluje, toda bojim se, da se bodo spoji s časoma zrahljali. Sam sem tudi hotel narediti leseno konstrukcijo, saj je les moj poklic. Ampak kot pravim, sem skeptičen zaradi vibracij. Zato sem se raje odločil za aluminijasto konstrukcijo. In še glede motorčkov in krmilnika. A si motorčke kupil, ali so iz kakega A3 printerja. Kateri krmilnik pa si uporabil?


Vodila X 2 kom(močni) Y 4kom Z 4kom.Ta strojček je pač prototip za testiranje in učenje, dokler ne zgradim do konca koviskega.Za sabo ima že več kot 50ur delovanja.Glede vibracij nimam straha, ker jih praktično ni.Prej se bodo iztrošila vodila, kot pa razpadla konstrukcija.Uporabljam trapezno vreteno 10X3 s plastičnim maticam z regulacijo zračnosti.Motorčki so kupljeni na Bolhi, so pa od fotokopircev in tiskalnikov.Kartice so pa od Primusa.Če imaš namen imeti stroj dlje casa, se izplača dati malo več in kupiti vredu vodila.Če boš pa že uporabil vodila od predalov, pa poskusi najti čimmočnejša in robustna.

Lp Blaž

P.S. Tudi moj poklic je les Razz Razz

[/url]



Y-os.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  10.18 KB
 Pogledana:  57948 krat

Y-os.jpg



Z-os.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  19.03 KB
 Pogledana:  57931 krat

Z-os.jpg



X-os.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  22.77 KB
 Pogledana:  237 krat

X-os.jpg



_________________
Vedno me kaj zanima....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 02, 2006 4:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz teh tetajlnih slik pa si dosti lažje predstavljam vse skupaj. Hvala za tvoj trud.

Andrej kar pa se tiče vodil, pa bi jih seveda prej sprobal. Nekaj sem gledal v eni trgovini in mislim da bi bila zadosti močna. So pa seveda kroglična. Edino me moti to, da so teleskopska. Se pravi, da se iztegnejo kot antena. To pa seveda ni primerno. MOgoče se da, da bi na daljšo osnovo dal krajšo vodilo. Torej kupil bi 1 par dolgih in 1 par kratkih vodil in bi jih dal skupaj -->kratko na dolgo. Tako bi dobil "voziček" ki bi se vozil po daljši "progi".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 145, 146, 147  Naslednja
Stran 2 od 147

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group