www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Popravilo indukcijske plošče
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MIMI
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 13 Dec 2006 20:49
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 13, 2006 9:14 pm    Naslov sporočila:  Popravilo indukcijske plošče Odgovori s citatom

Z veseljem sem 4 leta uporabljala Boschovo indukcijsko ploščo (2+2). Zaradi mojega navdušenja in hvale, so jo kupile tudi 3 moje prijateljice. Sedaj pa me je po komaj 4 letih (seveda je garancija mimo) pustila na cedilu. Kar naenkrat se je nekaj scvrlo in zažgalo, pokazal se je plamen (ki se je videl skozi steklo), pokadilo se je in je ugasnila. Serviser mi je rekel, da se je pokvaril računalnik in da se je ne splača popraviti, ker stane računalnik več kot nova plošča.
Zanima me kako je s popravilom indukcije, ali se res ne da več popraviti, oz. ali je res treba zamenjati celoten računalnik (ta je velik približno 1/3 plošče). Hvala za odgovor! Sad Question

_________________
Mimi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75553.31

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 13, 2006 9:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 13, 2006 11:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zamenjavo celotne plošče se ne splača, ker celoten štedilnik ni več toliko vreden. Da pa bi kdo to posebej servisiral (popravljal) pa ne verjamem.
_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.16
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2006 10:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Popravilo je odvisno od tega, kje je zagorelo tisto, kar se je videlo skozi ploščo. Lahko je prežgalo nadomestljivo žičko. Če je serviser spodoben in sposoben in je ugotovil, da se popravilo ne splača, je možno, da to drži. Res pa je, da so serviserji večkrat usposobljeni za menjavo cele komponente in ne znajo zamenjati prežgane žičke.

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gavran
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:16
Prispevkov: 415
Aktiv.: 1.87
Kraj: Posavje

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2006 6:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer ne poznam servisa in serviserja, sem pa enkrat pred leti imel razgovor za delo serviserja in so mi obljubljali (kot merilo pri plači) tudi neke vrste provizijo od prodanih rezervnih delov ( ni bil Bosch!). Poskusi fotografirati skurjen del. Računalnik običajno ne odpove s plamenom. Plamen spada k napajalniku (posledica skurjenega napajalnika pa je lahko tudi skurjen računalnik) ali pa močnostne stopnje. Indukcijski štedilnik ima vgrajene močne oscilatorje kot je moč plošč, recimo 1 kW in tam bi lahko bil plamen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kiklop
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Apr 2012 16:21
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ojstrca

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 4:38 pm    Naslov sporočila:  Indukcijska kuhalna plosca Odgovori s citatom

V zvezi z ze omenjeno napako na vezju indukcijske kuhalne plosce, prilagam se sliko, saj se je meni pripetila podobna nezgoda. Plosca je Gorenje, in na servisu pravijo da pregorelega vezja ne popravljajo, pac pa samo zamenjajo. Meni se zdi, da za nekoga ki se spozna na spajkanje vezij, popravilo pregorene zicke nebi smel biti problem. Pozna kdo kaksnega elektronika, ki bi mi lahko to popravil? LP. Andrej[/scroll]


Photo on 2012-04-18 at 16.08.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  95.22 KB
 Pogledana:  28 krat

Photo on 2012-04-18 at 16.08.jpg



Photo on 2012-04-18 at 16.08 #2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  110.88 KB
 Pogledana:  16 krat

Photo on 2012-04-18 at 16.08 #2.jpg



Photo on 2012-04-18 at 16.08 #4.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  87.15 KB
 Pogledana:  11 krat

Photo on 2012-04-18 at 16.08 #4.jpg



Photo on 2012-04-18 at 16.31 #2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  78.65 KB
 Pogledana:  8 krat

Photo on 2012-04-18 at 16.31 #2.jpg



_________________
Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klemen88
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Jan 2008 17:37
Prispevkov: 747
Aktiv.: 3.78
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 4:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na sami sliki se ne vidi, da bi bil kakšen element poškodovan. Kaj je pod to tiskanino? Ker iz slike se vidi, kot da se je nekaj smodilo pod tiskanino, kjer so povezave.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kiklop
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Apr 2012 16:21
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ojstrca

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 4:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, vsi elementi izgledajo celi, in tam kjer je tiskanina, na drugi strani tudi ni nobenega elementa. Je samo opcija za neko varovalko (F200 20A). Sem razmisljal da bi jo nabavil, in videl ce bi tako premostil skurjeno zicko. Ce kaj pomaga, pripenjam se bolj podrobno sliko mesta, kjer je zgorelo.


Photo on 2012-04-18 at 16.49.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  94.2 KB
 Pogledana:  19 krat

Photo on 2012-04-18 at 16.49.jpg



_________________
Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 5:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A je bila mogoče na tiskanini tanka vezica, ki jo je odneslo (kao varovalka)?
Daj še kako makro sliko zažganega dela...

_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 5:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se je mogoče tam nabirala umazanija in je prišlo do preboja?

Poskusi očistiti osmojeno mesto z izo-propil alkoholom, mogoče se bo več videlo in pri slikanju uporabi makro funkcijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kiklop
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Apr 2012 16:21
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ojstrca

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 5:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upam, da se dovolj vidi. Predvsem da sta na levi strani spodnji in zgornji kontakt scvrta. desno od njih je scvrta se ena crtica ("zicka").


Photo on 2012-04-18 at 17.13 #2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  81.29 KB
 Pogledana:  21 krat

Photo on 2012-04-18 at 17.13 #2.jpg



_________________
Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kiklop
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Apr 2012 16:21
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ojstrca

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 6:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

evo, makro slike......


DSCN1082.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.83 MB
 Pogledana:  17 krat

DSCN1082.JPG



_________________
Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lipa
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Sep 2009 9:39
Prispevkov: 734
Aktiv.: 4.16
Kraj: Lipa Beltinci

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 7:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole me spominja na strelo.
_________________
Lep pozdrav!
Boris Z.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 7:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tule je verjetno bila vezica. Vsaj zgornji rob odžganega dela kaže na to, ker je popolnoma raven.
Vprašanje je, zakaj je odneslo vezico?

_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kiklop
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Apr 2012 16:21
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ojstrca

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imas prav. Vpasanje je, zakaj je odneslo vezico...
Jaz sem poskusil vstaviti varovalko v rezo na drugi strani tiskanine, in stvar je delovala, vse dokler nisem vklopil indukcijske plosce. Normalno pa delajo navadne plosce na spirale. Prvo sem mislil, da se to zgodi samo ko prizgem veliko indukcijsko plosco, pa se je izkazalo da se skuri varovalko tudi pri vklopu male indukcijske plosce. To izkljuci moznost, da bi bila za napako kriva stara ali pokvarjena plosca. Kot laik razmisljam, da gre ocitno cez varovalko previsoka napetost, tako da je kaksen element pred varovalko, tak ki regulira napetos, najbrz krivec za napako. Pozna kdo kaksnega mojstra, ki bi si vzel cas in pogledal zadevo. JAz sem klical na Gorenje servis, in povedali so da celo vezje pride 208eur. Hm, veliko ne?

_________________
Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group